Pevná prsa můžete mít i bez plastických chirurgů

Ochablé prsní svaly jsou noční můrou každé ženy. Není tajemstvím, že pevná prsa získáte díky pravidelnému cvičení a masážím. K cestě za pevnějším poprsím vám pomohou také některé bylinky. Jakým způsobem byste tedy měla o svá prsa pečovat, aby měla ideální tvar?

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč


Pevná prsa můžete mít i bez plastických chirurgů.
Pevná prsa můžete mít i bez plastických chirurgů. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Abyste dosáhla svého vytouženého ideálu, kterým jsou pevná prsa, nemusíte zamířit pouze na kliniku plastické chirurgie. Pevnějšího a krásnějšího poprsí dosáhnete s trochou dřiny také přírodní cestou. Aby byla vaše prsa opravdu pevná, snažte se je udržovat co nejvíce ve formě. A to prostřednictvím cvičení, masáží, speciálních obkladů a samozřejmě i správné výživy.

I když je vzhled a tvar prsou podmíněný geneticky, do jisté míry jej ovlivníte i svým vlastním přispěním. Co vše byste tedy měla pro pevná prsa udělat?

Cviky na pevná prsa: Zaměřte se na posilování a plavání

Ženské poprsí velmi citlivě reaguje na hormonální změny, změnu hmotnosti, stárnutí, sluneční záření i špatné držení těla. Pokud se o svůj dekolt nebudete starat, bude s přibývajícím věkem ochabovat.

Nejlepší cestou jak si udržet pevná prsa, je bezesporu pravidelné cvičení. Zaměřte se především na posilovací cviky určené na prsní a zádové svaly. Cvičit přitom můžete s vlastní váhou i s činkami. Ideálním sportem, který zajistí zpevnění dekoltu, je rovněž plavání. Všechny svaly vašeho dekoltu posílí zvláště styl prsa.

V případě, že díky cvičení posílíte zádové svaly, podpoříte tím i správné držení svého těla. Díky správnému postoji se vám přitom dekolt nejen zvýrazní, ale také zpevní.

Svůj dekolt pravidelně masírujte: Pevná prsa budou na dosah

Aby pevná prsa nebyla pouze váš nedosažitelný sen, svůj dekolt si také pravidelně masírujte. Nejen, že oddálíte jejich ochabnutí, ale zároveň je výrazněji pozvednete. Nejjednodušší formou masáže, kterou můžete praktikovat každý večer, je střídání proudu teplé a studené vody. Své poprsí můžete masírovat také pomocí hydratačního či zpevňujícího krému.

K masáži prsou zkuste použít také některé bylinky, které mají zpevňující účinky. Výbornými bylinkami na pevná prsa jsou v tomto případě především jitrocel kopinatý a měsíček lékařský. Z těchto bylinek můžete svému poprsí dopřát také pravidelné obklady.

Tip: Své poprsí můžete zpevnit a vyživit také pomocí mořských  řas. Ideální jsou v tomto případě řasy arame či wakame. Řasy jednoduše smíchejte s teplou vodou, čímž vznikne hustější kašička. Tuto kašičku naneste na dekolt a nechte ji působit 45 minut. Poté opláchněte. Opakujte jednou do týdne. Mořské řasy dodají vašemu dekoltu výrazné množství vitaminů, stopových prvků i minerálních solí.

V hlavní roli jídelníček

Chcete-li mít pevná prsa, cvičit pouze nestačí. Zaměřte se také na svůj jídelníček, v rámci kterého zvyšte příjem vitaminů C, E a A. Tyto cenné látky obsahuje například ovoce camu camu nebo rakytník řešetlákový.

Nenasycené mastné kyseliny najdete především ve zralém avokádu či mořských rybách. Bohatým zdrojem zinku jsou zase dýňová, slunečnicová, lněná a tykvová semínka, neloupaná semena obilnin nebo pivní kvasnice.

Vyzkoušejte sílu bylinek

Abyste měla pevná prsa, využijte sílu bylinek, které můžete přijímat také vnitřně. A to ideálně formou čaje, odvaru, sirupu, šťávy nebo tinktury. Na pevná prsa mají blahodárný vliv především tyto bylinky, které dokážou vyrovnat hladinu hormonů v ženském těle:

  • Šalvěj lékařská – Odvar z této bylinky popíjejte každé ráno na lačný žaludek.
  • Andělika lékařská – Vyzkoušejte zejména šťávu z jejího kořene, která blahodárně působí na zpevnění i růst prsou.
  • Pískavice řecké seno – K cestě za pevnými a většími prsy vám pomůže, když budete třikrát denně jíst po lžičce drcených semen pískavice. Velkým benefitem je, že tato semena působí také jako afrodiziakum.
REKLAMA

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*