Jak se zbavit akné v pubertě i dospělosti

Akné znamená výraznou tvorbu kožního mazu spojenou se zánětem mazových žláz. Vyskytuje se především na obličeji, krku, zádech či hrudi. Akné je problém především dospívajících lidí. Můžeme se však s ním setkat v každém věku. V dětství či dospělosti. Většinou se i liší podle závažnosti svých příznaků a příčin. Jak se zbavit akné efektivně a bez následků.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Jak se zbavit akné v pubertě i dospělosti. Co akné způsobuje, a jaká je souvislost akné s hormony?
Jak se zbavit akné v pubertě i dospělosti.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Akné na obličeji a kdekoliv jinde na těle souvisí  s našimi hormony a hormonálním systémem.  Hormony a jejich hladina se během našeho života mění. V jednotlivých fázích našeho života se chovají odlišně. Sladit hormony je tak důležitým cílem, jak se zbavit akné. Jsou to ovšem jen hormony, co způsobuje akné? Zdá se, že nikoliv.

Akné je stav, kdy dochází ke zvýšené tvorbě kožního mazu. Lidé se zvýšenou tvorbou kožního mazu trpí více i na lupy, mají potřebu častěji si čistit uši a může se jim v uchu vytvořit i mazová zátka. Souvisí tedy i s vylučováním a případnými odpady v těle.

Výraznou hormonální změnu člověk prodělává v pubertě, v období dospívání. Proto se v tomto životním období téměř všichni setkáváme s tímto nepříjemným problémem a hledáme způsoby, jak se akné zbavit.

Akné a jeho rozlišení

Akné se rozlišuje nejen podle věku, kdy jím trpíme, ale i podle toho, co ho způsobuje (vnitřní a vnější příčina) či podle typu, jak akné vypadá. V takovém případě může akné vypadat jako:

  • černé tečky
  • bílé tečky
  • akné se směsí papul (červené pupínky bez hnisu)
  • akné se směsí pustul (červené pupínky s hnisem)
  • nodulární akné (zánětlivé akné s bakteriemi)

Podle toho, jaké pupínky akné obsahuje, tak můžeme rozlišovat různé lehké či těžké formy akné:

  1. Pokud se objeví pouze černé, bílé tečky a s červenými pupínky bez hnisu, tak se jedná pouze o mírné akné, které je poměrně časté a většinou je jen na obličeji.
  2. Pokud se objeví červené pupínky s hnisem i bez hnisu, tak se jedná již o těžší formu. Většinou jsou jen na obličeji a pokožka je taková zarudlá a zanícená.
  3. Mnoho zanícených pupínků s hnisem i bez, které se sdružují a tvoří bolestivé celky, jsou brány jako těžké akné. Může se objevit nejen na obličeji, ale i na krku či zádech. Je zde vysoké riziko jizev.
  4. Vzácnou formou akné je pak akutní febrilní ulcerující akné, které je spojeno s vysokým rizikem problémů s jizvami.

shutterstock 1059307292acne types final - Jak se zbavit akné v pubertě i dospělosti

Na každou formu existují způsoby, jak se akné zbavit. Nejdříve však potřebujeme vědět, co ho vlastně způsobuje i na úrovní naší psychiky.

Co způsobuje akné

Organismus je v období dospívání oslaben. Toto oslabení způsobuje především hormonální soustava a otevřenější pohled na vše kolem.  Mladý člověk se osamostatňuje, zvýrazňuje se jeho citový život a zájem o druhé pohlaví. Je to zlomové období, kdy mladý člověk pomalu přechází do dospělosti. Nachází své místo v životě i společnosti. Zvyšuje se tak zájem i o hmotné věci, o svůj vzhled a zajímavé zážitky. Prostě konzumní způsob života, a to nejen v oblasti stravování.

Dospívající člověk je již fyzicky zralý, ale duševně tápe.  Může mít problém vyjádřit to, kdo je a zároveň může mít i strach být tím, kým je. Aby neztratil přízeň okolí. Do konfliktu se tak dostává vnitřní svět s tím vnějším, a to je to, co způsobuje akné. Hmota se zveličuje, duchovní rozměr je upozaděn, a dochází tak k nevyrovnanosti. Jak na úrovni myšlenek, tak i těla.

REKLAMA
manayupa - Jak se zbavit akné v pubertě i dospělosti

Akné s dokončením hormonálních změn a dospělostí ustoupí, ale můžou zůstat jizvy. Léčba a přístup, jak se zbavit akné nejen na obličeji, spočívá ve zlepšení komunikace a pravdivějšímu pohledu na svět.

Očista od chybných myšlenek a představ

Dospívající člověk často přejímá pochybné představy o životě, jen aby se zalíbil a aby zapadl. Uvěří těmto představám a může být ve finále v konfliktu sám se sebou. Proto se i objeví akné, kdy se vnitřní svět pere s tím vnějším a hledá, co je správné.

V případě akné a způsobu, jak se zbavit akné na těle, je tedy potřeba se očistit od chybných a mylných představ o životě. Neklást takový důraz na hmotu. Ta se v období puberty stává středem zájmu. Jako by dávala mladým lidem hodnotu.

Podstatou je ale najít vlastní hodnotu a využít svůj potenciál. Poznat, co je opravdu důležité a nedělat věci, jen abychom zapadli. V pubertě poznáváme, co je důležité, ale můžeme se v tom zamotat a podlehnout mylným představám, a tak přijít i k nevzhlednému akné. Člověk nejen hledá sám sebe, ale i způsoby, jak se zbavit akné.

Jak se zbavit akné přírodně

Podstata, jak se zbavit akné, tkví v očistě mysli i těla. Především je důležité se ve stravě zaměřit na to, abychom nekonzumovali dráždivé potraviny a alkohol.

Často je populární taková strava, která rozhodí i náš hormonální systém. Proto je důležité vyhýbat se i jakkoli nepřirozeně upravené stravě. Obzvláště nekvalitním mléčným a sojovým výrobkům či fastfoodu.

Nevhodná strava zaplavuje tělo toxickými látkami, které organismus zbytečně ohrožují. Tělu v takovémto náročném období pomůže vše, co tyto látky zneškodňuje. A to především jídelníček bohatý na antioxidanty.

Komplexním „očišťovačem“ těla je pak chlorella. Chlorella má vliv na správnou činnost celého těla včetně hormonální soustavy. A díky pravidelnému užívání dokáže tělo nejen očistit, ale dodat mu i potřebné živiny a antioxidanty.

Povzbuďte činnost jater

Dále je důležité povzbudit činnost našich jater. S povzbuzením jater dochází i k lepší komunikaci s ostatními bez zbytečného rozrušení a hněvu. Očištěním krve jako životodárné tekutiny, dochází i k očištění na úrovni poznání, co je v životě opravdu důležité. Zbavíme se tak všeho, co k nám opravdu nepatří a o čem si pouze myslíme, že je pro nás důležité.

Jakmile se vnitřně ustálíme, tak se ustálí i naše hormonální soustava a změny projevující se na naší kůži ve formě akné. Hormonální soustavu lze povzbudit a stabilizovat pomocí macy peruánské. Jedná se o přírodní adaptogen, který člověku dodává přirozenou vitalitu a energii. Je to efektivní možnost, jak se zbavit akné.

Jak se zbavit akné v pubertě i dospělosti. 300x200 - Jak se zbavit akné v pubertě i dospělosti
Jak se zbavit akné v pubertě i dospělosti.

Jak se zbavit akné pomocí vnější péče

Akné může způsobit  a podporovat taky intenzivní kontakt s toxickými a dráždivými látkami. Není divu, když jsou dospívající lidé téměř pořád podráždění. Způsob, jak se zbavit akné, je podráždění z vnějšku zmírnit používáním šetrných čistících a pracích prostředků. A stejně tak používání přírodní péče o pleť.

Ta by měla primárně snižovat tvorbu kožního mazu a pokožku přirozeně dezinfikovat, aby se zabránilo případnému zanícení.  Skvělým prostředkem pro péči o pleť s akné může být extra panenský kokosový olej. Jedná se o antibakteriální olej, který pomáhá léčit záněty. Působí na kůži do hloubky a je vhodné užívat ho i vnitřně.

Silnou antibakteriální schopnost má i grepové jádro, které pomáhá buňky chránit před poškozením. Velice efektivním pomocníkem pak může být i roll-on s tea tree olejem. Jedná se o nejpoužívanější přírodní antiseptikum, které má praktické využití. Urychluje hojení, dezinfikuje, a jeví se tak jako skvělá možnost, jak se zbavit akné.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

429 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*