Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných

Vědci našli důkazy o mnohočetných vlnách specifických mutací, což naznačuje, že se moderní lidský fenotyp mohl vyvíjet ve fázích.

REKLAMA

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč


Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných.
Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Američtí genetikové analyzovali 279 genomů moderních lidí a 3 genomy našich prapředků a zjistili, že lidský genom je ve vztahu k ostatním hominidům unikátní jen z 1,5-7%.

Většina současných genetických změn se u lidí objevila před rozdělením na budoucí populace kromaňonců a neandrtálců asi před 520-630 tisíci lety.

Neandrtálské geny v moderní DNA neafrických populací byly odvozeny z introgrese asi před 74 tisíci lety.

Projekt „1000 genomů“, který vznikl v roce 2008, umožnil vytvořit obrovskou veřejnou databázi, díky níž vznikají četné objevy v oblasti populační genetiky a srovnávací genomiky. Výsledkem těchto prací bylo celistvější pochopení podstaty genetické rozmanitosti lidstva.

Paleogenetika se zároveň rychle rozvíjí, především díky švédskému biologovi Svante Paabovi, pod jehož vedením se v roce 2010 podařilo sekvenovat jadernou DNA dvou skupin pralidí – neandrtálců a denisovanů.

Probíhající výzkum umožňuje zjistit, jaký přínos měly slepé větve lidského vývoje pro moderní populace. Díky tomu se zjistilo, že všichni lidé mimo Afričany nesou 2-4 procenta DNA neandrtálců a některé národy Asie, Oceánie a Austrálie mají i geny denisovanů.

Genetici zároveň vysledovali, že za posledních 45 tisíc let tyto sekvence z DNA moderních lidí nevymizely.

Jedinečných je pouze 7% lidského genomu

  • Nathan Schaefer z Kalifornské univerzity společně s vědci ze Spojených států analyzovali genomy moderních lidí a pravěkých homininů pomocí nového algoritmu pro studium grafů dědičných rekombinací.
  • Celkem zkoumali 279 genomů moderních lidí, dva genomy s vysokým podílem DNA neandrtálců a jeden s vysokým podílem DNA denisovanů. S využitím výsledných grafů dědičné rekombinace mohli vědci zmapovat původ neandrtálců a denisovanů.
  • Výsledky studie ukázaly, že existují důkazy o nejméně jedné vlně kontaminace neandrtálskými geny u všech moderních lidí mimo Afričany.
  • Ukázalo se, že původ denisovanů je výsledkem mnohočetné introgrese různých populací.
  • Vědci našli o něco více neandrtálských genů v populacích střední a východní Asie a Ameriky než v Evropě či jihozápadní a jižní Asii. Posledně jmenovaná oblast vykazuje méně neandrtálských haplobloků než ostatní oblasti.
  • U lidí došlo k většině současných genetických změn před rozdělením na budoucí populace kromaňonců a neandrtálců asi před 520-630 tisíci lety.
  • Výzkumníkům se podařilo zjistit, že asi 7 % moderního lidského genomu je unikátních a nazývají ho „archaickou pouští“, přičemž s přispěním dalších omezení tento podíl klesá na jedno a půl procenta.
  • Zbytek tvoří oblasti společné pravěkým hominidům nebo příměsím.
  • Vědci našli důkazy o mnohočetných vlnách specifických mutací, což naznačuje, že se moderní lidský fenotyp mohl vyvíjet postupně.
  • Příměs neandertálců byla například získána asi před 74 tisíci lety.

(zdroj: curiosmos.com)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných 269b - Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných  MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných  OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

169 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*