Potraviny, které mohou mít silný vliv na vaši psychiku

Zdravé jídlo je čím dál tím populárnější. Když se podíváme na police obchodů s potravinami a prostudujeme si přísady každé potraviny, kterou konzumujeme, je jednoduché rozlišit jídla, která jsou našemu tělu prospěšnější a ta, která nám spíše škodí.

REKLAMA

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč


Potraviny, které mohou mít silný vliv na vaši psychiku.
Potraviny, které mohou mít silný vliv na vaši psychiku. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vědecké studie však dokázaly, že je těžké říci, co je pro naše zdraví skutečně prospěšné a co ne, protože mnoho potravin vlastně obsahuje velké množství chemikálií, o jejichž existenci jsme neměli ani ponětí.

Našli jsme potraviny, které mohou mít pozitivní nebo negativní vliv na naši psychiku.

Loupaná rýže

obsahuje rychlé sacharidy, které umožní molekulám glukózy rychlý vstup do krevního řečiště. Úroveň vašeho krevního cukru může dramaticky vzrůst, což může mít negativní efekt na stav mozku a nervového systému.

Popcorn

obsahuje protein, zlato, fosfor, železo, křemík a hořčík, které umožňují normální funkci nervového systému. Obsažený vitamín B zároveň napomáhá proti stresu a depresi.

Tuňák

obsahuje mnoho rtuti. A mnoho rtuti v těle může vést k problémům s pamětí. Obsahuje také polychlorované bifenyly, což jsou syntetické chemikálie, které ovlivňují hormonální činnost a narušují funkce nervového systému.

Obiloviny

obsahují lepek, který jim pomáhá růst. Protilátky (složky proteinů, které předcházejí množení mikroorganismů a ničí jejich toxické produkty) v lepku však mohou zároveň útočit na chemické látky, které jsou nám velmi užitečné. A pokud jich máme málo, můžeme trpět panickými záchvaty nebo depresí.

Tmavá čokoláda

obsahuje flavonoidy zodpovědné za aktivaci nervových buněk. Zvětšuje cévy, stimuluje mozkové funkce a zásobuje mozek kyslíkem.

Tvrdý sýr

obsahuje tyramin, který vzniká při rozpadu proteinů. Tyramin může významně zvýšit krevní tlak a vyvolává migrény.

Pečené brambory

jsou bohaté na draslík, který posílá do mozku kyslík. Obsahují také glukózu, vitamín B a aminokyseliny. Všechny tyto látky zvyšují zásobení mozku krví a zajišťují mu tak potřebný přísun energie ke správnému fungování.

Fazole

obsahují kyselinu tříslovou. Pokud jí máte příliš, budete mít potíže s rozkladem minerálů, například železa. To může vést k problémům s krevním zásobením mozku a vznikem anémie.

Kurkumin,

který je hlavní složkou kari, obsahuje mnoho antioxidantů a zpomaluje stárnutí mozku. Podporuje kognitivní funkce, které se s věkem obvykle zhoršují.

Šafrán

obsahuje mnoho minerálů, vitamín B a vitamín C. Zlepšuje mozkové funkce a dokonce léčí některé poruchy.

Skořice

zvyšuje aktivitu mozku, protože obsahuje nanejvýš důležité složky cinnamyl-alkohol a cinnamaldehyd. Vůně skořice nám pomáhá řešit úlohy vyžadující mnoho pozornosti, vizuální paměť a rychlé reakce.

Našli jste na seznamu své oblíbené potraviny? Škodí vám, nebo prospívají? Podělte se s námi o své zkušenosti v komentářích. (zdroj: brightside.me)

REKLAMA

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*