Jak se chránit nejen před koronavirem

Poradíme vám nejdůležitější tipy, jak se chránit před nejrůznějšími viry. A zároveň abyste sami zabránili šíření bakterií a infekčních chorob.

Jak se chránit nejen před koronavirem.
Jak se chránit nejen před koronavirem. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Přestože dnes bují panika ohledně šíření koronaviru, je záhodno si připomenout, že v českých podmínkách je mnohem nebezpečnější chřipka, která si ročně vyžádá mnohem více obětí než hrozba infekce z Číny. Takže z těchto důvodů vám přinášíme nejdůležitější body, jak se chránit nejen před koronavirem, ale i bakteriemi či jinými nebezpečnými organismy, které mohou ohrozit naše zdraví.

S potravinami manipulujte a připravujte je bezpečně

Jídlo může obsahovat bakterie. Při jakékoliv přípravě jídla si často umývejte ruce, to platí i pro nádobí a povrchy kuchyňských linek či prkýnek na krájení. Ovoce a zeleninu omývejte vždy. Vařte a udržujte potraviny při správné teplotě. Nenechávejte jídlo venku – okamžitě jej nechte zchladit či zamrazit.

Umývejte si ruce co nejčastěji

Nezapomínejte na to nejen po návštěvě toalety, ale i po podání rukou, po pobytu v místnostech s mnoha lidmi, zejména pak v obchodních domech, koncertních sálech, kinech či sportovních halách, jinak vám všechny ostatní rady jak se chránit před koronavirem budou zcela k ničemu.

Vyčistěte a dezinfikujte běžně používané povrchy

Bakterie mohou žít na povrchu nejrůznějších předmětů. Čištění mýdlem a vodou je obvykle dostačující. Měli byste však pravidelně dezinfikovat i svou koupelnu a kuchyň. Pokud je někdo v domě nemocný, vydezinfikujte vše, s čím přijde do styku. Můžete použít dezinfekční prostředek, bělicí roztok nebo technický líh.

Dodržujte zásady pro kašlání a kýchání

Pamatujte v případě kašle či obyčejného kýchnutí, abyste si zakrývali pusu, ideálně paží. Pokud zakašlete do dlaně, ihned si pak umyjte ruce.

Bez uzardění důrazně upozorněte člověka, který v případě kašle či kýchání si pusu vůbec nezakrývá. Laskavou formou jej upozorněte, že zakrývání pusy je nejdůležitější zásadou, jak se chránit nejen před koronavirem.

Nepůjčujte osobní věci

Vyhněte se půjčování osobních věcí, které nelze dezinfikovat, jako jsou zubní kartáčky a břitvy, anebo i ručníků během společné koupele. O injekčních jehlách se doufám nemusíme zmiňovat, jsou zásadně jednorázové, i pro téhož člověka.

Posilujte imunitu

V době zvýšeného rizika nákazy virovým či bakteriáním onemocněním razantně zvyšte příjem vitaminu C, ale zásadně jen přírodního, nikdy ne syntetického, který podporuje například tvorbu kvasinkových infekcí. Doporučujeme prášek z ovoce Camu Camu, které obsahuje nejvíce přírodního vitaminu C na světě.

Dále můžete posílit imunitu jedním z nejúčinnějších přírodních ochránců před viry a bakteriemi – extraktem z grepového jádra.

Pravidelně používejte dračí krev.

Pro celkové posílení organismu jsou velmi vhodné čínské léčivé houby. A sice cordyceps a reishi. Ne nadarmo na cizokrajné infekce nejvíce platí byliny a houby, které pocházejí ze stejných oblastí.

Nedotýkejte se divokých zvířat

Buďte opatrní při kontaktu s divokými zvířaty, protože mohou přenést infekční choroby nejen na vás, ale i na vaše domácí mazlíčky.

Zůstaňte doma, když jste nemocní

Chápeme, že je to často velmi těžké, zvláště když prostě musíte, ale v zájmu zdraví nejen vašeho to zkuste prosím zvládnout. Děkujeme. Koupit dnes můžete již prakticky vše na internetu s dovozem až domů.

Pokud budete důsledně dodržovat naše rady jak se chránit nejen před koronavirem, snížíte riziko možné nákazy na minimum.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*