Jak snížit cukr v krvi nejen před odběrem

Když máme zvýšený cukr, tak se hrozíme, aby to neskončilo cukrovkou. Jak nejlépe snížit cukr v krvi, aby hladina cukru byla v normálu? Co opravdu pomáhá, a jak se hyperglykémii vyhnout napořád.

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč


Jak snížit cukr v krvi nejen před odběrem.
Jak snížit cukr v krvi nejen před odběrem. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Podstatou, jak snížit cukr v krvi, je správná strava. Jedná se o stravu bez rafinovaných sacharidů a devitalizovaných olejů. Obojí totiž přispívá k řadě civilizačním onemocněním, jako je hyperglykemie až cukrovka 2. typu, vysoký krevní tlak, špatný cholesterol a obezita. Hladina cukru v krvi je velice citlivá a lehce si ji můžeme vychýlit a trpět pak hypoglykemií či hyperglykémií. Jak si tedy udržovat glykemii v rovnováze a netrpět na zvýšený cukr v krvi?

Strava je alfou a omegou, jak snížit hladinu cukru v krvi. Strava bohatá na rafinované sacharidy a devitalizované tuky a oleje způsobuje, že se naše hladina cukru v krvi rozhodí. Glykémie je v těle udržována v určitém rozmezí. Každé vychýlení mimo dané rozmezí nutí tělo, aby hladina cukru v krvi byla opět v normálu. K tomuto snižování tělo používá své mechanismy, hormony a mikroživiny.

Pokud jíme celistvou stravu bohatou na mikroživiny (vitamíny, minerály, antioxidanty, stopové prvky, aj.) i kvalitní makroživiny (sacharidy, bílkoviny, tuky), tak dochází k minimálním výkyvům glykémie a nepotřebujeme řešit, jak snížit cukr v krvi. V takovém případě můžeme i sníst nějaké sladidlo navíc, protože díky kvalitním tukům a mikroživinám je tělo dokáže dobře zpracovat bez vyčerpání.

V opačném případě musí tělo použít svou zásobu mikroživin a dalších látek. Tím se však postupně oslabuje. Obzvláště pokud se dlouhodobě stravujeme pomocí vysoce sacharidové a kalorické stravy a průmyslově zpracovanými produkty. Tím značně přetěžujeme slinivku a další trávicí orgány.

Tělo nepotřebuje sladidla

Rafinované sacharidy do stravy nepatří, stejně tak bílá mouka a produkty z ní. Svým působením totiž bílá mouka funguje v těle jako bílý cukr. Způsobuje zvýšený cukr v krvi a podporuje rozmnožování kvasinky jménem candida. Ničíme si tak přirozenou střevní mikroflóru. Candida se usazuje na stěně tenkého střeva a způsobuje v něm trhlinky. Kvůli nim se pak do těla dostává nedostatečně strávená strava a toxiny, které candida vylučuje. Zvyšujeme si tak i možnost mít nějakou potravinovou alergii.

Tělo pro svou existenci nepotřebujeme přijímat sacharidy navíc. Stačí mu ty, které se přirozeně vyskytují v celistvé stravě, tedy především v celozrnných obilninách a ovoci. Pokud chceme používat nějaká sladidla, tak si vybírejme ty, která mají nízký glykemický index, obsahují minimum fruktózy a obsahují i kvalitní živiny. Skvělými se v tomto jeví třtinová melasa, datlový sirup či sladové sirupy.

Pokud je naše hladina cukru v krvi narušena a máme zvýšený či snížený cukr, tak je důležité přijímat kvalitní tuky. Jsou podstatou, jak snížit cukr v krvi. Především je potřeba konzumovat za studena lisované oleje, které jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny. Omega 3 mastné kyseliny jsou důležité pro všechny biochemické a enzymatické reakce, které probíhají v buňkách. Lze vyzkoušet například za studena lisovaný lněný olej či sacha inchi olej.

Jak snížit cukr v krvi přírodními léky

Peruánská bylina cuti cuti patří mezi kapradiny a je ověřeným pomocníkem, jak snížit hladinu cukru v krvi. O této bylině se ví, že má pozitivní vliv na zvýšený cukr a hladina cukru v krvi se díky ní vyrovnává. Ze sušené rostliny se připravuje odvar, který se pak pije 2 x denně.  Je však důležité její pravidelné užívání. Svým působením příznivě ovlivňuje funkce slinivky. Cuti cuti  všeobecně pomáhá zmírňovat důsledky nekvalitní stravy a životního stylu.

Další cizokrajnou bylinou osvědčenou na zvýšený cukr v krvi je pasuchaca. Pomáhá, aby hladina cukru v krvi byla v normě, podporuje činnost slinivky a chrání její buňky. Má vynikající antioxidační účinky a čistí krev. Používá se u cukrovky 2. typu, při onemocněních slinivky, na to jak snížit cukr v krvi a udržet správnou hladinu. Třikrát denně se pije odvar z této byliny nebo ji lze užívat i ve formě kapslí.

Silné antioxidanty na zvýšený cukr v krvi

Z českých bylin má vliv na glykémii například list borůvky, nať z kopřivy a jestřabiny nebo kořen lopuchu. Vhodné je užívat tyto byliny ve směsi jako například čaj anticukr. Čaj se pije 2x až 3x denně. Směs anticukr lze užívat i jako tinkturu. A celkově je vhodné užívat tinkturu spolu s daným čajem zároveň. Tato kombinace pak zefektivňuje možnost, jak snížit cukr v krvi.

Zároveň je důležité zvýšit příjem mikroživin, především řadu vitamínů a flavonoidů, které v těle fungují jako antioxidanty. V tom nám může pomoci přípravek krevní glukóza regulátor, který obsahuje 34 rostlinných složek s aktivními látkami. Má silný antioxidační účinek a pomáhá, aby hladina cukru v krvi byla v normálu a metabolismus glukózy probíhal správně.

Základ tohoto přípravku tvoří gymnéma lesní a pískavice řecké seno. Opět je důležité přípravek užívat dlouhodobě a změnit svůj stravovací systém. Pro udržení správné hladiny cukru v krvi je taktéž důležitý dostatečný příjem chrómu jako součást naší stravy včetně dalších minerálů, které spolu v těle fungují synergicky.

REKLAMA

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč


3 Comments

  1. Dobrý den.mohu tu bylinku co nabízíte na snížení cukru když beru lék Betaloc??Děkuji Jelinkova

  2. Existuje nejaky klub sdruzujici zajemce o tyto bylinky, jejich pouziti a jejich nakup? Velmi mne to zajima.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*