Jak zvýšit tlak a vyhnout se tak nepříjemným závratím

Nízký tlak dokáže potrápit závratěmi a mdlobami. Jak zvýšit tlak, když ho medicína normálně neléčí. Co na nízký tlak z běžných potravin a bylin nejlépe funguje?

REKLAMA

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

449 Kč


Nízký tlak dokáže potrápit závratěmi a mdlobami. Jak zvýšit tlak, když ho medicína neléčí, a co na tlak z potravin a bylin nejlépe funguje?
Nízký tlak dokáže potrápit závratěmi a mdlobami. Jak zvýšit tlak, když ho medicína neléčí, a co na tlak z potravin a bylin nejlépe funguje?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nízký tlak trápí mnoho lidí. Není to nic nebezpečného, ale časté závratě či omdlévání nejsou nic příjemného. Medicína nízký tlak nijak neřeší. Co si ale na nízký tlak máme vzít, když ho řešit chceme, protože nám na zdraví záleží. Odpovědí na to, jak zvýšit tlak, je naše strava. Zároveň je vhodné se zamyslet, s čím nízký tlak souvisí na úrovni naší mysli a psychiky, protože to nám může pomoci odhalit, proč zrovna my nízký tlak máme.

Z pohledu psychosomatiky existuje souvislost nízkého tlaku s určitou rezignací a podlehnutí trápením a nepřízni osudu. Ale nejde o nic dramatického. Spíše jde o to, že člověk s nízkým tlakem lehce podlehne jakékoliv starosti, jako by mu měla potvrdit, jak je život těžký. Takovému člověku chybí radost a něco, na co by se v životě těšil. Důležitým faktem, jak zvýšit tlak, je pak poznání, že život je zábava a dobrodružství k tomu.

Je potřeba mít chuť do života a umět se poprat s jakoukoliv maličkostí. Vzdát se poraženecké nálady. Nízká aktivita jedince přináší i nízký tlak. Je to pasivní postoj, kterému chybí drive a život. Podstatou, jak zvýšit tlak, je povzbuzení a schopnost povznést se. Díky tomu člověk jen tak něco nevzdá a jde životu vstříc. Nenechá se smést, jakoukoliv starostí či negativním pocitem.

Jak tedy zvýšit tlak a posílit psychiku

Posilněním psychiky může dojít i k posílení odolnosti a schopnosti jen tak se nevzdát. Člověk se pak dokáže na život podívat z té lepší stránky a hned ho jen tak něco neodradí. Naši psychiku dokáže přirozeně posílit bylina jménem ašvaganda a je i odpovědí, co na zvýšení tlaku.

Ašvaganda působí jako přírodní sedativum a je účinná na nízký krevní tlak. Umí zlepšit náladu a člověka nakopnout, aby šel kupředu, a to bez negativních účinků. Je skvělým pomocníkem, jak zvýšit tlak.  Najít nějaký životabudič je to, co na nízký tlak funguje. Dalším skvělým životabudičem je ženšen pravý. Svým působením je skvělou volbou, co na zvýšení tlaku. Dokáže člověka povzbudit k lepší výkonnosti a koncentraci.

Z našich bylin se na nízký tlak může užívat kopřiva dvoudomá. Kopřiva má totiž na krev čistící účinky, podporuje krvetvorbu a udržuje krevní tlak v normálu. Je to tedy skvělá bylina, jak zvýšit tlak. Jakmile přichází jaro, tak je nejlepší nasbírat si mladé lístky kopřivy a ty rozmixovat s vodou. Toto jarní zelené tonikum nám dokáže rychle navrátit vitalitu a energii.

Co na nízký tlak z potravin

S vhodnými bylinami je vhodné upravit i svou stravu. Příjem potravy bohaté na jangovou (aktivní) energii může člověku pomoci krev v těle více rozproudit a dodat mu tak požadovanou aktivitu, která mu s nízkým tlakem chybí.  Je potřebné, aby člověk s nízkým tlak znovu získal určitou živočišnost. Navíc je důležité si energii prostřednictvím jídla dodávat pravidelně a netrýznit se hladem či nedostatečnou a chabou stravou. To je ten správný způsob, jak zvýšit krevní tlak.

Mezi příznaky nízkého tlaku patří nedostatek sodíku v těle. Sodík umí v těle krevní tlak zvýšit a draslík ho zase umí snížit. Je zajímavé, že oba tyto prvky se podílejí na přenosu nervových vzruchů a jsou v těle nezastupitelné. Abychom si zajistili dostatek sodíku v těle, tak je vhodné konzumovat tyto potraviny:

  • Celozrnný chleba
  • Domácí vejce
  • Brambory, cibuli, špenát
  • Čočku, fazole, hrách
  • Nerafinovaná sůl

Co se tyče nerafinované soli, tak ji lze přijímat i jako součást potravin. Například fermentované potraviny obsahují vyšší množství soli. Je to proto, že sůl je přirozený konzervant, který chrání potraviny před kaznými bakteriemi.

Nerafinovaná sůl obsahuje řadu minerálů a stopových prvků, které potřebujeme. Proto se opravdu vyplatí nekupovat si sůl, která byla upravena rafinací, zbavena přirozené barvy a i přirozeného zastoupení minerálů.  Co ještě opravdu působí na nízký tlak, je dostatečný pitný režim, který bychom neměli podceňovat, i když na nízký tlak netrpíme.

REKLAMA

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

449 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*