Funguje náš mozek jako kvantový počítač?

Nedá se vyloučit, že lidský mozek je schopen provádět složité kvantové výpočty. Vědci proto chystají řadu důkladných experimentů, které by tuto odvážnou teorii měly ověřit.

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Není nic převratného na přijetí myšlenky, že počítače a mozky jsou si velmi podobné – obojí pracují s informacemi a rozhodováním, stejně tak hodnotí vstupy a výstupy. Někteří vědci se však domnívají, že neuvěřitelnou složitost mozku lze vysvětlit jedině kvantovou mechanikou.

Jinými slovy fenomén kvantového provázání a superpozice, což jsou velmi křehké základy kvantové fyziky, jsou ve skutečnosti běžnými jevy, které se v našem mozku odehrávají každým okamžikem.

„Pokud kladně odpovíme na otázku, zda v mozku probíhají kvantové procesy, mohlo by to zcela zásadně změnit pochopení nás samotných, usnadnit léčbu mozkových onemocnění a pokročit v lidském poznání,“ říká Matt Helgeson z Kalifornské univerzity, který je členem jednoho z výzkumných týmů.

Zabývá se kvantovou výpočetní technikou, která staví na myšlenkách kvantové mechaniky, což je laicky řečeno způsob, jak vysvětlit vesmír na úrovni atomů, tedy v rozměrech, když už zákony klasické newtonovské fyziky selhávají.

Abychom věděli, o co vlastně jde, je nutno pochopit způsob, jakým kvantový qubit nahradí jednotlivé bity nebo přepínače zapnuto/vypnuto u klasických počítačů, tedy všechny jedničky a nuly, které uchovávají data.

Na rozdíl od klasických bitů, qubity mohou být jedničkou i nulou, a sice díky myšlence superpozice, což je vyjádřením hypotézy, že kvantový objekt může být ve více stavech najednou. Tedy alespoň do té doby, dokud jej nebudeme schopni změřit.

To vše znamená, že kvantové výpočty mají potenciál vytvořit mnohem komplexnější síťové systémy, než jsou schopny dnešní počítače, což by nám mohlo pomoci s řešením velmi složitých vědeckých výzkumů.

Ale zpátky k lidskému tělu. Připravovaný výzkum se bude snažit odhalit qubit v našem mozku. Ačkoliv qubity potřebují ke svému fungování extrémně nízké teploty, přesto existuje způsob, jak by mohly existovat v našich vnitřních orgánech, které oplývají teplem a vlhkostí.

Jeden z experimentů se pokusí zjistit, zda se qubity mohou ukládat spíše v jádrech atomů, než v elektronech, které je obklopují. Zvláště atomy fosforu, kterými je naše tělo doslova nabité, by mohly působit jako biochemické qubity.

„Extrémně dobře izolované jaderné spiny mohou uchovávat, a dost možná i zpracovávat, kvantové informace, v lidském pojetí času řádově po dobu několika hodin i déle,“ říká Matthew Fisher z Kalifornské univerzity.

Jiné experimenty se zaměří na potenciál kvantové dekoherence, která nastává, když se začnou rozbíjet vazby a závislosti mezi qubity, což je základní myšlenkou kvantového provázání. Aby naše mozky fungovaly jako kvantové počítače, qubity musí mít přirozenou schopnost dekoherenci zabránit.

A nakonec ještě jiný experiment bude zkoumat mitochondrie, které jsou v lidských buňkách zodpovědné za náš metabolismus a šíření zpráv v rámci těla. Je dost možné, že tyto organely také hrají významnou roli v kvantové provázanosti.

Jinými slovy, neurotransmitery a synaptické spoje v našem mozku mohou vytvářet duální kvantové sítě, stejně jako kvantový počítač. Fisher a jeho tým se to budou snažit napodobit v laboratorních podmínkách.

Kvantové výpočetní procesy by nám nakonec mohly pomoci vysvětlit a pochopit nejzákladnější funkce mozku. Od uchovávání dlouhodobých vzpomínek až po skutečnost, odkud vlastně pochází samotné vědomí, emoce a schopnost vnímat realitu, která nás obklopuje.

Tím se ovšem již dostáváme k vícedimenzionální fyzice, takže není zaručeno, že také dostaneme uspokojivé odpovědi. Respektive zda je dokážeme pochopit. Dokonce i když bude příliš brzo na konstatování, zda mozek je či není kvantovým počítačem, plánovaný výzkum by měl i tak poodhalit, jak tento nejkomplikovanější lidský orgán vlastně funguje.

„Budeme zkoumat neuronální funkce s nejmodernější technologií z úplně nových úhlů pohledu a s obrovským potenciálem, že skutečně něco nového objevíme,“ slibuje si další z výzkumníků Tobias Fromme z Technické univerzity v německém Mnichově.

DAVID NIELD

Ormus aktivuje DNA a zvyšuje inteligenci

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Funguje náš mozek jako kvantový počítač?269b - Funguje náš mozek jako kvantový počítač? ORMUS AKTIVUJE DNA a ZLEPŠUJE INTUICI

Ormus, tedy monoatomické zlato, se již od dob starého Egypta často dává do souvislosti se zvyšováním inteligence a komplexně zdravím mozku. Nedlouho poté, co David Hudson objevil ormus a začal jej analyzovat, prohlásil, že látka dokáže opravit tělo na genetické úrovni. Odborníci, kteří se účinky ormusu zabývají, rovněž tvrdí, že tato látka dokáže opravit chyby v DNA a dokonce aktivovat „spící“ DNA.

2665 - Funguje náš mozek jako kvantový počítač? OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Funguje náš mozek jako kvantový počítač? http://bit.ly/ormus_zlato

POŠTOVNÉ nad 1000 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 500 korun MACA BIO 100 g, nad 1000 Kč druhá MACA BIO 100 g, nad 1500 Kč Kotvičník 50% 20 g, nad 2000 Kč Kotvičník 50% 20 g ZDARMA.​

REKLAMA

Monoatomické zlato rozšiřuje vědomí

Zlato ormus 576x700web final hot 247x300 - Funguje náš mozek jako kvantový počítač?269b - Funguje náš mozek jako kvantový počítač? MONOATOMICKÉ ZLATO AKTIVUJE DNA

Již spící prorok Edgar Cayce hovořil o léčivém použití zlaté vibrační energie jako o léčbě koordinací impulzů v nervovém systému. Doktor Richard Gerber, autor knihy „Vibrační medicína“, říká, že monatomické zlato je produktem, vhodným pro jednotlivce, kteří se chtějí rozvíjet směrem k vyššímu vědomí, samoléčení a jsou na cestě duchovní transformace.

2665 - Funguje náš mozek jako kvantový počítač? OBJEDNEJTE SI ORMUS 27a1 - Funguje náš mozek jako kvantový počítač? monoatomické zlato

POŠTOVNÉ nad 1500 Kč ZDARMA, DÁRKY: nad 2000 korun MACA BIO 100 g, nad 2500 Kč Brahmi extrakt 20%, nad 3000 Kč Kotvičník extrakt 90% 20 g

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*