Omlazení pleti je nutno pomoci i zevnitř

Po mladistvě vypadající pleti touží hlavně ženy. Krásnou pokožku obličeje vám nezaručí pouze speciální pleťová kosmetika. Aby se vaše pleť regenerovala, zmizely z ní vrásky a celkově se omladila, zásadní je správná vnitřní výživa.

REKLAMA

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč


Omlazení pleti je nutno pomoci i zevnitř.
Omlazení pleti je nutno pomoci i zevnitř. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Toužíte po omlazení pleti? O pokožku svého obličeje se starejte nejen zevně pomocí vhodné pleťové kosmetiky. Pokud chcete, aby vaše pleť působila mladistvějším dojmem, zaměřte se na to, co jíte a pijete. V cestě za omlazením pleti vám pomohou také některé doplňky stravy. Na co konkrétně byste se měli zaměřit?

Dostatečná hydratace jako základ omlazení pleti

V průběhu každého dne vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody. Dostatečný příjem tekutin napomáhá celkovému fungování organismu a ledvin. Je také cestou ke krásné a zdravé pokožce.

REKLAMA
hrozno extrakt new - Omlazení pleti je nutno pomoci i zevnitř

V cestě za omlazení pleti je správnou volbou čistá voda, vyhněte se naopak alkoholu. Při jeho pravidelném používání se vám rozšíří cévy v pleti, což se projeví zčervenáním a také popraskanými cévkami. Alkohol pokožku vašeho obličeje dehydratuje a odebírá z něj vitamin A, kvůli čemuž pleť ztrácí pevnost. Vznikají tak hlubší vrásky, kruhy pod očima a odulá tvář, neboť alkohol zadržuje v těle vodu.

Užívejte potraviny a přípravky obsahující vitamin E

Pro omlazení pleti je vitamin E neboli tokoferol jeden z klíčových vitaminů. Jeho pravidelný příjem zlepšuje stav pleti a zpomaluje předčasné stárnutí. Vitamin E stimuluje v lidském těle produkci kolagenu, a tak redukuje vrásky různého původu. Například vzniklé vlivem slunečního záření.

Kde vitamin E, který pomáhá zpomalovat stárnutí pleti, konkrétně najdete? V sóji, avokádu, pšeničných klíčcích, slunečnicových semínkách, olivovém oleji, arašídech, kešu, mandlích nebo vlašských ořeších. Vitamin E je obsažen také v listové zelenině.

Omlazení pleti prospěje i provitamin A

Do svého jídelníčku také zařaďte potraviny, které jsou bohaté na provitamin A. Jeho pravidelný příjem pokožku hydratuje a zachovává její pružnost. Dále napomáhá tomu, aby pokožka obličeje lépe vylučovala odumřelé kožní buňky, díky čemuž tak bude pevnější i hladší.

V rámci omlazení pleti dostatečný příjem provitaminu A ovlivňuje vyšší produkci kolagenu. Tato důležitá látka vrací pleti pevnost a elasticitu. Eliminuje tak případné povislé kontury. Které potraviny patří k nejdůležitějším zdrojům provitaminu A? Špenát, kapusta, brokolice, mrkev, meruňky.

Zaměřte se na tvorbu vlastního kolagenu

Jedním ze základních stavebních kamenů kůže je kolagen. Jedná se o důležitou bílkovinu, která drží vše pohromadě jako jakési “lepidlo”. Podporuje tedy pružnost pleti a udržuje její pevný a jemný vzhled. S přibývajícím věkem však lidské tělo produkuje méně a méně kolagenu, což se projevuje vznikem vrásek a postupným vadnutím kontur obličeje.

V rámci omlazení pleti tedy začněte také pravidelně užívat potraviny obsahující látky, které podporují tělo ve tvorbě vlastního kolagenu. V tomto směru výborně funguje hroznové jádro. Pokožka vašeho obličeje posílí, bude hydratovaná, pružná a lépe odolná předčasnému vzniku vrásek.

Bez vitaminu C to při omlazení pleti nejde

Pružnost pleti a zpevnění ochablých kontur vám zajistí pravidelný příjem vitaminu C neboli kyselina askorbová. Vitamin C je prospěšný tím, že v těle podporuje nejen další produkci kolagenu, funguje také jako velmi silný antioxidant. Díky těmto svým vlastnostem se dokáže skvěle vypořádat s předčasným stárnutím pleti.

Kde konkrétně vitamin C najdete? V citrusovém ovoci, jahodách, černém rybízu, rajčatech, paprikách, špenátu, hlávkovém salátu, kapustě, petrželce nebo bramborách. Nejcennějším zdrojem vitaminu C je však ovoce Camu Camu, které obsahuje 25krát vitaminu C více nežli pomeranč. Významný obsah vitaminu C najdete i v rakytníku řešetlákovém, který je mimo jiné bohatý i na provitamin A a vitamin E. Tyto důležité vitaminy v nezanedbatelném množství obsahuje rovněž ovoce Acai berry.

Vitaminy řady B zajistí zdravý odstín pleti

Při cestě k omlazení pleti dále nezapomeňte užívat celý komplex vitaminů B. Tyto vitaminy pokožku obličeje hydratují, napomáhají její elasticitě a redukují případné zánětlivé procesy v kůži. Díky vitaminům řady B bude mít vaše pleť jednotný zdravý odstín bez flíčků a pupínků.

K hlavním zdrojům vitaminů řady B patří luštěniny, listová zelenina, arašídy, slunečnicová semínka, růžičková kapusta, pórek, fenykl, chřest, brokolice, banány, mandle, vlašské ořechy nebo arašídy. V přírodní formě můžete komplex vitaminů B přijímat také jako doplněk stravy.

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*