Konečně potvrzeno: rakovinu stvořil člověk

Může to být jen těžko uvěřitelné, ale výsledky z nedávné studie ukazují, že rakovina je 100% nemoc stvořená člověkem a způsobují ji novodobé jevy, jako jsou například znečištění či změna způsobu stravování.

REKLAMA

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Výzkumníci z KNH Centra pro biomedicínskou egyptologii na University of Manchester v Anglii dospěli k tomuto závěru v roce 2010 poté, co prozkoumali pozůstatky a literaturu ze starověkého Egypta a Řecka a z dřívějších období. Studie také obsahovala historicky první diagnózu rakoviny u egyptské mumie.

Studie, zveřejněná v onkologickém časopise Nature Reviews Cancer, uvádí, že výzkumníci objevili pouze jeden výskyt rakoviny během zkoumání stovek egyptských mumií. V literatuře z tohoto období navíc objevili velmi málo odkazů na tuto nemoc, což znamená, že případy onemocnění rakovinou byly tehdy extrémně vzácné.

Po průmyslové revoluci však výskyt rakoviny raketově vzrostl (zvláště u dětí), což dokazuje, že nárůst výskytu tohoto onemocnění není svázán pouze se zvyšující se průměrnou délkou života.

„V průmyslově vyspělých společnostech je rakovina, coby příčina úmrtí, na druhém místě hned za kardiovaskulárním onemocněním. Ve starověku to bylo extrémně vzácné,“ řekla profesorka Rosalie Davidová z Fakulty biologických věd. „V přírodním prostředí neexistuje nic, co by mohlo způsobit rakovinu. Takže se musí jednat o uměle vytvořenou nemoc, za kterou stojí znečištění a změny ve stravování a životním stylu.“

„Naše studie je důležitá proto, že nabízí historický pohled na tuto nemoc,“ pokračuje. „Nyní můžeme poskytovat jasná stanoviska o mírách výskytu rakoviny ve společnostech, protože máme úplný přehled. Prozkoumali jsme několik tisíciletí, ne jen staletí, a máme ohromné množství údajů.“

Výzkum zahrnuje vůbec první histologickou diagnózu rakoviny u egyptské mumie. Tu provedl profesor Michael Zimmerman, hostující profesor v KNH Centru, který pracuje na Villanova University poblíž Filadelfie. Podařilo se mu diagnostikovat rakovinu konečníku u neidentifikované mumie „obyčejného“ člověka, který žil v oáze Dakhla v období Ptolemaiovců.

„Ve starověké společnosti neznalé chirurgických zákroků by měly být ve všech případech zachovány důkazy o přítomnosti rakoviny. Praktickou absenci zhoubných nádorů u mumií je třeba vykládat tak, že byly ve středověku vzácností, což naznačuje, že faktory způsobující rakovinu jsou omezeny na společnosti ovlivněné moderní industrializací,“ řekl Zimmerman.

Rakovina je umělá nemoc

Tým zkoumal mumifikované ostatky a písemné dokumenty a důkazy ze starověkého Egypta, ale v případě starověkého Řecka pouze písemné důkazy, protože z tohoto období nejsou dochovány žádné známé lidské ostatky. Tým také zkoumal lékařské studie zvířecích a lidských ostatků z dřívějších období sahajících až do věku dinosaurů.

Celkově lze říci, že důkazy o rakovině v lidských a zvířecích fosiliích a nelidských primátech jsou extrémně vzácné. Existuje pouze několik desítek příkladů u živočišných fosilií, ačkoliv tyto jsou převážně sporné. Byla však objevena metastatická rakovina neznámého primárního původu ve fosilii edmontosaura, zatímco samostatná studie uvádí několik možných novotvarů – nových a abnormálních výrůstků v některých částech těla, zvlášť charakteristické pro rakovinu – ve fosilních pozůstatcích.

Někteří vědci a lékařští výzkumníci tvrdí, že vzácný výskyt rakoviny ve starověku je z velké části důsledkem krátké délky života. Přestože je tento statistický konstrukt správný, lidé ve starověkém Egyptě netrpěli nemocemi, které postihují mladé lidi.

Dalším vysvětlením nedostatku rakovinných nádorů ve starověku je, že nádory možná nejsou dobře zachovalé. Zimmerman provedl několik experimentálních studií, které naznačují, že mumifikace ve skutečnosti zachovává rysy malignity, a proto by nádory měly být daleko zachovalejší než normální tkáň.

Přestože však byly prozkoumány stovky mumií z celého světa, existují pouze dvě publikace ukazující mikroskopické důkazy o rakovině. Radiologické zkoušky provedené na mumiích z Egyptského muzea v Káhiře rovněž nepřinesly důkazy o přítomnosti rakoviny. (zdroj: disclose.tv)

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*