Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných

Vědci našli důkazy o mnohočetných vlnách specifických mutací, což naznačuje, že se moderní lidský fenotyp mohl vyvíjet ve fázích.

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

silné tělo

399 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

399 Kč


Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných.
Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Američtí genetikové analyzovali 279 genomů moderních lidí a 3 genomy našich prapředků a zjistili, že lidský genom je ve vztahu k ostatním hominidům unikátní jen z 1,5-7%.

Většina současných genetických změn se u lidí objevila před rozdělením na budoucí populace kromaňonců a neandrtálců asi před 520-630 tisíci lety.

Neandrtálské geny v moderní DNA neafrických populací byly odvozeny z introgrese asi před 74 tisíci lety.

Projekt „1000 genomů“, který vznikl v roce 2008, umožnil vytvořit obrovskou veřejnou databázi, díky níž vznikají četné objevy v oblasti populační genetiky a srovnávací genomiky. Výsledkem těchto prací bylo celistvější pochopení podstaty genetické rozmanitosti lidstva.

Paleogenetika se zároveň rychle rozvíjí, především díky švédskému biologovi Svante Paabovi, pod jehož vedením se v roce 2010 podařilo sekvenovat jadernou DNA dvou skupin pralidí – neandrtálců a denisovanů.

Probíhající výzkum umožňuje zjistit, jaký přínos měly slepé větve lidského vývoje pro moderní populace. Díky tomu se zjistilo, že všichni lidé mimo Afričany nesou 2-4 procenta DNA neandrtálců a některé národy Asie, Oceánie a Austrálie mají i geny denisovanů.

Genetici zároveň vysledovali, že za posledních 45 tisíc let tyto sekvence z DNA moderních lidí nevymizely.

Jedinečných je pouze 7% lidského genomu

  • Nathan Schaefer z Kalifornské univerzity společně s vědci ze Spojených států analyzovali genomy moderních lidí a pravěkých homininů pomocí nového algoritmu pro studium grafů dědičných rekombinací.
  • Celkem zkoumali 279 genomů moderních lidí, dva genomy s vysokým podílem DNA neandrtálců a jeden s vysokým podílem DNA denisovanů. S využitím výsledných grafů dědičné rekombinace mohli vědci zmapovat původ neandrtálců a denisovanů.
  • Výsledky studie ukázaly, že existují důkazy o nejméně jedné vlně kontaminace neandrtálskými geny u všech moderních lidí mimo Afričany.
  • Ukázalo se, že původ denisovanů je výsledkem mnohočetné introgrese různých populací.
  • Vědci našli o něco více neandrtálských genů v populacích střední a východní Asie a Ameriky než v Evropě či jihozápadní a jižní Asii. Posledně jmenovaná oblast vykazuje méně neandrtálských haplobloků než ostatní oblasti.
  • U lidí došlo k většině současných genetických změn před rozdělením na budoucí populace kromaňonců a neandrtálců asi před 520-630 tisíci lety.
  • Výzkumníkům se podařilo zjistit, že asi 7 % moderního lidského genomu je unikátních a nazývají ho „archaickou pouští“, přičemž s přispěním dalších omezení tento podíl klesá na jedno a půl procenta.
  • Zbytek tvoří oblasti společné pravěkým hominidům nebo příměsím.
  • Vědci našli důkazy o mnohočetných vlnách specifických mutací, což naznačuje, že se moderní lidský fenotyp mohl vyvíjet postupně.
  • Příměs neandertálců byla například získána asi před 74 tisíci lety.

(zdroj: curiosmos.com)

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných269b - Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Pouze 7% DNA moderního člověka je jedinečných monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

249 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*