Jsme naprogramováni věřit v Boha?

Podle poslední studie je možné, že by lidstvo mohlo být „naprogramováno“ k víře, a příčinou toho je evoluce. Podle profesora z Oxfordské univerzity mohla víra v bohy pomoci zformovat lidstvo do podoby, jakou vidíme dnes. To znamená, že náboženství dost možná mohlo být výsledkem evoluce.

BRAHMI FORTE kapsle extrakt 50% bacopasidů 100 tob.
VÝPRODEJ: 50% SLEVA: MACA peruánská BIO 100 g za 75 Kč

Strach z božího hněvu mohl hrát klíčovou roli v evolučním vývoji lidstva.

„Pokud je víra v boží odplatu tak zakořeněná mezi lidmi, je to kvůli evoluci,“ píše Dominic Johnson z Oxfordské univerzity, expert na evoluční biologii a mezinárodní vztahy, ve své nové knize God is watching you.

God is watching you:

  • Přichází s novou teorií původu a vývoje nejen náboženství, ale i lidské spolupráce a společnosti
  • Zkoumá, jak strach z nadpřirozeného trestu existuje uvnitř a vně náboženských kontextů
  • Využívá interdisciplinární přístup, který čerpá z nového výzkumu z antropologie, evoluční biologie, experimentální psychologie a neurovědy

Podle teorie profesora Johnsona mohl být pocit, že jsme sledováni mocnou nadpřirozenou bytostí, příčinou toho, že se naši předci chovali méně sobecky. Johnson věří, že víra v boží trest mohla zlepšit spolupráci mezi lidmi, což je jedna z klíčových vlastností založených na evolučním úspěchu našeho druhu.

Podobně profesor Johnson vysvětluje, proč by byl strach z trestu v náboženství mocnější, než další aspekty jako je láska nebo altruismus. Podle něj je to způsobeno hlavně tím, jak náš mozek vytváří spojitosti.

Ve své knize profesor Johnson říká, že záhadná víra v boží trest je něco, co v nás bylo „naprogramováno evolucí“ a je jednou z hlavních příčin, které vedly k vzniku a rozvoji všech světových náboženství.

„Schopnost očekávat odměnu nebo trest v závislosti na našem chování by jistě byla upřednostňována Darwinovým přírodním výběrem, protože podporovala přežití a rozmnožování,“ říká.

„Tvrdím, že se to rozšířilo o očekávání nadpřirozené odměny a trestu.“

„Bohabojní lidé byli schopnější zabránit hněvu svých bližních, zmírnit dopad sankcí ve skutečném světě a zvýšit odměnu za spolupráci.“

„Nabízí se zde zajímavý obrat v odvěké debatě věda vs. náboženství – náboženství není alternativa evoluce, ale jejím produktem.

Psychologický výzkum naznačuje, že negativní události v lidském životě mají daleko větší dopad na naši mysl a chování, než ty pozitivní.

Profesor Johnson dodává: „Jakmile se u lidí vyvinula schopnost komplexního jazyka a teorie mysli – schopnost vědět co ví ostatní – stalo se naše chování transparentnější, a sobecké chování a společenské přestupky tak přinášely riziko závažnějších dopadů v důsledku odplaty či poškození pověsti.“

„Snaha vyhnout se těmto dopadům byla předzvěstí nové éry, ve které se potlačení sobectví stalo důležitou složkou evolučního úspěchu jednotlivce.“

„Představa, že něčí dobré a špatné skutky jsou sledovány, souzeny a odměňovány, či trestány Bohem nebo jinou nadpřirozenou bytostí se opakuje téměř ve všech světových náboženstvích jak v minulosti, tak v současnosti.“

„Hrozba nadpřirozeného trestu odrazovala od sobeckého chování a podporovala spolupráci, což mělo pozitivní dopad na jednotlivce i společnost.“ (zdroj: ancient-code.com)

Ormus aktivuje DNA a zvyšuje inteligenci

Ormus ORMUS AKTIVUJE DNA a ZLEPŠUJE INTUICI

Ormus, tedy monoatomické zlato, se již od dob starého Egypta často dává do souvislosti se zvyšováním inteligence a komplexně zdravím mozku. Nedlouho poté, co David Hudson objevil ormus a začal jej analyzovat, prohlásil, že látka dokáže opravit tělo na genetické úrovni. Odborníci, kteří se účinky ormusu zabývají, rovněž tvrdí, že dokáže opravit chyby v DNA a dokonce aktivovat „spící“ DNA.

 OBJEDNEJTE SI ORMUS  monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník 50% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník 50% 20 g ZDARMA.​

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*