Onkologičtí pacienti mají málo koenzymu Q10

Koenzym Q10 (CoQ10) je látka podobná vitamínu. Nalezneme ji v každé tělní buňce. Naše tělo si umí CoQ10 vyrobit a buňky jej využívají k produkci energie potřebné ke svému růstu a údržbě. Funguje zároveň jako antioxidant, který chrání tělo před poškozením způsobovaném škodlivými molekulami.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

349 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

393 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

CoQ10 se v malých množstvích přirozeně vyskytuje v mnoha potravinách – například v sojovém oleji, sardinkách, makrelách anebo burských oříšcích.

Koenzymy pomáhají enzymům při trávení potravy a podílejí se na dalších tělních procesech. Také pomáhají chránit srdce a kosterní svaly.

CoQ10 je u nás dostupný jako potravinový doplněk. Je známý také jako Q10, vitamin Q10, ubiquinone nebo ubidecarenone.

K čemu se CoQ10 používá?

O Q10 existuje mnoho tvrzení. Říká se, že pomáhá předcházet srdečnímu selhání, rakovině, svalové dystrofii a periodontálním onemocněním.

Říká se také, že dodává energii a urychluje zotavení po cvičení. Někteří lidé jej berou, aby jim pomohl snížit nežádoucí účinky některých léků na srdce, svaly a další orgány.

Srdeční selhávání

Pokud trpíte srdečním selháváním, konzultujte příjem jakýchkoliv doplňků nejdříve se svým lékařem. Neexistují žádné přesvědčivé důkazy o tom, že vitamíny nebo další doplňky mohou pomoci léčit srdeční selhávání. Užívají se společně s konvenčními léky na srdeční selhávání, ne jako jejich náhražka nebo samostatná léčba.

Přesto však můžete nadále slýchat o doplňcích CoQ10 a srdečním selhávání. Nebylo přesvědčivě potvrzeno, že by CoQ10 mírnil projevy srdečního selhávání. Jen několik studií zaměřených na koenzym Q10 ukázalo, že pomáhá s příznaky srdečního selhávání.

Rakovina

V roce 1961 vědci zjistili, že pacienti s rakovinou mají v krvi málo koenzymu Q10. Nízké hladiny CoQ10 zjistili u pacientů s myelomem, lymfomem a s rakovinami prsu, plic, prostaty, slinivky, střev, ledvin a mozku nebo krku. Některé výzkumy naznačují, že CoQ10 pomáhá imunitnímu systému a může být užitečný jako druhotná léčba rakoviny.

  • CoQ10 může pomoci chránit srdce před vedlejšími účinky protirakovinného léku doxorubicinu.
  • Užívání CoQ10 spolu s konvenční léčbou rakoviny zkoumaly tři studie. Těchto studií se účastnilo 41 žen s rakovinou prsu. V každé z nich se stav žen zlepšil.

zdroj: www.webmd.com

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

349 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*