Schizandra posílí imunitu a odstraní únavu

Schisandra chinesis nebo chcete-li v češtině Klanopraška čínská je pnoucí a popínavá rostlina, která dosahuje výšky až několik pater. Tento nádherný člen rostlinné říše plodí bobule, přinášející silně léčivé účinky.

eshop energie života nabízí


KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč

CORDYCEPS FORTE

posílí zevnitř

799 Kč


Schizandra posílí imunitu a odstraní únavu.
Schizandra posílí imunitu a odstraní únavu.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Schizandra čínská je levotočivá liána původem z dálného východu, která se velmi těžce pěstuje a proto si získala přezdívku stará milenka. Proč? Protože, když je mladá, tak se o ní můžete starat, pečovat, dělat vše proto, aby byla spokojená a plodila, ale ona nic.

Slabá odolnost proti plevelu, slunění nesmí být velké, ale ani malé. Prostě taková princezna, která jenom bere, ale nedává zpátky. Pak to ale přijde.

SCHIZANDRA čínská prášek z plodů 100 tobolek

Pokud jste dostatečně vytrvalí, tak za pár let uvidíte její skutečnou sílu, kdy své šlahouny vypustí všude okolo sebe a nic jí není milé. Kde chce růst, tam prostě poroste, ale nemyslete si, že s ní můžete snadno manipulovat. Pokusíte se ji párkrát ohnout, ale ona místo toho praskne a zlomí se, co by se přeci kvůli někomu ohýbala.

Jedna z opravdu skvělých vlastností na Schizandře je její schopnost snášet velmi nízké teploty, které dosahují až mínus 20 stupňů celsiaJe tedy velice vhodná pro pěstování v našem podnebním pásmu, a proto léčivé účinky jejich bobulí jsou, pro nás Čechy, tzn. optimalizované.

Schizandra – exotika, která léčí

Celkově se dá říct, že na Klanoprašce je léčivé snad vše – kůra, dřevo, listí, kořeny a plody, které mají kyselou chuť. Klanopraška je hlavně proslulá svou nepříjemnou chutí, která prozrazuje její silné léčivé účinky, které dokáži i toho nejvíce nemocného a malátného člověka nakopnout a restartovat. Určitě stojí za zmínku trocha historie.

Domorodci z Asie, kde se tato rostlina hojně vyskytovala, ji používali vždy při lovu nebo v případě neúspěšného lovu, jako potravu. Tito domorodci časem prosluli a do historie se zapsali, jako jedni z nejlepších lovců na světě.

Schizandra – složení, účinky a způsob užívání

Ve složení Schizandry nalezneme řadu účinných a prospěšných látek, které z této rostliny činí tzn. adaptogen. V rostlině nalezneme deriváty lignanů – chizadrin, deoxyschizadrin, gomisiny a řadu organických kyselin. Velké zastoupení zde má vitamín C, E a některé minerální látky.

Schizandra účinky:

  • posiluje imunitní systém
  • pomáhá tělu nakopnout metabolismus a zvyšuje celkovou fyzickou zdatnost.
  • snižuje únavy a zrychluje regeneraci organismu
  • zvyšuje odolnost proti stresu, depresi a vyčerpání
  • jako silný antioxidant pomáhá tělu bojovat se stárnutím
  • působí jako přírodní afrodiziakum

Schizandra – způsob užívání

Bylinu lze užívat ve formě čajového nálevu, nadrcené sušiny nebo prášku z plodů. Podstatné je držet se v rozmezí 1,5 – 6g denní dávky. Při vysokém nadužívání se může projevit bolest žaludku, pálení žáhy a nechutenství spolu s nervozitou.


4c855ac826067b9e5a7a85766f87bcd6 0 - Schizandra posílí imunitu a odstraní únavu

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

01fbbebb32fd3f664d39be0cd0579021 0 - Schizandra posílí imunitu a odstraní únavu

GOTU KOLA FORTE

sladí hemisféry

799 Kč

544d3117dfca87647e807d8e5397604c 0 - Schizandra posílí imunitu a odstraní únavu

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

299 Kč

f6fe00e4800c7a5da046dae9cba69205 0 - Schizandra posílí imunitu a odstraní únavu

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zkrásní pokožku

149 Kč


Proč užívat Schizandru čínskou?

Velkou část uživatelů tvoří lidé, jejichž povolání jsou náročná, jak na fyzickou, tak i psychickou kondici. Jestli už dlouhodobě trpíte únavou či jste často nemocní, tak Schizandra vám může poskytnout vysvobození. Mužům dokáže zvýšit potenci a poskytnout lepší šance na oplodnění.

Schizandra se dá využít delším, časově omezenému fyzickému výkonu například na vojenských misích, zápasech nebo sportovních aktivitách. Posílením metabolismu urychluje spalování tuků a pomáhá hubnout.

Schizandra je k zakoupení v eshopu Energie života.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*