Popraskané žilky vyléčíte invazivní i přírodní metodou

Popraskané žilky neboli metličky, které se nejčastěji vytváří v podkoží nohou, ale i hrudníku a břicha, nejsou pouze kosmetickým problémem. Příčinou jejich vzniku může být i vážnější onemocnění. Proč tedy popraskané žilky vznikají a jakým způsobem se jich zbavíte?

REKLAMA

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Popraskané žilky vyléčíte invazivní i přírodní metodou.
Popraskané žilky vyléčíte invazivní i přírodní metodou. Foto: Shutterstock.com
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Popraskané žilky mají odborný název intradermální varixy či venektázie. Obecně si však s ohledem na svůj tvar, který je nejvíce viditelný na dolních končetinách, vysloužily označení metličkové žilky či metličky.

Pokud byste se nad metličkovými žilkami na nohou zamysleli ještě odborněji, v zásadě jde o žilní onemocnění dolních končetin. Popraskané žilky se navíc na nohách často nenacházejí samy o sobě, hned vedle nich zpravidla najdete také křečové žíly.

Popraskané žilky a jejich příčiny vzniku

Máte na nohách nebo jiných částech těla popraskané žilky? Může je mít na svědomí vaše genetická výbava. Vznik metličkových varixů negativně ovlivňuje i nadváha, nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, kouření nebo hormonální změny.

Zvlášť ženy se s popraskanými žilkami setkávají nejčastěji v době těhotenství či přechodu. Vznik metliček má v jejich případě spojitost i s užíváním hormonální antikoncepce.

Jakým způsobem popraskané žilky vznikají? Cévky v podkoží ztrácí svoji elasticitu a následně se rozšiřují. V těchto místech posléze dochází k městnání krve. Cévky naplněné krví pak prosvítají na povrch kůže a jeví se právě jako metličky či popraskané žilky.

Invazivní vs. přírodní způsob léčby

Popraskané žilky můžete léčit hned dvojím způsobem. A to buď invazivním, nebo přírodním. Jaký je mezi těmito metodami rozdíl?

  • invazivní léčbě popraskaných žilek patří kosmetická sklerotizace či sklerotizace laserem nebo radiofrekvencí. Jde o minimálně invazivní a bezbolestné metody, které lékaři provádějí v zimním období, kdy je kůže nejsvětlejší a kdy ji musíte po zákroku několik týdnů chránit před slunečními paprsky.
  • Přírodní léčba popraskaných žilek řeší v zásadě příčinu jejich vzniku. V tomto případě jsou pro vás vhodné bylinky a další přírodní přípravky, které zlepšují elasticitu a pevnost cév a podporují správný krevní oběh.
shutterstock 321240422 364x300 - Popraskané žilky vyléčíte invazivní i přírodní metodou
Sklerotizace spočívá ve stříknutí speciální látky do postižených cév. Foto: Shutterstock.com

Léčba popraskaných žilek pomocí sklerotizace

Nejpoužívanější invazivní metodou léčby metliček je sklerotizace. Jestli máte na nohou pouze popraskané žilky a větší křečové žíly se vás netýkají,  řešením je pro vás kosmetická sklerotizace.

Při této invazivní léčbě lékař injekčně vstříkne do žíly speciální látku pomocí roztoku, přičemž dojde k uzavření popraskaných žilek a jejich následnému slepení.

Odborník může využít také metodu laserové sklerotizace, během které metličkové varixy tepelně uzavře pomocí laseru. Po proběhlé sklerotizaci navíc musíte nosit kompresní punčochy, abyste dosáhli  požadovaného kosmetického efektu a zajistili co největší slepení popraskaných žilek.

Když budete v opačném případě nedůslední, popraskané žilky se znovu naplní krví, v důsledku čehož byla invazivní léčba metliček zbytečná.

Popraskané žilky a přírodní léčba: Co vše pomáhá?

Na vzniku metličkových varixů se často podílí také pití černého čaje, kávy a alkoholu, konzumace ostrých kořeněných jídel a také kouření. Jestli můžete, změňte svůj životní styl k lepšímu.

Navíc do svého jídelníčku zařaďte potraviny a bylinky, které jsou bohaté na rutin, tedy látku, která podporuje pružnost a pevnost cév. Rutin najdete například v pohance, černých jeřabinách, ale i přesličce rolní. Stěny cév výrazně posilují také flavonoidy, které jsou obsaženy například v rajčatech nebo citrusových plodech.

Máte-li problémy s popraskanými žilkami, pružnost a pevnost vašich cév obnoví zejména doplněk stravy Angiosmin H, který obsahuje právě flavonoidy, ale také rutin a aescin získaný z kaštanu koňského. Krevní oběh ve vašich nohou postižených metličkovými žilkami vám dále pomohou zlepšit detoxikační náplasti.

Vašim nohám rovněž uleví, když je začnete pravidelně promazávat balzámem Varikoflex, který zahrnuje směs čtrnácti bylin. Mimo jiné obsahuje výtažek pakaštanu koňského, který napomáhá pružnosti a pevnosti cév a zajišťuje lepší cirkulaci krve.

Proti onemocnění povrchových cév působí rovněž výtažek z arniky, měsíčku lékařského či olej z hroznových jader. Výtažek z eukalyptu spolu s citronovým olejem, který ve Varikoflexu také najdete, zpevňují žíly a žilní membrány.

REKLAMA

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*