Jak vyvolat menstruaci bezpečně a přirozeně

Pokud se stane, že se menstruace opozdí, tak často znejistíme a hledáme způsoby, jak menstruaci vyvolat. Než se do tohoto kroku pustíme, tak si hlavně musíme zjistit, že za opožděním není těhotenství, a hledat případnou příčinu. Od toho se taky bude odvíjet ten nejlepší způsob, jak si menstruaci vyvolat.

REKLAMA

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč


Jak vyvolat menstruaci bezpečně a přirozeně, když víme, že nejde o vliv antikoncepce, těhotenství a menstruace jinak probíhá správně.
Jak vyvolat menstruaci bezpečně a přirozeně. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Pokud víme, že opožděná menstruace není z důvodu antikoncepce ani těhotenství, a že toto opoždění trvá již několik dní, tak můžeme vyzkoušet přírodní způsoby, jak vyvolat menstruaci. Pokud se nám tato situace stala poprvé, tak je vhodné se zamyslet, co se od posledního menstruačního cyklu změnilo a přihodilo.

Opožděná menstruace je totiž nejčastěji způsobena zvýšenou psychickou či fyzickou námahou, únavou a stresem. S tím souvisí i naše strava, která se v takovém období často minimalizuje. Pokud navíc máme razantnější úbytek hmotnosti a opravdu méně jíme, tak tělo jako obranný mechanismus menstruaci nespustí.

Když víme, že za poslední měsíc jsme zažily něco hodně stresujícího, tak je příčina na světě. Nejlepším způsobem, jak si poté menstruaci vyvolat, je hodit se do klidu. A k tomu nám může pomoci hned několik věcí.

Relaxace jako způsob, jak vyvolat menstruaci

S uvolněním napětí a stresu se v těle znovu spustí regenerace a tělo již není ve střehu a začne opět normálně fungovat. Začne se také znovu pořádně vyživovat a okysličovat přesně tak, jak má.

Nejjednodušší způsob, jak vyvolat menstruaci , je pomocí relaxace. Konkrétně je na to skvělá teplá vana. Vana s teplou vodou je velice mocný relaxační nástroj. Teplo námi totiž prostoupí ze všech stran rovnoměrně, dojde tak k vyššímu prokrvení těla a uvolnění svalů. Znatelněji pak na sobě pocítíme únavu, která se schovávala za stresem.

Jakmile se tělo uvolní, tak nás projevená únava bude hnát do postele si pořádně odpočinout a nabrat novou energii. Tuto relaxační proceduru lze obohatit o vhodné aromatické oleje či bylinky, které pomůžou, jak prokrvení, tak i uvolnění těla a mysli. Z bylinek, které jsou skvělé na to, jak vyvolat klid i menstruaci, je především heřmánek a meduňka.

Heřmánek nám pomáhá zbavit se myšlenek vyvolávajících v nás vztek a zlobu. Meduňka zase navozuje klid a uvolnění, podobně třeba jako dobromysl, po které se můžeme cítit radostně a v pohodě. Heřmánek lze přidat i do koupele, ale nepřehánějte to s ním, abyste pak po těle nebyli celí žlutí, jak při žloutence.

Zvyšte průtok krve do pánevní oblasti

Teplá vana přispívá ke zvýšení průtoku krve v celém těle. Proto opravdu musíme vědět, že opoždění nezpůsobuje těhotenství.  Pokud chceme tento průtok krve podpořit, tak můžeme vyzkoušet bylinu jménem škornice. Je to navíc afrodiziakální bylina, která zvyšuje libido a také snižuje pocit studených rukou a nohou.

Díky zvýšenému prokrvení těla dochází i ke zmírnění případné úzkosti a stresu. Podobné účinky má i užívání byliny jménem ašvaganda. Mírní následky stresu, úzkosti a umí člověka příjemně uvolnit a povzbudit.

Uvolnit tělo, zvýšit průtok krve a tudíž obnovit správné okysličení těla i výživu lze i pomocí stravy. Nedostatečná strava je totiž také častým důvodem, proč se objeví opožděná menstruace. Pokud člověk nemá sílu a dostatek energie, tak jeho tělo minimalizuje řadu procesů v těle. Je to proto, aby tělu zbyla energie na ty opravdu důležité procesy, které ho udržují při životě.

Pokud tedy málo jíme, tak je vhodné znovu vyvážit a oživit svou stravu. K tomu nám může pomoci řada kvalitních obilnin, semínek, ořechů, listová zelenina a zelené potraviny. Je to velice účinný nástroj, jak vyvolat menstruaci a znovu se zharmonizovat.

Když není opožděná menstruace jediným problémem

Častější problémy s příchodem menstruace a celkově pokud máme jakkoliv nevyvážený menstruační cyklus  a hledáme způsob, jak vyvolat menstruaci, tak je vhodné se zamyslet nad celkovým posílením organismu a mysli. Obzvláště pokud je menstruace často opožděná, příliš silná, bolestivá či nepravidelná. To vše se pojí i s výraznými projevy premenstruačního syndromu.

Pokud užíváme antikoncepci, tak bychom si měly uvědomit, že antikoncepce zatěžuje tělo a vyčerpává ho. Do budoucna nám navíc může ohrozit plánované těhotenství a je již vědecky potvrzeno, že ovlivňuje fungování naší psychiky a způsob, jakým si vybíráme partnera. Může se nám pak stát, že ten koho jsme si během užívání antikoncepce vybrali, nebude po vysazení antikoncepce již ten pravý.

Co se týče PMS, tak je vhodné se zaměřit na zlepšení prožívání kreativní fáze menstruačního cyklu, tzn. fáze těsně před menstruací. K tomu může napomoci několik jednoduchých technik spolu s uvědoměním si, co nás v životě tíží, nefunguje nám, potřebuje změnu, apod., aby to mohlo v klidu a přijetí s menstruací odejít.

Bylinky nejen pro případ, jak vyvolat menstruaci

Pro sjednocení menstruačního cyklu a neřešit tak, jak vyvolat menstruaci, můžeme vyzkoušet například třezalku. Dokáže menstruační cyklus vyvážit a sjednotit. Takovou univerzální bylinou žen je pak kontryhel. Bylinky je vhodné s přihlédnutím k dané situaci kombinovat. Lze tedy vyzkoušet i osvědčené receptury jako je například bylinný přípravek Femigard. Sjednocená menstruace je pak klíčem ke spokojené ženě i úspěšnému těhotenství.

Bylinky pomohou nejen ke správnému průběhu menstruace, ale i k emocionální vyváženosti, mentálnímu a fyzickému blahu, které jinak například antikoncepce umí rozladit. Jde tedy i o to opět v těle nastolit hormonální vyváženost. Ta se s ohledem na věk, vnější i vnitřní okolnosti mění. Nastolit hormonální rovnováhu a pomoci s poruchami menstruace tak dokáže kořen macy peruánské. Ta je celosvětově známá jako sexuální droga, která stimuluje hormony a pomáhá ženám k těhotenství. Navíc zvyšuje naši odolnost a vitalitu a tudíž nás pak jen tak něco nerozhodí a nerozhodí se ani menstruace.

REKLAMA

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*