Zelenina v květináči na parapetu? Zkuste to

Doma pěstovaná čerstvá zelenina je v mnoha ohledech lepší, než ta ze zelinářství. Možná je to časově náročnější, ale ušetříte peníze a přinese vám to uspokojení. Nejdůležitější je, aby měly rostlinky dostatek vody a světla.

REKLAMA

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

349 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

59 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Zelenina v květináči na parapetu? Zkuste toŘímský salát

Ze spodní části košťálu vyroste nový římský salát. Ponořte stonky do 1 cm vody a po pár dnech se objeví nové lístky a kořínky. Zakořeněný salát zasaďte do hlíny. Stejně se dá pěstovat i zelí.

Brukev čínská (čínské zelí)

Konec košťálu ponořte do vody a ponechte na hodně světlém místě. Za jeden až dva týdny můžete rostlinku přesadit do květináče se zeminou.

Mrkev

Vršky mrkví dejte do misky s trochou vody. Umístěte ji na hodně světlém místě, může to být třeba parapet. Zelená část mrkve je trochu hořká, ale skvěle se hodí do salátů s česnekem a octem.

Bazalka

Odřezky bazalky se stonky dlouhé 7-10 cm dejte do vody. Umístěte je přímo na sluneční světlo. Až budou kořínky 5 cm dlouhé, můžete je přesadit do hlíny. Pravidelně měňte vodu, aby bazalka nebyla slizká.

Koriandr

Vložte stonky do sklenice s vodou. Až budou dost dlouhé, přemístěte je do květináče se zeminou. Potřebují velmi světlou místnost. Za pár měsíců budete mít nové rostlinky koriandru.

Celer

Odkrojte konec spodní části celeru a vložte jej do mělké misky. Dejte misku na slunce. Za čas z něj vyraší lístky. O tři dny později jej můžete přesadit do hlíny.

Česnek

Když začnou ze stroužků rašit výhonky, vložte je do sklenice s trochou vody. Později je přesaďte do hlíny. Česnekové výhonky mají jemnější chuť a jsou skvělé do salátů, těstovin a dalších jídel.

Jarní cibulka

K vypěstování nových rostlinek použijte cibulky s kořínky. Dva a půl centimetru dlouhé spodní konce rostlin s kořínky vložte do vody a ponechte na dobře osvětleném místě.

zdroj: www.loveinspireamaze.com

překlad: Honzoid

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

399 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*