Roztřepené konečky vlasů: Jak na ně?

Problémy s roztřepenými konečky zažívají nejen ženy se suchými a lámavými vlasy. Tento problém trápí i ženy, které mají na první pohled krásné a zdravé vlasy. K třepení jednotlivých vlasů dochází z různých příčin. Když zjistíte, z jaké příčiny se třepí vlasy vám, můžete se tohoto vlasového problému snadněji zbavit.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

269 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč


Roztřepené konečky vlasů: Jak na ně?
Roztřepené konečky vlasů: Jak na ně? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Roztřepené konečky patří k nejčastějším problémům, které ženy zažívají se svými vlasy. Poničené konce vlasů však trápí nejen ženy s lámavými a suchými vlasy, ale také ženy s velmi jemnými či mastnými vlasy. Třepení, které zpravidla postihuje poslední dva centimetry vlasu, se přitom potýkají ženy jak s barvenými, tak s přírodními vlasy.

Roztřepené konečky bývají vidět na první pohled. Nejde však pouze o estetický problém. Toto štěpení konců vlasů má za následek, že jsou poškozené vlasy náchylnější k ulamování. Kvůli tomuto problému tak ve výsledku můžete mít pocit, že vám vlasy vůbec nerostou.

Roztřepené konečky mají různé příčiny vzniku

K třepení vlasů dochází z různých příčin. Jaké jsou ty nejčastější?

  • Fénování vlasů příliš horkým vzduchem. Velmi časté používání žehličky nebo kulmy na vlasy.
  • Používání nesprávné kosmetiky.
  • Česání vlasů za mokra.
  • Používání nesprávného hřebene či kartáče.
  • Odbarvování nebo nešetrné barvení vlasů.
  • Výrazné výkyvy teplot a vlivy počasí (sluneční žár i mráz).

Jak předejít roztřepeným konečkům

Týkají se roztřepené konečky vlasů i vás? Pokud se chcete tohoto problému nadobro zbavit, v prvním řadě je pro vás nevyhnutelná návštěva kadeřníka. Právě profesionál vás zbaví oslabených konců vlasů, které jsou velmi náchylné k roztřepení. Jednou za šest týdnů pak choďte na pravidelné zastřihování a nechávejte si vždy odstranit konečky o délce jednoho centimetru.

Roztřepeným konečkům dále zabráníte tak, že začnete o svou hřívu více dbát. Nikdy své vlasy nečesejte za mokra. Poté, co uschnou, pročešte je kartáčem s přírodními štětinami nebo tzv. tangle teezerem.

Vyhýbejte se příliš časté tepelné úpravě vlasů. Svou hřívu si fénujte chladným vzduchem a co nejméně používejte kulmu a žehličku na vlasy. Omezte rovněž používání stylingových kosmetických přípravků, jako je lak nebo tužidlo na vlasy. Jestliže si vlasy pravidelně barvíte, tuto proceduru raději přenechejte kadeřníkovi, který použije šetrnější postup. Ideálně používejte přírodnější nebo ještě lépe přírodní barvy na vlasy.

Základem je správná vlasová péče

V boji proti roztřepeným konečkům je pro vás velmi důležitá správná vlasová péče. Používejte masky, balzámy a šampony, které jsou určeny pro váš typ vlasů. Mohou být navíc s přídavkem keratinu, obilí či panthenolu, což jsou látky, které vašim vlasům dodají na síle a pružnosti. Sílu vašim vlasům doplní také rakytníkový šampon s přídavkem arganového oleje, který vaši hřívu ochrání také před horkým vzduchem při tepelné úpravě.

Máte-li například suché a lámavé vlasy, vsaďte na kosmetiku s hloubkovým hydratačním účinkem. Jednou až dvakrát týdně je pro vás přitom vhodná hydratační vlasová maska. Vašim vlasům prospěje také pravidelný zábal z olivového, kokosového nebo meruňkového oleje.

Na roztřepené konečky aplikujte kvalitní rostlinné oleje

Bez ohledu na to, zda máte suché či mastné vlasy, na své roztřepené konečky pravidelně nanášejte kvalitní rostlinné oleje. Do spodní délky svých vlasů vetřete na noc nebo po mytí arganový olej, který dokáže zregenerovat i hodně zničenou hřívu. Použít můžete také mandlový nebo kokosový olej. Tyto rostlinné oleje vaše vlasy vyživí a zároveň mírně zacelí roztřepené konečky.

REKLAMA
kremelina cps - Roztřepené konečky vlasů: Jak na ně?
Nezapomeňte na správnou výživu

Stav vašich vlasů ovlivňuje i vás jídelníček. Aby se vaše hříva stala skutečnou korunou vaší krásy, dejte si pozor na to, co jíte. Lesk, sílu a vitalitu vašim vlasům propůjčí především vitaminy skupiny B, zinek, selen, křemík v podobě křemeliny a železo. Pro zdravé vlasy je neopominutelný také zvýšený příjem vitamínů A, C, E a D. Nezapomeňte ani na zdravé tuky v podobě omega 3 a omega 6 mastných kyselin, které vaši hřívu vyživí zevnitř.

Tyto vitamíny, minerály a další důležité látky svým vlasům můžete dodávat nejen ve stravě, ale také prostřednictvím přírodních doplňků stravy. Na vaše vlasy tak budou blahodárně působit například přírodní bylinné kapsle s obsahem zinku, vápníku, hořčíku či vitaminu B3. Spolehnout se můžete také na speciální bylinné čaje s obsahem kopřivy, přesličky, černého bezu, zlatobýlu, lopuchu a prvosenky. Svým vlasům můžete cenné látky dodat také zevně, a to prostřednictvím Živých vitamínů ve spreji, obsahujících výtažky z volně rostoucích bylin a severských bobulí.

Stav vašich vlasů ovlivňuje také váš pitný režim. Aby byly vaše vlasy dokonale hydratované a neměly tendenci k třepení, denně vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody.

REKLAMA

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


1 Comment

  1. Roztřepené konečky jsem měla už od malička, cca od nějakých 10 let. Vlasy tedy myla max.1-2x týdně, nechávala uschnout, nečesala za mokra. Používala masky, séra, olejíčky, profesionálmí produkty, pravidelně zastřihovala, nic, pořád se lámaly. I když jsem si je nikdy nebarvila. Pak jsem přestala vlasy řešit, přestala používat v kosmetice silikony a vlasy mám výstavní. 5 let a nemám jediný roztřepený koneček, vlasy se nelámou a to na péči kašlu, použiju max. šampon a když mám chuť, tak kondicionér. Vlasy myju a fénem suším každý den a mám je ve 30. lepší, než jako dítě.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*