Zelenina v květináči na parapetu? Zkuste to

Doma pěstovaná čerstvá zelenina je v mnoha ohledech lepší, než ta ze zelinářství. Možná je to časově náročnější, ale ušetříte peníze a přinese vám to uspokojení. Nejdůležitější je, aby měly rostlinky dostatek vody a světla.

REKLAMA

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

449 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

349 Kč

ANGIOSMIN H 60 tablet

zdravé srdce

499 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Zelenina v květináči na parapetu? Zkuste toŘímský salát

Ze spodní části košťálu vyroste nový římský salát. Ponořte stonky do 1 cm vody a po pár dnech se objeví nové lístky a kořínky. Zakořeněný salát zasaďte do hlíny. Stejně se dá pěstovat i zelí.

Brukev čínská (čínské zelí)

Konec košťálu ponořte do vody a ponechte na hodně světlém místě. Za jeden až dva týdny můžete rostlinku přesadit do květináče se zeminou.

Mrkev

Vršky mrkví dejte do misky s trochou vody. Umístěte ji na hodně světlém místě, může to být třeba parapet. Zelená část mrkve je trochu hořká, ale skvěle se hodí do salátů s česnekem a octem.

Bazalka

Odřezky bazalky se stonky dlouhé 7-10 cm dejte do vody. Umístěte je přímo na sluneční světlo. Až budou kořínky 5 cm dlouhé, můžete je přesadit do hlíny. Pravidelně měňte vodu, aby bazalka nebyla slizká.

Koriandr

Vložte stonky do sklenice s vodou. Až budou dost dlouhé, přemístěte je do květináče se zeminou. Potřebují velmi světlou místnost. Za pár měsíců budete mít nové rostlinky koriandru.

Celer

Odkrojte konec spodní části celeru a vložte jej do mělké misky. Dejte misku na slunce. Za čas z něj vyraší lístky. O tři dny později jej můžete přesadit do hlíny.

Česnek

Když začnou ze stroužků rašit výhonky, vložte je do sklenice s trochou vody. Později je přesaďte do hlíny. Česnekové výhonky mají jemnější chuť a jsou skvělé do salátů, těstovin a dalších jídel.

Jarní cibulka

K vypěstování nových rostlinek použijte cibulky s kořínky. Dva a půl centimetru dlouhé spodní konce rostlin s kořínky vložte do vody a ponechte na dobře osvětleném místě.

zdroj: www.loveinspireamaze.com

překlad: Honzoid

REKLAMA

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

349 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

399 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

799 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*