Zuby: Čas jde proti vám!

Pobolívá vás zub, ale odkládáte návštěvu zubaře. Čas běží, bolest zůstává, ale dá se vydržet. Kdo to nezažil? Otázkou zůstává, jak to dopadlo. Někdy velmi zdlouhavou léčbou.

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč


Zuby: Čas jde proti vám!
Zuby: Čas jde proti vám!
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zubní kaz je zákeřný. Poměrně dlouho o sobě nedává vědět. V první fázi hrají významnou roli kyseliny, které produkují bakterie v zubním plaku. Jeho výskyt znamená, že máme rezervy při čištění zubů a dostatečné ústní hygieně. Kyseliny postupně naruší zubní sklovinu a vytvoří se bílé skvrny na povrchu zubu.

Ty signalizují úbytek vápníku. Když v této fázi vyslyšíte volání svého chrupu o pomoc, máte vyhráno, to vědí nejen zubní lékaři z Plzně a snaží se o přesvědčit své klienty, aby dodržovali pravidelné preventivní návštěvy u stomatologa, na které mají všichni plátci zdravotního pojištění nárok jednou za půl roku.

V ordinaci zkontrolují, jak pečujete o chrup, poradí, jak zuby čistit, případně vás pošle lékař na dentální hygienu. Pak už stačí poslouchat rady a zlepšit čištění zubů, chránit mezizubní prostory mezizubními kartáčky či dentální nití, používat ústní vodu, odstraňovat plak z dásní a zuby zůstanou bez kazů.

Od věci není ani konzultace s lékařem nebo dentální hygienistkou – někdo má zvýšenou tvorbu zubního plaku a pak je třeba odborné pomoci – častější dentální hygiena a používání speciálních past, ústních vod a pomůcek, abyste uchovali zuby zdravé.

Když se dostane pod povrch

Zubní kaz se dostal do skloviny a ta se začíná rozpadat. Tvoří se léze uvnitř zubu a je třeba ji nechat okamžitě odstranit. V opačném případě se naruší povrch zubu. Zubní kaz postupuje směrem k zubovině (dentinu). Ta se nachází mezi zubní sklovinou a dření. Už v zubovině se kaz hlásí ostrou bolestí. „Tady by už neměl nikdo přemýšlet, jestli přijít k zubaři nebo ne, upozorňují zubaři z Plzně s tím, že řada lidí stále spoléhá na léky proti bolesti.  Přitom by stačilo otvor ve sklovině vyplnit a budete bez bolesti.

Ve středozubu

Dřeň je srdce zubu: živé tkáně a buňky produkují zubovinu. Když je napadne infekce a hnis, nevratně se zničí nervy a cévy uvnitř zubů. A startuje bolest. Může být velmi dlouhá a nepřetržitá. V této fázi už nezbývá nic jiného než ošetřit kořenové kanálky. Toto klíčové ošetření umožní běžné fungování i mrtvého zubu v ústech.

Proč ho podstoupit?

Předejdete nebo si vyléčíte bakteriální infekci v kořenových kanálcích zubu. A tu nechcete.

Jak probíhá?

Obrňte se trpělivostí, zákrok může trvat i dvě hodiny, ale je to třeba. Precizní, důkladné ošetření pod operačním mikroskopem zajistí, že budete mít kořenové kanálky důkladně ošetřené a zaplněné. To si lékaři ověřují v průběhu ošetření pomocí RTG snímků.

Bolest? Jen velmi krátká

Po zákroku je zub citlivý na skus a po odeznění anestezie mohou někteří pacienti pociťovat bolest. Pomáháme si volně dostupnými léky na bolest zubů. Bolest odezní většinou do několika dní.

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*