Semínka jsou zázrakem od matky přírody

Síla rostlinných semen je vskutku obdivuhodná, ne-li zázračná! Plně rozvinutá semena obsahují zásoby výživných látek uložených v osemení. Když začnou semínka rašit, uvolňuje se z nich energie, také teplo ve formě světla, a právě tohle vyzdvihuje dokonalost semen v přírodním prostředí. V semenech rostlin vznikají enzymy, tyto látky pak řídí biochemické reakce v našem těle. Bez těchto enzymů by neexistoval život v této nám známé podobě, především z toho důvodu, že organické sloučeniny usměrňují průběh chemických dějů v živých organismech. Dr. Edward Howell (vědec a spisovatel zabývající se enzymy) je přesvědčen, že kvůli spotřebě vnitřních enzymů stárneme rychleji. Pokud by tomu tak doopravdy bylo, mohly by u lidí semena s vysokým obsahem enzymů, zpomalit proces stárnutí, anebo pomoci s takovými nemocemi, které jsou moderní medicínou považovány za neléčitelné.

eshop energie života nabízí


LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

349 Kč

SCHIZANDRA 100 g

posílí imunitu

249 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

V čem tkví síla semínek?

Rostlinná semena lze považovat za jeden ze zázraků z přírodního světa, proto bychom jim měli věnovat daleko větší pozornost, než tomu bylo doposud! Co bychom o nich měli vědět? Jsou zdrojem důležitých živin, a to ve formě polysacharidů, proteinů, vitamínů, jakožto i stopových prvků či aminokyselin. Mnozí lidový léčitelé jsou přesvědčeni, že v semenech lze nalézt léčivé látky na jakoukoliv nemoc, včetně těch nejzákeřnějších chorob!

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g loupaná

Ačkoliv máme v dnešní době internet a přehledné informace dostupné všem, o léčivé síle semen, se toho moc neví, což je velká chyba, vzhledem k vysoké nemocnosti u této současné populace, která trpí všemi možnými zdravotními neduhy. Buď jak buď, každý je svého štěstí strůjcem, a o zdraví to platí dvojnásobně. Kdo ale dává přednost přírodě, nemůže v ničem pochybit! V tomto článku si o tom koneckonců můžete udělat představu sami.

chia99 - Semínka jsou zázrakem od matky přírodySoučasná strava postrádá takřka vše, kupříkladu vlákninu, vitamíny a minerály, stopové prvky, světlo, dokonce i lásku, neboť té je v každém odvětví zapotřebí, zvláště pak v zemědělství. Nadarmo se neříká:jídlo připravené s láskou chutná lépe, i když lepší není! U rostlin to funguje obdobně, s láskou pěstované rostliny vykazují vyšší úrodu, také jsou odolnější vůči škůdcům a nemocem. Bohužel, dnešní zemědělství už nezastává roli světového chlebodárce, protože se dostalo do područí chemického průmyslu, který řídí a kontroluje tento obor víc, než si dokážeme představit.

CHIA semínka 1 kg

Kupříkladu zmiňovaná láska již byla v zemědělství nahrazena chemickými postřiky a genetickým inženýrstvím, což je neúcta k půdě živitelce! Ať se to někomu líbí, nebo ne, ze země jsme vzešly, proto se tam opět navrátíme! Pokud tomuto recyklačnímu procesu porozumíme, odhalíme leckterá tajemství související s životem.

Díky tomu bychom mohli nabýt kdesi vytracenou moudrost, jež by nám intuitivně zakázala strkatchemikálie do půdy, zvlášť když tyto jedy mají velice negativní dopad na celý ekosystém. Jsem přesvědčen, že vyspělé zemědělství se musí obejít bez těchto postřiků a různých syntetických hnojiv!Mějme na paměti, že nejúspěšnějším zemědělcem je příroda sama!

Syntetická hnojiva a postřiky zvyšují úrodu, ochraňují plodiny před nebezpečnými hmyzími škůdci a plísní. Takhle nějak budou argumentovat zemědělci, nicméně patrně nikdo z nich si neuvědomuje,přesněji řečeno nechce uvědomit, že tyto moderní vymoženosti v podobě chemických jedů, stojí za nárůstem všech možných nemocí, vymíráním včelstev, poškozením životní rovnováhy, atp.

Stručně řečeno – to co pomáhá zvyšovat sklizně a zisky, nemusí rezonovat s udržitelným životem a také naší imunitou, která je kvůli všudypřítomným chemickým jedům vážně oslabena, a to je důvod k vážnému zamyšlení. O tom, že hrozí lidskému druhu vyhynutí, nemá smysl ani hovořit, to napadne snad každého, i když se o tom příliš nepíše a nemluví.

Jedině příroda ví, co chce

Znáte ve svém okolí někoho, kdo netrpí žádnou nemocí? A pokud ano, zjistíte, že takový člověk je buď vegetarián nebo vegan, anebo konzument biopotravin, ve kterých nejsou obsaženy výše popisované jedy z chemických laboratoří. Není se tedy co divit, že v zemědělských plodinách nalezneme víc škodlivin,než zdraví prospěšných látek, což je i jedna z hlavních příčin, proč populace v západních zemích hladoví,navzdory tomu, že je zde nadbytek všech základních potravin.


b430200b28fcb65a638abbd5783d921f 0 - Semínka jsou zázrakem od matky přírody

TŘTINOVÝ CUKR 500 g

nahradí bílý cukr

45 Kč

ffcebc7ae56c7cb95aed93b0512a177c 0 - Semínka jsou zázrakem od matky přírody

KAVA KAVA 70%

navodí hluboký klid

349 Kč

65fb76b755f6a7536c5c1e6c08f22561 0 - Semínka jsou zázrakem od matky přírody

GUARANA 100 kapslí

dodá energii

299 Kč

03b6b10faf61186289b300d318001911 0 - Semínka jsou zázrakem od matky přírody

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

nakopne vaše hormony

393 Kč


Jedná se o tzv. skryté hladovění, a to se projevuje tak, že máme dostatek potravy, přičemž se můžeme i přejídat, ale z nutričního hlediska je naše tělo kvůli chybějícím vitálním látkám, nesmírně podvyživené.A tohle výživové strádání (hladovění) zapříčiňuje obezitu! Jak známo, obezita je příčinou mnoha chorob a zdravotních komplikací.

Nadváha a obezita u dětí je tím nejlepším možným důkazem, že současné potraviny jsou přeslazené a bez vyživujících prvků, tudíž lidské tělo musí ukládat tuto nevhodnou „mrtvou“ potravu do tuků, a to jest hlavní příčina toho, že nadváhou trpí dokonce i malé děti!

Například v naší zemi je postiženo nadváhou každé 4. dítě, obezitou každé sedmé, a monstrózní obezitou 4 ze sta dětí. Tento problém došel až tak daleko, že česká armáda musela zmírnit zdravotnickou vyhlášku, která stanovuje kritéria pro výběr nováčků. Díky tomu tak mohou do armády vstupovat -alergici či nemocní tlouštíci. Něco takového by dříve možné nebylo!

Víme, proč tomu tak je?

Naše populace je na tom, co se týče po zdravotní stránce velice špatně, tudíž musí armáda nabírat nemocné brance do svých řad. Zdravé lidi nikde ve světě už nenalezneme, takže si musíme klást otázku,nevymíráme snad náhodou?! Vše je o jídle, a jestliže s tímto tvrzením budete souhlasit, zajisté mi dáte za pravdu, že dnešní potraviny jsou příčinou nemocného a hlavně nevědomě vyhladovělého obyvatelstva.

Jak se dostat z tohoto bludného kruhu?

Obávám se toho, že nemáme mnoho možností na výběr. Ani ten největší optimista si nemůže myslet, žepo těchto závažných argumentech, se přestane hned od zítřka s insekticidními postřiky a chemickým hnojením, čili trávením (ničením) půdního humusu, a tohle všechno dohromady na této planetězamořuje vodu i vzduch.

Skryté hladovění lze potlačit různými potravinovými doplňky, tj. vitamíny, minerály a jiné látky (ne)léčivého charakteru, které by za normálních okolností měly být obsaženy v naší potravě, ale z nějakého důvodu tam chybí (!), takže je musíme užívat, pakliže se chceme vyhnout nemocem a zmiňovanému hladovění. Nelze přehlédnout, že na této ochuzené stravě participují i jiné branže čiobchodní sféry. Třeba výrobci těchto potravinových doplňků, čili farmaceutický průmysl.

Jestliže si v tomto případě nevíme rady, jak se vyhnout tomuto nevnímatelnému hladovění, které obvykle končí nadváhou, můžeme se obrátit na rostliny, respektive na jejich semena, jež nám mohou skutečně v ledasčem pomoci.

Svět přírody nám vskutku nabízí bezpočet různých druhů rostlin, a v nich lze vyhledat účinného léku na všechny popisované potíže, ale abych byl zcela konkrétní, tak se pokusím vám představit jednu nenápadnou rostlinu – bylinu, kterou už uctívali staří egypťané.

Len setý

ln%C4%9Bn%C3%A9 - Semínka jsou zázrakem od matky přírodyTato jednoletá bylina se dodnes pěstuje pro lněné vlákno a olejnatá semena. Pochází z regionu mezi východním Středomořím a Indií. O lněných semínkách bychom měli vědět, že se jedná o takzvanousuper-potravinu. Lněná semena totiž obsahují, poměrně velké množství důležitých vitamínů, tj. – B1, B2, B3, B5, B6, C, E. Z minerálů obsahují vápník, železo, mangan, hořčík, fosfor i draslík.

Jsou zdrojem omega-3 mastných kyselin (Omega-3 mastné kyseliny působí v tlustém střevě na tvorbu fytoestrogenů, tyto látky fungují jako antioxidanty pro neutralizaci volných radikálů. Pomáhají zabraňovat plaku v ucpávání cév, a zabraňují růstu nádorových buněk.)

Tyto esenciální mastné kyseliny pomáhají udržovat pravidelný srdeční rytmus, snižují riziko mozkových příhod, zabraňují tvoření zánětlivých látek a snižují hladinu cholesterolu v krvi. Lněná semínka obsahují stále opomíjenou vlákninu, ta působí blahodárně na naše zažívání, lze ji detekovat v podobě slizu, kterým je lněné semínko pokryto. Semínka lnu jsou ideálním potravinovým doplňkem proti nutričnímu hladovění, o kterém již byla řeč.

Antioxidanty obsažené ve lněných semínkách, pomáhají zbavovat tělo toxických a škodlivých látek. Tudíž fungují jako účinná prevence proti – diabetu, rakovině, astmatu, a jiným civilizačním nemocem. Podle americké kardiologické společnosti, která provedla studii – pokus s podáváním lněných semínek pacientům s arteriosklerózou, vykazují tyto olejnaté plody dobré výsledky v boji proti kornatění tepen. V jiných studiích se prokázalo, že rozdrcená lněná semínka přispívají ke snížení vysokého krevního tlaku.

Co bychom o nich měli vědět a co o nich nevíme?

Lněná semínka obsahují lignany, ty jsou svým působením podobné ženským hormonům – estrogenům.Proto by těhotné a kojící ženy, lněná semínka neměly vůbec konzumovat. Před požitím by se měla rozemlít, a tím se zvyšuje jejich léčivá účinnost. Takto semletá semínka by se měla sníst co nejdříve, poněvadž poměrně rychle žluknou.

Nikdy nebudu tvrdit a ani netvrdím, že tyto olejnaté plody mohou vyřešit v tomto článku všechny nastíněné problémy tohoto světa, ale na druhou stranu mohou očistit mysl od vstřebaných jedů, kterénám natolik zastínili mozek a logické myšlení, že jsme přestali již nějakou dobu přemýšlet nad tím, co vlastně jíme a vkládáme si do úst! Z těchto usazených jedů v našem mozku, potom vyplouvají na povrch destruktivní myšlenky a ideje, jenž nejvíce devastují tento pozoruhodný svět.

Elixír života

Domnívám se, že jakákoliv za studena vylisovaná semena, respektive olej z těchto semen, je zdrojem těch nejprospěšnějších látek pro vaše tělo. Takovému oleji – výtažku, potom už nic nebrání v tom, abyjeho drahocenné olejové substance, byly tenkým střevem lehce absorbovány do organismu.

Jestliže jsou naše buňky kvalitně vyživované a nehladovějí, imunitní systém člověka se stává odolnějšímvůči všem bakteriálním a virovým nákazám. Z tohoto úhlu pohledu nám rostlinná semena, odhalilapravou tvář přírody a léčivého potenciálu, jehož lze z pohledu ochrany vlastního zdraví stoprocentněvyužít. Není nic snazšího, než si každé ráno dopřát prevenci v podobě jedné lžíce jakéhokoliv panenského oleje, ve kterém je obsaženo vše, co naše tělo nejvíce k životu potřebuje.

Z pohledu vesmírných sil, jsou rostlinná semena přeměněnou koncentrovanou energií, kterou si lze vyobrazit jako světlo, jež hřeje a vysílá cosi, co pozitivně ovlivňuje biochemické procesy u buněčných organismů. Nebýt těchto vesmírných sil a energií, život na této planetě by nenastal, a proto je nutné,abychom tohle kosmické vlnění mohli opakovaně pohlcovat.

Ovšem vesmírné záření bývá intenzivní povahy, a to je pro veškeré živé organismy smrtelně nebezpečné. Z tohoto důvodu, musí být kosmická energie nejprve transformována do rostlinných buněk, ze kterých lze pak tuto prasílu universa bezpečně přijímat. Může to vyznít sice absurdně, ale něco tak malého, čímž jsou v tomto případě rostlinná semena, mohou tento svět zachránit před čímkoliv, třeba i před koncem světa!

Josef Čáp, odrazy-tajemna.wz.cz


MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

139 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

rozšíří vaše vědomí

1851 Kč

CHIA semínka 0,5 kg

zrychlí metabolismus

79 Kč

MACIBULUS 100 kapslí

nakopne hormony

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*