Jak ošetřit popáleniny, aby nebolely

Popáleniny doma od žehličky, trouby či hrnce jsou velice časté krize. Jsou hodně bolestivé a můžou skončit puchýřem či jizvou. Jak při nich nejlépe postupovat, aby neměly žádné následky?

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Jak ošetřit popáleniny, aby nebolely a krize se obešla bez puchýřů a jizev.
Jak ošetřit popáleniny, aby nebolely.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
REKLAMA
krizovka - Jak ošetřit popáleniny, aby nebolely

Postup se v základu odvíjí od druhu popáleniny. V tomto případě mluvíme o situacích, které nejsou na sanitku. Tedy většina běžných domácích popáleninových úrazů. Každý víme, že popálenina potřebuje okamžitě chladit. Podle toho ale, jak vážná krize to je, tak volíme, jak chladnou vodou je potřeba popáleniny ošetřit.

Akutní krize, kdy dojde okamžitě k velké bolesti, ihned chladíme pod velice chladnou tekoucí vodou. Čím závažnější stav, tím opravdu dlouho chladíme. To poznáme tak, že když přestaneme chladit, tak nám okamžitě opět nabíhá horký stav.

Pokud se však jedná o stav, který pocitově zvládáme, tak není nutné popáleninu ošetřit příliš chladnou vodou. Mnohdy vlažnější voda může posloužit lépe, než agresivní chlazení. V takovém případě lze tedy dobře aplikovat zákon podobnosti známý z homeopatie a efekt bude znatelnější.

Jak ošetřit popáleniny pomocí akupresury

Co dále dělat při popálení, je mačkat akupresurní bod, který s popáleninami souvisí. Při vážnějších situacích je ještě lepší aplikace akupunkturních jehliček. To však většina z nás neovládá a nemáme po ruce zdárného „akupunkturistu“. Proto mačkejte příslušný bod, který se nachází kousek za zápěstím, viz. obrázek.

Akupunkturní bod P7. 300x251 - Jak ošetřit popáleniny, aby nebolely
Akupunkturní bod P7.

Jedná se o akupunkturní bod plic P7. Sníží rozsah popáleniny, urychlí hojení a sníží bolest. Lze ho mačkat již při chlazení pod vodou.

Že mačkáte správný bod, poznáte podle toho, že ucítíte zvláštní pocit při tlaku na dané místo. Pokud máte někoho po ruce, tak nechť vám on bod zmáčkne. Ale v případě nouze se toho okamžitě chopte sami. Pomůže vám popáleninu zvládnout tak, aby nebolela a aby uvězněné horko nezpůsobilo další škodu. Je to skvělý způsob, jak předejít následkům popáleniny, a jak ji  přirozeně ošetřit.

Popáleninová krize a krizový krém

Dalším okamžitým pomocníkem, jak ošetřit popáleniny, je krizový krém. Jedná se o krém, který obsahuje Bachovu krizovou esenci, která je skvělá při jakýchkoliv stavech šoku, úrazu, náhlých nepříjemných změn, apod.

Jakmile jste provedli důkladné chlazení, což může trvat opravdu dlouho a mačkali jste průběžně příslušný bod, tak si postižené místo potřete krizovým krémem. Naneste si opravdu velkou vrstvu, která na popálenině vytvoří ochranný film. Pro tyto případy je vhodné skladovat krizový krém v lednici. Pomůže totiž v dalším chlazení. Tento krém lze aplikovat přímo do rány i v případech nějakých odřenin a otevřených ran. A lze ho jednoduše zakoupit všude, kde se prodávají Bachovy esence.

Pokud jej nemáte, tak co můžete při popálení místo toho udělat, je nakapat si „krizovky“ (jak se krizové esenci taktéž říká) přímo do úst. V krizových situacích totiž není času nazbyt. Jinak se běžně krizová esence nakape do vody, promíchá se a po malých doušcích se nechává v ústech působit. Popíjejte ji často, co několik minut.

Popáleniny a náš vnitřní stav

To jak ošetřit popáleniny, jejich intenzita a rozsah má značenou souvislost i s psychikou. Pokud jste vnitřně rozladěni a budete myšlenky směřovat směrem k popálenině, soustředíte se na ni, tak se vše bude negativně stupňovat. Proto krizová esence, která umí posilovat pozitivní stranu mince v nás, nám z tohoto pohledu pomůže.

To stejné mačkání akupunkturního bodu, který dokáže pozitivně naši psychiku taktéž posílit. Pokud jste člověk, který najednou zažívá i nějaký ten vztek a máte ho v sobě uvězněný, tak popáleninu budete vnímat intenzivněji. Vaše vnitřní horko a žár přiloží ještě více do kamen a popálenina bude intenzivnější, i když se vám zdá, že jste se jen trošku spálili. Poznáte to na rychlejších negativních změnách kůže.

Jakmile je prvotní krize zažehnána, tak pak pro rychlejší zahojení a minimalizování vzniku jizvy můžeme použít měsíčkovou mast. Její hutnější konzistence pomáhá poškozené místo chránit a pomáhá s hojením. Popáleniny je vždy nutné, jak rychle, tak intenzivně ošetřit. Jedině tak předejdeme negativním důsledkům, a zajistíme si, že kůže bude opět v pořádku.

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč


1 Comment

  1. Na popáleniny je nejlepší třezalkový olej, funguje téměř neuvěřitelně, po velice krátkém zesílení bolesti dochází k silné úlevě, popálené místo se zklidní a zhojí bez jizev.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*