Vypěstujte si doma svoje vlastní avokádo

Jednou z hlavních plodin moderního zdravého jídelníčku je avokádo. Právě díky tomuto zdravému ovoci byste si mohli příště bez výčitek pochutnat třeba na výtečném avokádovém guacamole.

eshop energie života nabízí


NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč

SCHIZANDRA kapsle

silné plíce

399 Kč

KOKOSOVÝ CUKR BIO 1 kg

nahradí bílý cukr

249 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Četné zdravotní výhody avokáda v poslední době berou komunitu lidí, kterým na svém zdraví záleží, útokem. Toto ovoce je plné důležitých prvků, jako jsou vitaminy B5, B6, C, K, E, draslík atd. Je rovněž skvělým zdrojem vlákniny a obsahuje mastnou kyselinu podobnou té, která se nachází v olivovém oleji a která je rovněž zdravá pro kardiovaskulární systém.

A díky univerzálnímu použití v kuchyni navíc obliba avokáda neustále roste. Lze ho snadno přidat do jakéhokoliv jídla pro větší pestrost a barevnost nebo použít coby náhradu za méně zdravou přísadu, aniž byste změnili chuť jídla.

Nyní si v několika snadných krocích vysvětlíme, jak si vypěstovat avokádo doma, aniž bychom potřebovali celou zahradu.

1. Naklíčení avokádové pecky

Do pecky zapíchněte 4 párátka přibližně v polovině pecky a ve stejné vzdálenosti od sebe. Ujistěte se, že párátka pevně drží, protože budou sloužit jako podpěra pecky.

Poté vložte pecku do hrnku s vodou tak, aby spodní, plochá část byla ponořena alespoň dva centimetry ve vodě. Párátka udrží zbylou část pecky nad hladinou.

Nechejte pecku klíčit dva až šest týdnů v teple a chraňte ji před přímým slunečním světlem.

Během této doby, můžete vidět, jak rostou kořeny a stonek. Až bude stonek dlouhý přibližně 15 centimetrů, zkraťte ho o polovinu. Počkejte, až kořeny zesílí a začnou růst lístky.

quinoa 125 NEW - Vypěstujte si doma svoje vlastní avokádochia99new - Vypěstujte si doma svoje vlastní avokádo

2. Zasazení rostlinky

Naplňte květináč o průměru cca 25 cm hlínou bohatou na živiny. Pecku zasaďte do jamky uprostřed květináče tak, aby kořeny byly zakryty hlínou a horní polovina pecky zůstala odhalená. Abyste zabránili přelévání, můžete použít terakotový květináč s otvorem na dně.

Pravidelně rostlinu zalévejte a udržujte půdu vlhkou, ale ne vodnatou. Pokud začnou listy žloutnout nebo vadnout, nechte pecku trochu vyschnout a poté opatrně zalévejte menším množstvím vody. Pokud jsou listy hnědé a suché, pravděpodobně jste avokádo dostatečně nezalévali. Vložte květináč do umyvadla a nechte skrz hlínu na chvíli pomalu téct vodu. Poté nechte přebytečnou vodu odkapat.

3. Užijte si své vlastní avokádo

Hotovo! Zalévejte rostlinu a po několika letech začne avokádo plodit.

zdrojový článek: www.justamazingrecipes.com

překlad: Siw


GOJI 500g

zrychlí metabolismus

189 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

299 Kč

MANDLE NATURAL 250 g

doplní nutné živiny

129 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*