Sušení jako nadčasový způsob uchování potravin. 3 tipy

Sušení je jedním z nejpřirozenějších způsobů, jak si uchovat potraviny. Tato metoda je velice efektivní a v mnoha směrech nepřekonatelná. Je ale dobré vědět pár tipů, které vám sušení usnadní.

eshop energie života nabízí


MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

ANGIOSMIN H 60 tablet

na křečové žíly

349 Kč

GUARANA 100 kapslí

dodá energii

299 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

186 Kč


Sušení jako nadčasový způsob uchování potravin. 3 tipy jak na to.
Sušení jako nadčasový způsob uchování potravin. 3 tipy jak na to.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Sušení se totiž na první pohled jeví jako naprostá banalita. Ano, je to jednoduchá metoda, jak uchovat potraviny pro období, kdy máme nedostatek čerstvých potravin. Ale aby sušení probíhalo přesně podle našich představ, tak je fajn mít po ruce pár odzkoušených tipů.

V jednoduchosti je krása

Vždy je potřeba k sušení používat kvalitní potraviny. Především nezkažené a dobře vyzrálé ovoce a zeleninu. Pro zavařovaní se nám nebudou hodit příliš přezrálé plodiny, ale pro sušení je to značka ideál.

Přezrálé ovoce má totiž v sobě maximální koncentraci přirozeně se vyskytujících cukrů. Když se toto ovoce pak usuší, tak je nepřekonatelně sladké a poslouží nám jako skvělá náhrada za konzumní sladkosti.

Takový doma usušený banán či ananas je potom s tím z klasického obchodu chuťově nesrovnatelný a dá se skvěle kombinovat s nepříliš sladkými brusinkami či třeba červeným rybízem. Navíc v kombinaci s různými druhy vloček si pak můžeme vytvořit vlastní domácí cereální směs na snídani.

Krása spočívá i v barvách

Barvu sušeným dobrotám dodávají výrobci pomocí síření. Ovoce totiž pak nezhnědne a zachová si jasné a zářivé barvy. Ale jsou i jiné způsoby, jak vyzrát u sušeného ovoce na krásnou barvu a přitom se k síření nepřiklonit. Někteří jedinci můžou být totiž na přítomnost siřičitanů citliví a nemusí jim dělat dobře. Navíc jsou opravdu postradatelné.

Tak vezměme si třeba takové meruňky. Stačí je pouze nakrájet na tenčí plátky a usušit. Barva zůstane krásně oranžová a není potřeba je ani předem namáčet do citrónové šťávy. Díky tomuto postupu si navíc razantně zkrátíme dobu sušení, což šetří i peníze.

Třetí tip pro dokonalé sušení

Není nic jiného než kombinace. Využijte své fantazie, rozmanitosti chutí a připravte si například neodolatelné sušené placky z čerstvě rozmixovaného ovoce či zeleniny. Nezapomeňte je ale před sušením dochutit vhodným přirozeným sladidlem a kořením. Usušené placky pak stačí smotat do ruliček a uchovat v obyčejné uzavíratelné sklenici.

Míchat a kombinovat lze ale taky až po usušení. Můžete si tak například z usušené zeleniny  připravit domácí směs pro dochucení polévky. K takovému sušení ani nepotřebujete žádnou sušičku. Stačí zeleninu jako je cibule, pórek, petržel či mrkev nakrájet na tenké plátky či nudličky a rozložit na síto.


65fb76b755f6a7536c5c1e6c08f22561 0 - Sušení jako nadčasový způsob uchování potravin. 3 tipy

GUARANA 100 kapslí

dodá energii

299 Kč

b3126c8afe25a1ca6fde676c096f580e 0 - Sušení jako nadčasový způsob uchování potravin. 3 tipy

GUARANA 100 g

nabije energií

139 Kč

a04da6762396de1daa6bad9db181959d 0 - Sušení jako nadčasový způsob uchování potravin. 3 tipy

MODRÝ LEKNÍN

prohloubí meditaci

349 Kč

e847157e4ed2c0603404b5ff2b289390 0 - Sušení jako nadčasový způsob uchování potravin. 3 tipy

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč


A to není zdaleka všechno. Sušenou zeleninu jako jsou například rajčata můžete nakombinovat se sušeným oregánem, bazalkou, česnekem a nerafinovanou solí. Vše pak vložíte do čisté sklenice, zalijete kvalitním extra panenským olivovým olejem a uzavřete.

Směs necháte alespoň měsíc ve tmě odpočinout. Takto naložená sušená rajčata jsou ve srovnání s těmi kupovanými naprosto nepřekonatelná. Jsou bez zbytečných konzervantů, barviv a přehnaného množství soli. K jídlu pak využijete vše včetně oleje, který získá příjemně kořeněnou chuť.

Darina


MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

ERYTHRITOL 1000 g

nahradí bílý cukr

249 Kč

MONOATOM PLATINA

probudí vyšší energii

1851 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*