Paralelní světy existují a komunikují s námi

Nová teorie vysvětluje mnoho bizarních zjištění v kvantové mechanice. Ačkoliv již byla kvantová mechanika důsledně prozkoumána, jedná se o tak zvláštní a neintuitivní systém, že i slavný fyzik Richard Feynman kdysi poznamenal, "Myslím, že můžu s jistotou říct, že kvantové mechanice nerozumí nikdo." Pokusy o vysvětlení bizarních důsledků kvantové teorie daly za vznik několika revolučním a matoucím myšlenkám, například Kodaňskému výkladu nebo teorii mnoha světů.​

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

CORDYCEPS BIO 100 g

silné tělo

399 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

399 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nyní se objevila nová hypotéza "mnoha komunikujících světů" (MIW), a myšlenka je to stejně tak hluboká, jak se může zdát z jejího názvu. Tato teorie říká, že paralelní světy nejenže existují, ale mohou komunikovat s naším světem na kvantové úrovni a jsou proto zjistitelné. Přestože se stále nachází ve fázi dohadů, mohla by konečně pomoci vysvětlit některé bizarní důsledky kvantové mechaniky, hlásí RT.com.

Teorie vychází z existence mnoha světů v kvantové mechanice – myšlenky, který předpokládá, že všechny možné alternativní historie a budoucnosti jsou skutečné, a každá z nich představuje skutečný, i když paralelní svět. Jedním z problémů s touto myšlenkou však bylo, že je zásadně nemožné ji ověřit, neboť pozorování mohou být provedena pouze v našem světě. Dění v těchto navrhovaných "paralelních" světech si tedy můžeme jen představit. Hypotéza MIW však tvrdí něco jiného. Naznačuje, že paralelní světy mohou komunikovat na kvantové úrovni a ve skutečnosti to také i dělají.

"Myšlenka paralelních vesmírů v kvantové mechanice existuje už od roku 1957," vysvětlil Howard Wiseman, fyzik na Griffith University v australském Brisbane a jeden z lidí, kteří s hypotézou MIW přišli. "V dobře známé interpretaci mnoha světů se při každém kvantovém měření všechny vesmíry rozvětví do několika nových vesmírů. Všechny možnosti se stávají realitou, a v některých vesmírech tak meteor, který vyhubil dinosaury, zemi minul. V jiných zase byla Austrálie kolonizována Portugalci."

"Kritici ale reálnost těchto ostatních vesmírů zpochybňují, protože na náš vesmír nemají vůbec žádný vliv" dodal. "Náš přístup "mnoha komunikujících světů " je v tomto ohledu zcela odlišný, jak už napovídá i jeho název." Wiseman a jeho kolegové navrhli, že existuje "univerzální odpuzující síla mezi 'blízkými' (tj. podobnými) světy, která rozdíly většinou zvětšuje." Tvrdí také, že kvantové účinky by se daly touto teorií vysvětlit. V konečném důsledku bude platnost matematického modelu pro tuto teorii tím nejdůležitějším testem.

Ať už je či není schopna matematicky správně předpovědět kvantové účinky, určitě nás donutí se zamyslet. Například na dotaz, zda by jejich teorie mohla znamenat, že jednoho dne budou lidé schopni komunikovat s jinými světy, Wiseman odpověděl: "To není součástí naší teorie. Ale myšlenka [lidské] komunikace s jinými vesmíry již není jen čirá fantazie." 

A jak by vypadal váš život, kdybyste učinili jiná životní rozhodnutí? Jednoho dne se možná budete moci do takového alternativního světa podívat a sami to zjistit. (zdroj: mnn.com)

Ormus aktivuje DNA a zvyšuje inteligenci

REKLAMA

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

399 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

249 Kč


1 Comment

  1. „jak by vypadal váš život, kdybyste učinili jiná životní rozhodnutí? Jednoho dne se možná budete moci do takového alternativního světa podívat a sami to zjistit.“

    tak já už to zjistil.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*