Jde to i bez kávovaru. Připravte si doma kávu jako z kavárny

Chcete si doma pochutnat na voňavé kávě jako z kavárny? Rozhodně k tomu nepotřebujete pouze pákový nebo automatický kávovar. Poradíme vám, jak na dokonalou kávu i bez kávovaru, kterou si připravíte snadno a rychle.

REKLAMA

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč


Jde to i bez kávovaru. Připravte si doma kávu jako z kavárny.
Jde to i bez kávovaru. Připravte si doma kávu jako z kavárny.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Jste přepití instantní kávy, ovšem nemáte doma pákový ani automatický kávovar? Dokonalou kávu z čerstvě pomletých kávových zrn velmi snadno uděláte i bez kávovaru. Jaké pomůcky k přípravě kávy můžete konkrétně použít?

Moka konvička: Na přípravu kávy mezi espressem a filtrem

Voňavý šálek kávy v prvé řadě vykouzlíte pomocí moka konvičky neboli bialettky, ze které získáte nápoje na půl cesty mezi espressem a filtrovanou kávou. Moka konvička se skládá ze tří částí, se kterými budete při přípravě kávy manipulovat. Jde v zásadě o tři samostatné nádobky umístěné nad sebou.

Spodní nádoba moka konvičky se naplňuje vodou, prostřední nádoba se plní čerstvě pomletou kávou a v horní nádobě moka konvičky vzniká hotová káva, která má s ohledem na druh použitých kávových zrn velmi příjemnou chuť i aroma. Při výběru moka konvičky berte v potaz také její objem. Můžete si pořídit například moka konvičku na 2-4 šálky, 4-6 šálků nebo dokonce na 6-9 šálků.

Zajímá vás, jakým způsobem vařit v moka konvičce kávu? Naplněnou moka konvičku stačí při vaření kávy postavit na sklokeramiku, elektrický sporák nebo plynový sporák. Některé moka konvičky jsou vhodné také na indukci. K dostání jsou rovněž moka konvičky s vlastní ohřevnou plochou, které se zapojují přímo do zásuvky.

Návod, jak připravit kávu v moka konvičce

  1. Pokud si chcete připravit kávu v moka konvičce, zvolte směs arabiky a robusty, sáhnout můžete i po jednodruhové kávě. Kávu do moka konvičky namelte na mlýnku mezi jemným a středním stupněm hrubosti, který vám bude připomínat konzistenci polohrubé mouky.
  2. V dalším kroku naplňte spodní část moka konvičky až po ventilek studenou vodou. Následně naplňte sítko na kávu až po okraj pomletými kávovými zrny, lehce je sklepněte a pak uhlaďte do roviny.

  3. Naplněné sítko zasuňte do spodní části moka konvičky a moka konvičce nasaďte horní část, kterou velmi silně zašroubujte.

  4. Moka konvičku s otevřeným víkem položte na plynový sporák, elektrickou plotýnku, sklokeramiku nebo indukci, a to vždy na střední plamen. Máte-li elektrickou moka konvičku, zapojte ji to zásuvky. Jakmile začne káva vzlínat a z pístu moka konvičky začne vytékat krémovitá pěna, snižte plamen na minimum. Horní nádoba konvičky se začne pomalu plnit kávou.

  5. V momentě, kdy káva zaplní dvě třetiny horní nádoby a začne více bublat, moka konvičku odstavte a po malé chviličce již kávu nalévejte do šálků.

French press: Nejjednodušší pomůcka na přípravu kávy

Příprava kávy ve french pressu, tedy skleněné konvici vybavené pístem a kovovým filtrem, je velmi snadnou a rychlou záležitostí. Stačí pomlít kávu (ne příliš najemno), dát ji do french pressu, zalít horkou vodou, zamíchat a po 5 minutách zasunout píst s kovovým filtrem do konvice, a oddělit tak sedlinu od kávy. Hotový nápoj můžete následně nalévat do šálků. Právě podle počtu šálků se vyplatí již při výběru zvolit vhodnou velikost french pressu.

French press představuje tradiční metodu přípravy filtrované kávy, který využívá princip louhování a následného filtrování. Tento přístroj je úžasným pomocníkem, díky kterému si rychle a snadno připravíte lahodnou kávu nejen doma, ale i v práci nebo na cestách. Po použití má french press také velmi jednoduchou údržbu. Stačí jej umýt v ruce, nebo jej můžete vložit přímo do myčky nádobí.

Další tipy na přípravu kávy bez kávovaru

Jakými dalšími způsoby si můžete doma připravit chutnou kávu, i když nemáte kávovar? Vyzkoušejte například džezvu, což je kovová nádoba, která se v zemích Balkánu či v Turecku používá na tradiční přípravu voňavé kávy. Kávu jako z kavárny si můžete udělat také v chemexu, což je tak trochu karafa a trochu filtr. V této designové konvici ze silného skla s úzkým hrdlem, do kterého se vkládá filtr, zvládne připravit dokonalou filtrovanou kávu prakticky každý.

REKLAMA

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*