Investice do udržitelné budoucnosti se vyplatí. Co pro to můžete udělat?

V posledních letech stále více lidí investuje do udržitelné budoucnosti. Přinášíme několik osvědčených tipů, jak své domácnosti zajistit udržitelnost a tím i výrazně ušetřit. Na co se vám tedy vyplatí konkrétně zaměřit?

REKLAMA

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Investice do udržitelné budoucnosti se vyplatí. Co pro to můžete udělat?
Investice do udržitelné budoucnosti se vyplatí. Co pro to můžete udělat?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Snad každý běžný člověk si již všiml, že se klima v posledních letech mění. Léta jsou často teplejší a sušší, zatímco zimy už na mnoha místech nejsou zdaleka tak chladné jako kdysi. Všichni proto hledáme způsoby, jak bojovat proti změně klimatu. Pokud chcete přispět svou troškou do mlýna, investice do udržitelné budoucnosti je velmi dobrým nápadem. Z jakých dalších důvodů se vám vyplatí investovat do udržitelné budoucnosti? 

Investice do udržitelnosti uleví vaší peněžence. Finanční úspora je výrazná

V dnešní doba je investice do udržitelnosti, díky které ušetříte peníze, stále výhodnější. A to zejména z hlavních dvou důvodů. V prvním případě vaší domácnosti poklesnou investiční náklady. Jako příklad uveďme solární panely. Skutečné náklady na materiály jsou výrazně nižší než před deseti lety. Díky tomu jsou solární panely několikanásobně dostupnější, než tomu bylo dříve. I lidé, kteří mají o něco méně peněz na útratu, je považují za dobrou investici. To souvisí s tím, že generují čistý výnos. Náklady na solární panely se vám vrátí po několika letech, protože trvale poskytují elektřinu zdarma.

Z jakého dalšího důvodu investovat do udržitelnost za účelem úspory financí? Zvýšíte efektivitu / výnos, a to například právě u solárních panelů.  Ty dokážou v dnešní době již daleko lépe přeměňovat sluneční energii na elektřinu, takže za každý solární panel, který si dáte na střechu, máte vyšší výnos než před několika lety. Z finančního hlediska je tedy nyní ještě zajímavější zvolit si udržitelnou investici.

Zajištění udržitelnosti vaší domácnosti: Jaké máte možnosti?

Které investice do udržitelnosti se tedy v současnosti vyplatí? O tom, že existuje řada možností pro zajištění udržitelnosti vaší domácnosti, není pochyb. Ne všechny jsou však stejně realizovatelné a užitečné. Přinášíme proto výběr možností pro zajištění udržitelnosti, které jsou v současné době u široké veřejnosti nejoblíbenější.

Izolace domu

Izolace domu je vynikajícím způsobem, jak dosáhnout větší udržitelnosti. Zabráníte tak zbytečnému úniku tepla a v létě zbytečnému úniku chladného vzduchu. Tímto způsobem snížíte potřebu vytápění a méně často budete zapínat klimatizaci. Obojí vede k výrazným úsporám, a to jak z finančního hlediska, tak z hlediska emisí CO2. Věděli jste, že se při spalování plynu a vytápění místnosti uvolňuje velké množství CO2?

Instalace solárních panelů

O solárních panelech je dobře známo, že jsou chytrou investicí. Zejména proto, že jsou v posledních letech levnější a účinnější. Díky tomu je doba návratnosti tak nízká, že je to vlastně pro téměř každou domácnost jasná volba. Samozřejmě za předpokladu, že pro jejich umístění máte na střeše dostatek vhodného místa na slunci.

Jízda na elektrický pohon

Elektrickou jízdou snížíte svou uhlíkovou stopu. Konkrétně to znamená, že snížíte množství CO2, které vy osobně denně vypouštíte do ovzduší. Kromě toho je investice do elektrického pohonu stále snadnější. Nyní je možné koupit pěkný, úsporný a příjemně ovladatelný elektromobil za příznivou cenu. Nevalná pověst, kterou elektromobily mívaly, je již minulostí.

Elektrické nabíjení auta

V neposlední řadě se můžete rozhodnout pro elektrické nabíjení svého auta, například pomocí nabíjecí stanice značky Wallbox. Ta je známá svou vysokou spolehlivostí. Navíc ji jednoduše připevníte na zeď. Díky tomu je nabíjení auta doma velmi snadné a dá se dělat například v noci, abyste ráno měli vždy k dispozici auto s plně nabitou baterií.

Každý z nás si vybere variantu, která mu bude v danou chvíli vyhovovat. Někdo má velkou, sluncem zalitou střechu, na kterou může umístit solární panely, a jiný zase často používá (elektro)auto. Způsobů, jak dosáhnout větší udržitelnosti a ušetřit tak peníze, je několik. Je jen na vás, pro co se rozhodnete.

Určitě se vyplatí podívat se na nabídky velkoobchodů, jako je ESTG Solar, kde během chvilky zjistíte, jaké jsou možnosti a co všechno s nimi souvisí, abyste získali jasnější představu.

REKLAMA

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*