Jak zpomalit stárnutí v devíti krocích

Máme pro vás devět velmi účinných tipů, jak zpomalit stárnutí.

REKLAMA

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč


Jak zpomalit stárnutí v devíti krocích.
Jak zpomalit stárnutí v devíti krocích. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Možná jste to narozeninové přání v obchodě také zahlédli. Nápis na ní zněl: „Od pětadvaceti začíná jít všechno z kopce, tak si to užívej“. Nic naplat čas nezastavíme. Na světě existuje alespoň jedna spravedlnost, že všichni zestárneme. Nemine to nikoho z nás. Dobrou zprávou však je, že naštěstí existuje několik domácích či chcete-li babských triků, jak zpomalit stárnutí.

Proč vypadávají vlasy

Některé milníky v životě ženy způsobí, že vlasy začnou vypadávat. Řídnou a ztrácí na lesku. Vypadávání je přirozený proces, kdy se tělo zbavuje starých vlasů, aby je mohlo vyměnit za nový porost.

Pokud však ztrácíte denně více než několik vlasů, pak by možná bylo moudré se nad tím zamyslet. Stres, diety, špatná životospráva, porod, vedlejší účinky některých léků či menopauza, toto vše může mít vliv na hustotu vaší hřívy a mílovými kroky krauluje proti jakékoliv snaze, jak zpomalit stárnutí.

Pokud si však jste jistí, že vše děláte správně, máte dostatek pohybu i odpočinku, dáváte tělu vše potřebné, máte vhodnou vlasovou kosmetiku, pak už napoví jen krevní test, zda se nejedná o něco závažnějšího. Vypadávání vlasů může být projevem některých onemocnění. Například potíže se štítnou žlázou nebo trpíte chudokrevností. Nepodceňujte to a zajděte si k lékaři.

Jak zpomalit stárnutí šíje

Projevy stárnutí jsou nejdříve znatelné tam, kde je pokožka nejtenčí. Šíje patří k těm oblastem, kde se věk ukazuje nejrychleji. Postupem času totiž pokožka ztrácí na pružnosti, je více vysušená a tím pádem má větší sklon k tvorbě vrásek.

Jak zpomalit stárnutí šíje?

Je nutné dbát na pravidelnou péči hydratačními krémy v letních měsících a naopak na mastnější regenerační krémy v zimě. Předejdeme tak vysušování pokožky a s tím spojené příznaky stárnutí. Dále pomůže pravidelná kosmetická masáž. Pokud dáváte přednost čistě přírodním produktům, mezi nejlepší v péči o pokožku patří určitě oleje lisované za studena (moringový, arganový nebo opuciový).

Hrdá na svá prsa

S věkem dochází nejen k vysušování pokožky, ale ustupuje i náš přirozený svalový tonus, který doposud udržoval tělo pevné. Elasticita se již tolik neobnovuje jako dřív. Přičtěte k tomu následky mateřství v období kojení, sníženou produkci estrogenu a jako výsledek této nefér rovnice dostaneme povadlá prsa. Avšak i s tím se dá bojovat.

Jak zjistíte, že povadlé poprsí se týká i vás? Postavte se bokem před zrcadlo, pokrčte paže v loktech do pravého úhlu. Pokud nejkulatější část prsou spadá doprostřed v oblasti mezi lokty a ramena, jetšě nemusíte mít obavy. Pokud však spadají níž, je nejvyšší čas s tím začít něco dělat. Někdy stačí jen upravit ramínka podprsenky. Avšak pokud se zadní díl vytahuje nahoru, je na čase pořídit si novou.

Další věcí, jak zpomalit stárnutí prsou, je pravidelné cvičení. Tedy alespoň prsní svalstvo. Tak zvané ženské kliky dělají divy. Další cvik provádějte denně ráno před zrcadlem. Postavte se rovně, dlaně dejte k sobě, jakoby jste se chtěli modlit a lokty zvedněte do úrovně ramen. Nyní dlaně zatlačte proti sobě, vydržte několik vteřin a stisk uvolněte. Paže ponechte ve stejné pozici. Stisk dlaní opakujte po několik minut do mírné únavy. Cvik provádějte denně. To si vaše poprsí jistě zaslouží – dostatečnou dávku vaší pozornosti.

Pigmentové skvrny na rukou

Ztráta kolagenu vede k tomu, že ubývá objemu, což má za následek to, že na hřbetech rukou začínají vystupovat žíly a jdou více vidět. To by ještě nebylo nejhorší. Přidávají se i tak zvané pigmentové skvrny. Co s tím? Nezapomínejte často mazat ruce výživným krémem. Používejte gumové rukavice při úklidu a při mytí nádobí. A pokud budete na sluníčku, tak s mírou. Lakujete si nehty? Pak namísto tmavých odstínů sáhněte po světlejších. Nebudou na sebe tolik upozorňovat. Pigmentovým skvrnám jak na rukou tak v obličeji můžete rovněž předcházet pravidelnou očistou (detoxikací) jater. Myslete na to, že vnější projev má většinou příčinu uvnitř.

Jak zpomalit stárnutí chodidel

Léta mučíme svá chodidla v botách, které sice vypadají krásně a zkrášlují nám rovněž nohy, ale kdyby naše chodidla mohla mluvit, nejspíš by nám vynadala. Bolestivé puchýře, odřené paty, stržená kůžička u nehtů, jak je bota bez špičky tlačí. Časté nošení sandálů v létě zase vysušuje paty a ty pak vypadají velmi nehezky.

Vypadat a cítit se mladě, tak sem spadá i péče o chodidla. Věnujte jim dostatečnou pozornost. Celé dny vás nosí. Dopřejte si alespoň o víkendu u televize lázeň chodidel, kůži pat si pravidelně obrušujte. Celá chodidla si masírujte nebo ještě lépe nechce si udělat reflexní masáž. Udělá to dobře nejen jim, ale i celému tělu a vy si k tomu navíc odpočinete. Nezapomínejte mazat nohy krémem či olejem.

Prořídlé obočí a řasy

Hormonální změny působí nejen na naše vlasy, ale ovlivňují i hustotu obočí a řas. S věkem obočí a řasy vypadávají, avšak již tolik nedorůstají. Částečně si za to můžeme samy tím, že obočí nadměrně vytrháváme a řasy zatěžujeme častým make-upem, kroucením či barvením.

Jak zpomalit stárnutí obočí a řas, jak bojovat s nevratnými změnami? Řasy i obočí pravidelně vyživujte ricinovým olejem. Vynechte občas líčení. Pro výraznější pohled zkuste speciálním štětečkem aplikovat místa bez řas stejnou barvou stínů, jako řasenku, kterou následně máte v úmyslu použít. Umělé řasy jsou další možností.

Co dál? Můžete se zkusit vašeho očního lékaře na kapky Latisse nebo Bimatoprost. Tyto kapky se užívají při léčbě zeleného zákalu. Ukázalo se však, že napomáhájí rovněž růstu řas. Za tyto kapky se však platí, tak se raději zeptejte předem, ať nejste nepříjemně překvapeni.

Vrásčitá kolena a lokty

Povislá kůže na loktech a kolenech vede k vráskám a k vysušování těchto oblastí. Věnujte jim proto zvýšenou péči a mažte je kvalitním krémem, obsahujícím ureu. Pomůže hydratovat a vytvoří ochrannou bariéru proti vysoušení.

Je vhodné kolena i lokty pravidelně obrušovat vaším oblíbeným peelingem. Abyste předešly ochabování kůže v oblastech kolen, cvičte. Třeba jógu. Pravidelným cvičením posílíte svaly, zpevníte pokožku a zpomalíte projevy stárnutí.

Linie smíchu ve tváři

Snížená produkce kolagenu a elasticity kůže s sebou nese ztrátu pevnosti, což vede k vráskám. Neustálé zapojování stejných obličejových svalů smíchem, mračením se, kouřením nebo jen častým pitím přes brčko vytváří mimické linie. Kolem očí (tak zvané vraní stopy) a linie kolem úst a rtů. Prevence je nejlepší řešení, jak zpomalit stárnutí tváře, tvrdí řada dermatologů.

Proto nezapomínejte na každodenní dávku antioxidantů a užívání krému s UV filtrem. Pravidelně používejte masky na váš druh pleti, nevystavujte svou pleť příliš slunci. Cvičte obličejovou gymnastiku. Nezapomínejte, že tvář má mnoho svalů, které běžně nepoužíváme a ty mohou ochabovat. Pravidelným cvičením si je udržíte hezky pevné.

Uvadající úsměv

Zubní sklovina a její bílá barva rovněž podléhají vrubu času. Jedná se o přirozený proces, který nevědomky urychlujeme i svými zvyky. Jedná se hlavně o kouření, pití kávy a slazených nápojů, přílišný tlak při čištění zubů, nešetrné bělení. Proto bělení nechte profesionálům.

Mají rady jak zpomalit stárnutí nějaký smysl?

Nebudeme si nic nalhávat. Stárnout začíná už od narození a – snad trochu morbidně řečeno – a pomalu spějeme ke svému konci s prvním nadechnutím. A zdá se, že se tak děje pomalu, ale zato vše najednou.

Proto čím víc péče budeme věnovat svému nejen svému zevnějšku, ale i svému nitru, pak energie, kterou budeme vyzařovat nás bude krášlit nebo nám ubírat na létech. Čelit tomu lze a vězte, že s úsměvem je žena vždy přirozeně krásná. (zdroj: health.com)

REKLAMA

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*