Mysl neovládá tělo, ale stává se tělem

Koncepce sítě, zdůrazňující propojenost všech systémů organismu, má celou řadu převratných důsledků. Ve všeobecném slovníku byly tyto typy spojení mezi tělem a mozkem označovány jen jako „vláda mysli nad tělem“. Ale ve světle mého výzkumu tento popis nevyjadřuje přesně, co se děje. Mysl neovládá tělo, ale stává se tělem – tělo a mysl jsou jedno.

REKLAMA

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Proces komunikace, tok informací po celém organismu, který jsme prokázali, chápu jako důkaz, že tělo je opravdovým vnějším projevem mysli ve fyzickém prostoru. S pojmem mysli a těla poprvé přišla Dianne Connelly. Odráží poznání pramenící z čínské medicíny, že tělo je neoddělitelné od mysli. A když se podíváme na roli, kterou hrají emoce v těle, jak se projevují prostřednictvím molekul neuropeptidů, bude nám jasné, že emoce můžeme pokládat za klíč k pochopení onemocnění.

Víme, že imunitní systém jako centrální nervový systém má paměť a schopnosti učit se. Tudíž by se dalo říci, že inteligence se nachází nejen v mozku, ale také v buňkách, které se šíří po celém těle, a že tradiční oddělování duševních procesů včetně emocí od těla již není platné.

V případě, že mysl je vymezená komunikací mozkových buněk, jak tomu bylo v moderní vědě, pak tento model mysli můžeme nyní chápat tak, že přirozeně zahrnuje celé tělo. Vzhledem k tomu, že neuropeptidy a jejich receptory jsou v celém těle, můžeme konstatovat, že mysl je v těle, ve stejném smyslu, jako že mysl je v mozku, se vším, co k tomu patří.

Chcete-li pochopit, co to znamená v praxi, vraťme se na chvíli k příkladu střeva. Celý vnitřek střev, od jícnu po tlusté střevo, včetně všech sedmi svěračů, je lemován buňkami – nervovými buňkami a dalšími typy buněk – které obsahují neuropeptidy a receptory. Zdá se mi zcela možné, že hustota receptorů ve střevech může být důvodem, proč pociťujeme emoce v této části těla a často o tom mluvíme jako o „vnitřním pocitu“. Pozorování dokázalo, že vzrušení a hněv zvyšují motilitu střeva, zatímco spokojenost ji snižuje. A protože se jedná o dvousměrnou síť, pohyb střeva, když tráví jídlo a vylučuje nečistoty, může změnit váš emoční stav.

„Dyspeptický“ znamená nabručený a podrážděný, ale původně tohle slovo označovalo zhoršené trávení. Nebo se znovu podívejme na autonomní nervový systém, který spravuje všechny nevědomé aspekty vašeho těla, jako je dýchání, trávení a vylučování. Mohli byste se domnívat, že kdyby jakákoliv část těla fungovala nezávisle na mysli, byl by to věru zcela autonomní nervový systém. Schopnost vašeho srdce bít, střev trávit, buněk reprodukovat se probíhá mimo povědomí. A přesto, jak jsem o tom hovořila u příkladu jogínů a žen při porodu, vědomí může zasáhnout na této úrovni.

Je to zásadní ukázka biofeedbacku, neboli biologické zpětné vazby, které mnozí lékaři nyní učí své pacienty, aby mohli kontrolovat bolest, srdeční frekvenci, krevní oběh, napětí a uvolnění, atd., tedy všechny procesy, které předtím byly považovány za nevědomé. Až do počátku šedesátých let jsme si mysleli, že autonomní nervový systém je řízen dvěma neurotransmitery, acetylcholinem a noradrenalinem. Ale ukazuje se, že kromě klasických neurotransmiterů lze v autonomní nervové soustavě nalézt všechny známé peptidy, informační molekuly, které jsou rozmístěny v jemných, rozmanitých a složitých vzorech po obou stranách páteře. Jsou to ty peptidy a jejich receptory, které umožňují dialog mezi vědomými a nevědomými procesy.

STRUČNĚ ŘEČENO, chci poukázat na to, že mozek je velmi dobře integrován se zbytkem těla na molekulární úrovni, a to natolik, že termín mobilní mozek je výstižným popisem psychosomatické sítě, jejímž prostřednictvím putují inteligentní informace z jednoho systému do druhého. Každá z oblastí nebo systémů sítě – nervového, hormonálního, gastrointestinálního a imunitního – je nastavena tak, aby navzájem komunikovaly prostřednictvím peptidů a specifických transportních peptidových receptorů. Každou vteřinu probíhá v těle masivní výměna informací. Představte si, že každý z těchto transportních systémů má specifický tón, brouká si svou melodii, stoupá a klesá, sílí a slábne, váže se a uvolňuje se, a kdybychom mohli slyšet tuto tělesnou hudbu na vlastní uši, pak by souhrn těchto zvuků byl hudbou, kterou nazýváme emoce.

Emoce. Jak jsem již řekla, biochemické látky emocí, neuropeptidy a receptory, jsou poslové nesoucí informace, které spojují hlavní systémy těla do celku, který můžeme nazývat bodymind, tedy tělo a mysl. Už si nemůžeme myslet, že emoce mají menší efekt než fyzické, materiální látky. Místo toho je třeba pohlížet na ně jako na buněčné signály, které jsou zapojeny do procesu přeměny informací na fyzickou realitu, doslova přetvářejí mysl na materii. Emoce jsou ve spojitosti mezi hmotou a myslí, pohybují se mezi nimi a ovlivňují je.

z knihy Molekuly emocí od Candace B. Pert, vydané nakladatelstvím Anag

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Mysl neovládá tělo, ale stává se tělem269b - Mysl neovládá tělo, ale stává se tělem MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Mysl neovládá tělo, ale stává se tělem OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Mysl neovládá tělo, ale stává se tělem monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*