Chemoterapie neléčí, ale zabíjí, zjistila studie

Co je velmi dlouho veřejným tajemstvím, je nyní oficiálně venku: Chemoterapie nejenže rakovinu neléčí, ale naopak ji může šířit a dokonce vyvolávat vznik nádorů daleko agresivnějších.K této děsivé skutečnosti dospěli lékařští výzkumníci na základě studie, publikované v uznávaném magazínu Science Translational Medicine.

eshop energie života nabízí


CORDYCEPS FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč

REISHI FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč


Chemoterapie neléčí, ale zabíjí, zjistila studie.
Chemoterapie neléčí, ale zabíjí, zjistila studie. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Američtí badatelé zkoumali dopad chemoterapie na pacientky s rakovinou prsu. Zjistili, že zvyšuje pravděpodobnost přesunu rakovinových buněk do jiných částí těla, kde téměř vždy způsobují smrt.

Okolo 55 000 žen v Británii si každoročně vyslechne krutou diagnózu, že mají rakovinu prsu. 11 000 jich na tuto nemoc zemře.

Mnohé ženy prošly chemoterapií před chirurgickým zákrokem. Nový výzkum ale naznačuje, že ačkoli krátkodobě nádory zmenší, zároveň může paradoxně zapříčinit metastáze.

Původní teorie, že toxické látky přepnou mechanismus opravy v těle, se tak ukazuje jako mylná. Ve skutečnosti chemické toxiny umožňují naopak nádorům růst, což je činí ještě silnějšími. A zvyšují počet prostupů v krevních cévách, které umožňují šíření rakoviny po celém těle.

Doktor George Karagiannis z lékařské fakulty Alberta Einsteina univerzity Yeshiva v New Yorku zjistil, že počet prostupů se zvýšil u 20 pacientek, které dostávaly dvě běžné chemoterapeutické dávky.

Totéž zjistil u myší, kterým chemoterapie rakoviny prsu zvýšila počet rakovinných buněk, cirkulujících v těle a v plicích.

Karagiannis silně doporučuje, aby ženy byly během chemoterapie pod velmi pečlivým dohledem, zda se rakovina nezačala šířit. Stejně tak, zda neroste množství prostupů v cévním oběhu. „Jednou z možností je odběr malého množství nádorových tkání po několika dávkách předoperační chemoterapie,“ navrhuje lékař.

„Pokud zpozorujeme, že skóre markerů je vyšší, doporučujeme chemoterapii ukončit a nejdříve provést operaci. Teprve po ní by měla následovat pooperační chemoterapie,“ dodal Karagiannis, který společně se svým týmem plánuje rozsáhlejší pokusy s cílem řešit tento závažný problém.

V rámci aktuální studie zatím badatelé zkoumali šíření rakovinových buněk vyvolaných chemoterapií pouze u rakoviny prsu. „V současné době pracujeme na výzkumu dalších typů rakoviny, abychom zjistili, zda u nich chemoterapie vyvolává podobné následky,“ informoval vědec.

překlad: gcat

zdroj: telegraph.co.uk sciencemag.org


CORDYCEPS FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč

REISHI FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč

ANGIOSMIN H 60 tablet

na křečové žíly

349 Kč

ŠKORNICE extr

přírodní viagra

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*