Pohanka: Čechy nedoceněná superpotravina

Pohanka. Někým nenáviděná pro velmi specifickou chuť. Jinými zase vyzdvihovaná do nebes. Chápu obě skupiny. Pokud budete jíst pohanku každý den, velmi brzy se Vám přejí. Jenže pokud tento hendikep překonáte, můžete těžit z nepřeberného množství zdravotních přínosů této velmi neobvyklé potraviny. Posílíte srdce, cévy, snížíte hladinu cholesterolu a krevního cukru.

eshop energie života nabízí


CAIGUA 100 g

vyčistí cévy

199 Kč

GUARANA 100 kapslí

dodá energii

299 Kč

REISHI prášek 100 g

prodlouží váš věk

249 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

zpevní svaly

399 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

I když se to může na první pohled zdát, pohanka není obilnina. Jedlou částí je pouze semeno ze samotné rostliny, která je příbuzná zelenině jako je například rebarbora a šťovík. A právě skutečnost, že se nejedná o klasickou obilninu, tak podobně jako quinoa je pohanka zcela bezlepková.

CAIGUA 100 tob.

Celiaci ji proto mohou konzumovat zcela bez obav. Studie dokonce ukazují, že ani ve vysokých koncentracích pohanková mouka nemá na pacienty s celiakií žádný negativní vliv.

Pohanka je velmi ceněnou potravinou pro vysoký obsah základních živin. Je bohatá na mnoho stopových minerálů, včetně manganu, hořčíku a mědi. Je také dobrým zdrojem vitamínů B, a sice B6, kyseliny pantothenové, niacinu, folátu, thiaminu a cholinu.

Díky vláknině je pohanka vhodná také pro cukrovkáře, protože prokazatelně snižuje hladinu cukru v krvi po jídle. Pomáhá při hubnutí, snižuje chuť do jídla a zlepšuje cukrovku. Týká se to veškerých odrůd pohanky, ve všech možných formách, ať už se jedná o kaše, vločky anebo kroupy.

Rutin v pohance pomáhá cévám

Naprosto excelentní látkou v pohance je rutin. Mnoho studií prokázalo, že posiluje malé cévy, čímž je možné tak buď zabránit anebo značně eliminovat modřiny, hemoroidy a křečové žíly, podobně jako výtažek z kaštanu.

Rutin může také pomáhá proti vzniku krevních sraženin. Má rovněž podíl na snížení LDL – tedy „špatného“ cholesterolu a tvorbě histaminu, což je příznívá zpráva především pro alergiky, kteří například nemohou výtažek z hub šiitake.

Taniny – bojovníci s infekcí

Taniny jsou sloučeniny, které se nejčastěji vyskytují v čaji. A nacházejí se rovněž velmi významně v pohance. Bylo prokázáno, že taniny omezují bakteriální a virové infekce, zlepšují cukrovku. Spolu se směsí nerozpustných a odolných vláken mohou pohankové taniny zlepšit střevní mikroflóru, tedy laktobacily a bakterioidy. A zároveň snižovat kvasinky a škodlivé bakterie.

V pohance se vyskytují vázané antioxidanty, které aktivuje střevní mikroflóra. Společně s antioxidanty v ovoci, zelenině a superpotravinách mají pozitivní vliv na snížení oxidačního stresu v důsledku poškození volnými radikály. Důsledek? Zpomalení stárnutí lidského těla.


371144c227b87b68c4800d3735cb966b 0 - Pohanka: Čechy nedoceněná superpotravina

CHIA semínka 0,5 kg

zrychlí metabolismus

79 Kč

01fbbebb32fd3f664d39be0cd0579021 0 - Pohanka: Čechy nedoceněná superpotravina

GOTU KOLA FORTE

sladí hemisféry

799 Kč

f6fe00e4800c7a5da046dae9cba69205 0 - Pohanka: Čechy nedoceněná superpotravina

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zkrásní pokožku

149 Kč

6c1e1128ae04932e010c2ef2c0e7f46a 0 - Pohanka: Čechy nedoceněná superpotravina

MONOATOMICKÉ ZLATO

rozšíří vaše vědomí

1851 Kč


Jak na pohanku

Pokud jste nikdy předtím pohanku nepřipravovali, nebojte se jí. Pracuje se s ní velmi snadno. Ať už v podobě krup, těstovin, mouky anebo kaší. Všechny formy můžete zakoupit v eshopu Energie života.

gcat


VOJTĚŠKA 100g

vyladí trávení

239 Kč

REISHI prášek 100 g

prodlouží váš věk

249 Kč

MANDLE NATURAL 250 g

doplní nutné živiny

129 Kč

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

359 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*