Náš mozek je schopen předvídat budoucnost

Nová vědecká studie za pomoci skenů mozku prokázala, že jeho určité části vykazují nezvyklou schopnost předvídat budoucí události ještě dříve než se přihodí. Skeny mozku většího počtu sledovaných lidí by se tak úspěšně mohly využít pro předvídání budoucnosti.

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Tvůrci sci-fi thrilleru Minority Report intuitivní schopnost lidské mysli převedli na zcela jinou úroveň, když trojčata se zvláštními jasnovideckými schopnostmi využili jako médium, které nabízelo vhledy do potenciálních budoucností.

Jejich prediktivní síla ale nedosahovala 100%, jelikož v některých případech jedno z trojčat uvedlo jinou předpověď potencionální budoucnosti – Minority report.

I když sci-fi je zkrátka a dobře jen fikcí, je zároveň často skvělým zdrojem, jak iniciovat diskusi o vážných vědeckých záležitostech. Například film Matrix je jednou z nejlepších alegorií o fungování naší reality, která je možná simulací některé z velmi pokročilých inteligentních civilizací. Stejně tak sci-fi rozvádí možné důsledky vzniku a vývoje umělé inteligence.

Jasnovidný mozek?

Nová studie, která byla nedávno zveřejněna v časopise Journal of Neuroscience, naznačuje, že mozek může mít skutečně předvídací schopnosti, takže zápletka Minority Report nemusí být až tak daleko od skutečnosti.

Profesor neurovědy na Stanfordské univerzitě Brian Knutson analyzoval neuronovou aktivitu 30 lidí, zatímco se rozhodovali, kterému ze 36 projektů na crowdfundingové internetové stránce Kickstarter svěří své peníze. Při zkoumání skenů mozku účastníků výzkumný tým zjistil, že činnost v oblasti nucleus accumbens vykazovala jiné známky, když účastníci zvažovali projekty, které nakonec byly ve výběru financí úspěšné.

Tým vyvinul algoritmus, který rozpoznal tyto rozdíly v mozkové aktivitě za pomoci dat ze skenování při rozhodování o 80% projektů. Poté výzkumníci testovali program na zbývajících 20%. S využitím samotné neurální aktivity byl algoritmus schopen předpovědět, které kampaně Kickstarteru se nakonec dočkají financování s přesností 59,1 procent. Což je více, než by se dalo přisoudit náhodě.

To bylo zároveň v kontrastu s domněnkami dobrovolníků. Při zvažování každého návrhu tým dobrovolníky totiž požádal, aby vyhodnotili, na kolik se jim každý projekt líbil a odhadem určili pravděpodobnost, zda bude úspěšný.

Na rozdíl od předchozího vyhodnocování aktivit v mozku tyto tipy předpovídaly výsledky financování již jen s přesností 52,9%, což není tak výrazně lepší od čistě náhodného modelu 50/50.

Helen Thomson, Skenování Tvéh mozku může předpovědět, co se stane v budoucnu, New Scientist

Jak je vůbec možné, že určité oblasti mozku mohou mít schopnost rozpoznat budoucí události? A ke všemu s větší přesností než tipovali samotní účastníci projektu? Studie nenabídla žádné vysvětlení kromě poukazování na skutečnost, že nucleus accumbens hraje důležitou roli v mechanismech odměny, což naznačuje, proč se zároveň podílel na předjímání budoucích výsledků.

Vysvětlení může podat kvantová mechanika

Kvantová biologie je nově vznikající oblastí, která zkoumá non-triviální kvantové mechanické jevy v biologickém systému, potvrzených v řadě procesů, a může tak nabídnout možné vysvětlení vypozorovaných prognostických schopností lidského mozku. Kvantové procesy jsou vlastně časově symetrické, takže experimenty prokázaly příčinné vlivy budoucnosti na minulost, označované jako retrokausalita.

Existují zcela úplné interpretace kvantové mechaniky, které jsou založeny na interakci budoucnosti s přítomností nebo minulostí, jako je Cramerova transakční kvantová mechanika a Wheeler-Feynmanova absorpční teorie.

Kvantové mechanické jevy, které se vyskytují v biologickém systému, zejména v oblasti zpracování informací, mohou vést k určitému stupni předvídání potenciálních budoucích výsledků, což se pak může odrážet v aktivitě určitých oblastí mozku. Stručně řečeno, šlo by o vědecké potvrzení intuice, na základě níž činíme určitá rozhodnutí.

Zatímco diskuse o potenciálních neobvyklých kvantových procesech jsou mnohdy střetem různých systémů víry, současná studie je nepochybně potvrzující ukázkou jedinečné role mozku při pokusu o určení budoucích výsledků.

Velký lidský mozek se během své historie, ať již evolucí nebo cizími zásahy, pravděpodobně vyvinul do takové velikosti a funkce, aby pomáhal zejména při úspěšném předpovídání budoucích pravděpodobností. Pokud jsou našemu fyzickému tělu přirozeně dostupné nelokální a transčasové kvantové procesy, existuje důvod, proč by nebylo možné využívat tyto procesy zároveň ke zvýšení schopností mozku předpovídat budoucnost? (zdroje: jneurosci.org resonance.is)

georg

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Náš mozek je schopen předvídat budoucnost 269b - Náš mozek je schopen předvídat budoucnost  MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Náš mozek je schopen předvídat budoucnost  OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Náš mozek je schopen předvídat budoucnost  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Kotvičník extrakt 50% 20 g, nad 2500 Kč Camu Camu BIO 100 g v hodnotě 349 Kč.

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*