Hojení jizev pomáhá přírodní medicína

Po říznutí, odření nebo spálení či chirurgickém zákroku vám může na kůži zůstat nepěkná jizva. Nevzhledné stopy na pokožce často nechává také akné. Hojení ran však můžete podpořit přírodní medicínou, která pomáhá i při hojení samotných jizev. Které přírodní přípravky můžete konkrétně použít?

REKLAMA

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč


Hojení jizev pomáhá přírodní medicína.
Hojení jizev pomáhá přírodní medicína. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Abyste nemuseli řešit hojení jizev, zkuste v prvé řadě předejít jejich vzniku. Jakmile se říznete, odřete nebo popálíte, začněte toto povrchové poranění kůže léčit přírodní cestou. Pokud se totiž v důsledku poranění porušila nejen svrchní vrstva kůže neboli epidermis, ale byly zasaženy také její hlubší vrstvy, bez přímého zásahu by mohla vzniknout nevzhledná jizva.

Hojení jizev: Proč byste mu měli věnovat pozornost

Jakým způsobem dochází ke vzniku jizev? Mluvíme o něm, když se následkem poranění nedokáže kůže sama vrátit do svého původního stavu. Poškozené místo se vyplní náhradními kolagenovými vlákny, následkem čehož na kůži zůstane viditelná stopa.

Jestliže je hojení jizev nedostatečné, na zjizvené tkáni nerostou chlupy, vousy ani vlasy. Je pro ni dále typická absence mazových a potních žláz. Zjizvená tkáň má rovněž velmi hrubou strukturu a snadno se vysuší.

Předcházejte vzniku jizev

Abyste nemuseli řešit samotné hojení jizev, předcházejte jejich vzniku. Pokud si poraníte vrchní část pokožky, zkuste v prvé řadě urychlit a podpořit hojení ran přírodními přípravky. Pomohou vám vlažné obklady z heřmánkového, přesličkového, šalvějového nebo kopřivového odvaru. Tyto obklady přikládejte na rány bezprostředně po říznutí nebo odření. Výše uvedené bylinky, zevně užívané dvakrát denně, podpoří rychlejší hojení rány díky tomu, že mají zklidňující a zároveň antiseptické vlastnosti.

REKLAMA
sangre unc - Hojení jizev pomáhá přírodní medicína

Rychlejší regeneraci rány po říznutí, odření, ale i popálení, podpoříte rovněž vnitřně. A to díky kopřivovému sirupu, který má protizánětlivé účinky. Dospělý člověk by jej měl užívat třikrát denně po třech čajových lžičkách.

Při hojení jizev vám pomohou přírodní regenerační masti

Bezprostředně po zhojení svého zranění, začněte jizvu ihned mazat. A to ideálně dvakrát denně. Na zhojení jizev používejte přírodní regenerační masti, které vaši kůži zároveň zbaví zarudnutí, otoků nebo svědění v místě rány. Tyto regenerační masti dokážou při pravidelném používání vyhladit, zjemnit a změkčit nejen nové, ale i starší jizvy.

Sáhněte zejména po přírodní masti z měsíčku lékařského, která má vysoce regenerační účinky. Podporuje hojení ran, zmírňuje průběh kožních onemocnění a při pravidelném užívání díky ní eliminujete viditelnost jizev. Měsíček lékařský však můžete kromě masti používat také ve formě tinktury nebo obkladu.

Hojení jizev podporuje také gel z aloe vera, který má výrazně hojivé a antiseptické účinky. Svou poraněnou kůži můžete do původního stavu vrátit také díky Dračí krvi neboli Sangre de Drago, což je míza pocházející z peruánského stromu Croton Lechleri.

Na hojení starších jizev je přeborníkem levandule

Chcete podpořit také hojení starších jizev? V tom případě sáhněte po 100procentně přírodním esenciálním oleji z levandule. Tímto olejem si postiženou kůži masírujte dvakrát denně po dobu pěti minut. Dosáhnete tak maximálního efektu a snížíte na co nejmenší míru viditelnost zjizvení.

Esenciální olej z levandule můžete používat také při hojení ran jako prevenci vzniku jizev. Přijde vám vhod při ošetřování kůže po říznutí, odření, popálení nebo akné. Levandulový olej lze navíc zkombinovat s kokosovým olejem, který urychluje uzdravení kůže, neboť v ní zvyšuje hladinu kolagenu tolik potřebného při léčbě jizev. Kokosový olej můžete případně nahradit také meruňkovým olejem, který pokožku zjemňuje a vyhlazuje.

Hojení nových jizev i starších jizev, které vznikly před lety, podpoří také třezalkový olej. Dokáže totiž zmírnit jejich viditelnost a barevně je sjednotit s pokožkou. Jakým způsobem tento olej používat? Zjizvenou kůži navlhčete a poté na jizvu krouživými pohyby vetřete třezalkový olej. Vše opakujte dvakrát denně.

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*