Omlazení pleti je nutno pomoci i zevnitř

Po mladistvě vypadající pleti touží hlavně ženy. Krásnou pokožku obličeje vám nezaručí pouze speciální pleťová kosmetika. Aby se vaše pleť regenerovala, zmizely z ní vrásky a celkově se omladila, zásadní je správná vnitřní výživa.

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

799 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

349 Kč


Omlazení pleti je nutno pomoci i zevnitř.
Omlazení pleti je nutno pomoci i zevnitř. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Toužíte po omlazení pleti? O pokožku svého obličeje se starejte nejen zevně pomocí vhodné pleťové kosmetiky. Pokud chcete, aby vaše pleť působila mladistvějším dojmem, zaměřte se na to, co jíte a pijete. V cestě za omlazením pleti vám pomohou také některé doplňky stravy. Na co konkrétně byste se měli zaměřit?

Dostatečná hydratace jako základ omlazení pleti

V průběhu každého dne vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody. Dostatečný příjem tekutin napomáhá celkovému fungování organismu a ledvin. Je také cestou ke krásné a zdravé pokožce.

REKLAMA
hrozno extrakt - Omlazení pleti je nutno pomoci i zevnitř

V cestě za omlazení pleti je správnou volbou čistá voda, vyhněte se naopak alkoholu. Při jeho pravidelném používání se vám rozšíří cévy v pleti, což se projeví zčervenáním a také popraskanými cévkami. Alkohol pokožku vašeho obličeje dehydratuje a odebírá z něj vitamin A, kvůli čemuž pleť ztrácí pevnost. Vznikají tak hlubší vrásky, kruhy pod očima a odulá tvář, neboť alkohol zadržuje v těle vodu.

Užívejte potraviny a přípravky obsahující vitamin E

Pro omlazení pleti je vitamin E neboli tokoferol jeden z klíčových vitaminů. Jeho pravidelný příjem zlepšuje stav pleti a zpomaluje předčasné stárnutí. Vitamin E stimuluje v lidském těle produkci kolagenu, a tak redukuje vrásky různého původu. Například vzniklé vlivem slunečního záření.

Kde vitamin E, který pomáhá zpomalovat stárnutí pleti, konkrétně najdete? V sóji, avokádu, pšeničných klíčcích, slunečnicových semínkách, olivovém oleji, arašídech, kešu, mandlích nebo vlašských ořeších. Vitamin E je obsažen také v listové zelenině.

Omlazení pleti prospěje i provitamin A

Do svého jídelníčku také zařaďte potraviny, které jsou bohaté na provitamin A. Jeho pravidelný příjem pokožku hydratuje a zachovává její pružnost. Dále napomáhá tomu, aby pokožka obličeje lépe vylučovala odumřelé kožní buňky, díky čemuž tak bude pevnější i hladší.

V rámci omlazení pleti dostatečný příjem provitaminu A ovlivňuje vyšší produkci kolagenu. Tato důležitá látka vrací pleti pevnost a elasticitu. Eliminuje tak případné povislé kontury. Které potraviny patří k nejdůležitějším zdrojům provitaminu A? Špenát, kapusta, brokolice, mrkev, meruňky.

Zaměřte se na tvorbu vlastního kolagenu

Jedním ze základních stavebních kamenů kůže je kolagen. Jedná se o důležitou bílkovinu, která drží vše pohromadě jako jakési “lepidlo”. Podporuje tedy pružnost pleti a udržuje její pevný a jemný vzhled. S přibývajícím věkem však lidské tělo produkuje méně a méně kolagenu, což se projevuje vznikem vrásek a postupným vadnutím kontur obličeje.

V rámci omlazení pleti tedy začněte také pravidelně užívat potraviny obsahující látky, které podporují tělo ve tvorbě vlastního kolagenu. V tomto směru výborně funguje hroznové jádro. Pokožka vašeho obličeje posílí, bude hydratovaná, pružná a lépe odolná předčasnému vzniku vrásek.

Bez vitaminu C to při omlazení pleti nejde

Pružnost pleti a zpevnění ochablých kontur vám zajistí pravidelný příjem vitaminu C neboli kyselina askorbová. Vitamin C je prospěšný tím, že v těle podporuje nejen další produkci kolagenu, funguje také jako velmi silný antioxidant. Díky těmto svým vlastnostem se dokáže skvěle vypořádat s předčasným stárnutím pleti.

Kde konkrétně vitamin C najdete? V citrusovém ovoci, jahodách, černém rybízu, rajčatech, paprikách, špenátu, hlávkovém salátu, kapustě, petrželce nebo bramborách. Nejcennějším zdrojem vitaminu C je však ovoce Camu Camu, které obsahuje 25krát vitaminu C více nežli pomeranč. Významný obsah vitaminu C najdete i v rakytníku řešetlákovém, který je mimo jiné bohatý i na provitamin A a vitamin E. Tyto důležité vitaminy v nezanedbatelném množství obsahuje rovněž ovoce Acai berry.

Vitaminy řady B zajistí zdravý odstín pleti

Při cestě k omlazení pleti dále nezapomeňte užívat celý komplex vitaminů B. Tyto vitaminy pokožku obličeje hydratují, napomáhají její elasticitě a redukují případné zánětlivé procesy v kůži. Díky vitaminům řady B bude mít vaše pleť jednotný zdravý odstín bez flíčků a pupínků.

K hlavním zdrojům vitaminů řady B patří luštěniny, listová zelenina, arašídy, slunečnicová semínka, růžičková kapusta, pórek, fenykl, chřest, brokolice, banány, mandle, vlašské ořechy nebo arašídy. V přírodní formě můžete komplex vitaminů B přijímat také jako doplněk stravy.

REKLAMA

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zdravá pokožka

199 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč

MACA 10:1 20 g

vyladí hormony

189 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*