Muži se děsí chytrých žen. A nejen ti hloupí

Čeho se muži děsí více než mimozemšťanů, kteří je chtějí prozkoumat sondou? Nevíte? Odpověď znáte: chytré ženy. Ano, věda konečně potvrdila to, co jsme všichni dlouho tušili: muži mají strach z inteligentních žen. Ale počkejte, to není vše! Vědci rovněž zjistili, že pokud nějakou činnost žena vykonává lépe, cítí se muž méně mužný.

eshop energie života nabízí


DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

doplní nutné živiny

139 Kč

SPIRULINA BIO 200 tbl.

vyčistí krev

180 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

149 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nedávná studie (Psychological) Distance Makes the Heart Grow Fonder, kterou vypracovali Lora E. Park, Ariana F. Young a Paul W. Eastwick, ukázala, že i když se mužům líbí představa mít za partnerku chytrou ženu, nemají o ni ve skutečnosti zájem. A pokud žena zvládne splnit zadaný úkol lépe, cítí se méně jako muži.

V předběžném průzkumu studie odpovědělo 86 procent mužů, že by jim nevadilo, pokud by byli ve vztahu s někým, kdo je chytřejší než oni. Následovala řada pokusů, která měla odhalit pravdivost tohoto tvrzení.

V první verzi studie si 105 mužů – studentů vysokých škol, kteří se experimentu účastnili, přečetlo hypotetický scénář o ženě, která byla u zkoušky úspěšnější než oni.

Poté měli účastníci ohodnotit, jak moc je tato žena romanticky přitažlivá. V druhé verzi podstoupilo 151 mužských studentů vysokých škol inteligenční test, a poté byli dotázáni, zda by měli zájem setkat se buď se ženou, která dosáhla vyšších výsledků, nebo naopak se ženou, která dosáhla výsledků nižších.

Obě studie zjistily, že muži by se rádi setkali, a možná i navázali vztah, s hypotetickou ženou, která by byla chytřejší než oni. Vypadá to, že z teoretického hlediska je chytrá žena skvělá. Praxe je však jiná.

V dalších dvou verzích studie se muži setkali se ženou (jež byla součástí studie), která v IQ testu dopadla lépe, nebo hůře než oni. Poté co se účastníci s touto ženou setkali, vypracovali test, zatímco seděli vedle ní, a dozvěděli se své výsledky, které byly oznámeny nahlas.

Následně byli požádáni, aby se se svou židlí přesunuli naproti ženě.

Není překvapením, že muži, kterým byla v experimentu přiřazena chytřejší žena, cítili potřebu se při přesunutí židle fyzicky od ženy oddálit. Ženu rovněž hodnotili jako méně atraktivní a méně vhodnou pro partnerský vztah než v případě ženy, která v testu dopadla hůře než muži.


6c1e1128ae04932e010c2ef2c0e7f46a 0 - Muži se děsí chytrých žen. A nejen ti hloupí

MONOATOMICKÉ ZLATO

rozšíří vaše vědomí

1851 Kč

37ea2967f8e1a7b6d91a5f18a23020f2 0 - Muži se děsí chytrých žen. A nejen ti hloupí

CHIA semínka 1 kg

zrychlí metabolismus

99 Kč

d043ce49dad4b450917905784f8e41c5 0 - Muži se děsí chytrých žen. A nejen ti hloupí

CAIGUA 100 g

vyčistí cévy

199 Kč

a0e0180f563c86deef5299cd4c3997dd 0 - Muži se děsí chytrých žen. A nejen ti hloupí

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

359 Kč


Poslední dvě verze studie (celkem šest) zjistily, že při osobním setkání měli muži o chytřejší ženu menší zájem.

Naproti tomu, v páté studii, kdy byla žena „psychologický vzdálená“ (údajně ve vedlejší místnosti), neprojevila se u mužů žádná změna ve vztahu k ženě, bez ohledu na to, zda v testu dopadla lépe, nebo ne.

Ve skutečnosti muži, kteří ženu nikdy neviděli, projevovali mírně vyšší zájem o chytřejší ženu.

Výsledky lze shrnout takto: „Šest studií ukázalo, že při vyhodnocování psychologicky vzdálených osob vykazují muži větší přitažlivost k ženám, které vykazují vyšší inteligenci, než je ta jejich.

Na druhou stranu, pokud byli muži ve větší psychologické blízkosti, přitažlivost k chytřejším ženám klesala.“ (zdroj: themindsjournal.com)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*