Projevy stárnutí se dají zmírnit těmito triky

Projevuje se na vašem těle a obličeji váš věk? Následující svépomocná řešení a předepsaná léčba obrátí hodiny času vzhůru nohama.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč


Projevy stárnutí se dají zmírnit těmito triky.
Projevy stárnutí se dají zmírnit těmito triky. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vráska tuhle, váček nebo pytel zase jinde. Vaše tělo může dávat najevo váš věk nebo možná dokonce vypadáte starší, než ve skutečnosti jste. Přinášíme vám nejlepší způsoby, jak zmírnit projevy stárnutí. Buď domácí péčí nebo s pomocí nejmodernější lékařské technologie.

Mdlé a řídnoucí vlasy

Porod, léky nebo stres, to vše může způsobit přechodnou ztrátu vlasů. Avšak hormonální posuny, které probíhají v období kolem menopauzy mohou vést k trvalému řídnutí vlasů.

Doma: Uchopte malý pramínek vlasů hned u hlavy a jemně za něj táhněte po celé délce až ke konečkům vlasů. Pokud vám v prstech zůstane více než šest vlasů, máte problém s řídnutím. Dexter Phillip, majitel salónu DEX v New Yorku doporučuje produkty firmy Esuchen Hair Care pro nárůst objemu a lesku. Další možností je Rogaine, který je dostupný bez předpisu.

U lékaře: Požádejte o krevní testy, abyste vyloučily lupus, onemocnění štítné žlázy, nebo anémii. Ztráta vlasů může často signalizovat jiný závažný zdravotní problém, takže ji nepodceňujte.

Krocaní dekolt

Nora Ephron nebyla jedinou ženou v Americe, která měla špatný pocit ze svého krku. Vrásčitá kůže vede k obávanému “krocanímu dekoltu“, což patří mezi typické projevy stárnutí.

Doma: Hýčkejte jemnou kůži dekoltu zvlhčovačem s obsahem peptidů k podpoře produkce kolagenu. Můžete také odvést pozornost od této oblasti svršky s kanýry či výrazným potiskem nebo nosit dlouhý náhrdelník, říká Alison Deyette, expertka na oblékání pracující pro pořad O deset let mladší na stanici TLC.

U lékaře: Léčba laserem Fraxel může vylepšit strukturu kůže a botox může zjemnit vertikální linie. Někteří lékaři používají Thermage a ReFirme, radiofrekvenční a světelná zařízení určená k povzbuzení produkce kolagenu v oblasti dekoltu.

Povadlá prsa patří mezi běžné projevy stárnutí

Vzhledem k úbytku tkáně a tuku mohou prsa ztratit svou plnost. Gravitace, kojení, nedostatek správné podpory a nižší hladina estrogenu mohou vaše holky nasměrovat k zemi.

Doma:  Postavte se bokem před zrcadlo a ohněte lokty v úhlu 90 stupňů. Nejplnější část vašich prsou by se měla nacházet na půli cesty mezi vašimi lokty a rameny, říká Patti Ficorilli, poradkyně pro správný výběr podprsenky ve firmě Maidenform. Pokud jsou nízko, přitáhněte popruhy. Pokud stále táhnou nebo se vám podprsenka vzadu zvedá, je čas koupit si novou.

V obchodě: Požádejte o pomoc s výběrem velikosti. Když už znáte svou velikost, vyzkoušejte několik různých stylů. Košíčky se švy poskytují nejlepší oporu. Pokud jste plnoštíhlá, vybírejte spíš minimalistický styl, který vám pomůže opticky zmenšit velikost.

Skvrny na rukou

Nedostatek kolagenu vede k menšímu objemu a žíly pak více vyniknou. Zároveň se začínají objevovat hnědé skvrny a další znaky poškození sluncem, což patří rovněž mezi typické projevy stárnutí.

Doma: Denně si na hřbety rukou nanášejte opalovací krém, abyste zabránily dalšímu poškození sluncem. Udržujte ruce dobře hydratované, říká newyorská kosmetická dermatoložka Dr. Lisa Airan. A zbavte se tmavých lesklých laků na nehty. Světlé odstíny vypadají moderněji a odvádějí pozornost od vašich rukou, říká Rodica Constantin, specialistka na nehty.

U lékaře:  Poškození od slunce může opravit laser a výplně mohou vrátit rukám objem. Existuje také fotodynamická terapie (světelná léčba využívaná zejména k vyhlazení stařeckých skvrn), která může povzbudit produkci kolagenu.

Bolavá chodidla

Léta trestání vašich nohou v těsných botách může způsobit bolestivé haluxy, popraskanou kůži na patě a mozoly.

Doma: Praskliny na patách zvlhčujte před spaním. Nakupujte pohodlné boty, které do střevíců a bot přidávají polštářky.

U lékaře: Řešením bolestivých haluxů jsou kortizonové injekce nebo operace.

Řídké řasy a obočí

Hormonální změny mohou způsobit prořídnutí obočí a řas. Léta přehnaného vytrhávání obočí znesnadňuje jeho dorůstání.

Doma: Jeannie Mai, odbornice na makeup z pořadu O deset let mladší na stanici TLC navrhuje k zakrytí slabých míst tento trik: Použijte oční stíny v barvě vašich vlasů a malým seříznutým štětečkem je jemnými tahy naneste do postižených míst. Další možností jsou umělé řasy. “Dávám si je, když mám únavný den a je to obrovský rozdíl, říká Amanda Sanders, která je poradkyní pro image ve společnosti New York Image Consultants.

U lékaře: Požádejte lékaře o Latisse (bimatoprost), jde o roztok používaný k léčbě glaukomu a zároveň se používá k povzbuzení růstu řas.

Vrásky na kolenech a loktech

Mezi projevy stárnutí patří rovněž sloní lokty a kolena. Povolená kůže vytváří vrásky a má tendenci vytvářet suché a šupinkovité plošky.

Doma: Zklidněte suchou kůže zvlhčujícím krémem s obsahem laktátu amonného (ammonium lactate) nebo močoviny (urea). Obě látky pomáhají dostat vlhkost skrze kožní bariéru. Odveďte pozornost od vrásčitých kolen tím, že svým nohám dodáte lesk tónovaným tělovým zvlhčujícím krémem. Provádějte peeling loktů svým oblíbeným krémem nebo kartáčkem.

U lékaře: Zvažte chirurgické povytažení kolen jako to udělala Demi Moore. Máme však lepší nápad. Zapište se na lekce jógy. Pózy posilující kvadriceps (např. židle, bojovník 1 a 2) podepírají a posilují kolenní klouby a zároveň utahují okolní svaly a kůži. Pokud vás štvou suché a povadlé lokty, požádejte o kůži napínající injekce.

Jemné linie a vrásky

Úbytek kolagenu a elasticity snižuje objem kůže a způsobuje vznik linií a vrásek. Opakované pohyby svalů jako smích, mžourání před monitorem a srkání latté brčkem vyrývají vrásky kolem očí a úst.

Doma: Nejlepší léčbou je prevence, říká Dr. Tina B. West, kosmetická dermatoložka z Atlanty. Navrhuje, abyste do základů péče o svou pleť zařadily: antioxidanty (pomáhají bojovat s volnými radikály), přírodní opalovací krém (s ochranným faktorem nejméně 30) a retinoidy.

U lékaře: Dostupnou léčbou jsou výplňové materiály na bázi kyseliny hyaluronové a lasery.

Vadnoucí úsměv

Zubní sklovina se časem opotřebovává a odhaluje žlutý podklad. Vaše zuby jsou zároveň náchylnější ke vzniku zubního kazu.

Doma: Bělící gely ve vaničkách fungují lépe než proužky, říká kosmetická dentistka Debra Glassman.

U lékaře: Debra Gray King, kosmetická dentistka z Atlanty a expertka pořadu Extrémní proměna televize ABC říká: Nejlepší výsledky přináší profesionální bělení.  “V průběhu méně než hodiny získají vaše zuby o pět odstínů bělejší odstín.” (zdroj: health.com)

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*