Mladý ječmen je balzámem na srdce

Mladý ječmen je zelená superpotravina plná živin s mnoha zdravotními přínosy. Patří mezi ně léčení kožních problémů, vředů a snížení rizika výskytu onemocnění srdce a mrtvice. Mnoho lidí obávajících se o své kardiovaskulární zdraví začalo mladý ječmen přidávat do své stravy jako přírodní léčivo na vysoký krevní tlak.

eshop energie života nabízí


REISHI BIO 100 g

prodlouží váš život

349 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

probudí vyšší energii

2391 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
CAIGUA 100 tob.

Za zelené potraviny jsou označovány mladé obilné trávy, například ta z ječmene či pšenice. V rané fázi je ječmen a pšenice blíže zelenině než obilninám. Postupem času však zdravého chlorofylu, bílkovin a vitaminů ubývá a na druhou stranu se zvyšuje hladina nestravitelné vlákniny v podobě celulózy.

Je to neuvěřitelné, ale zcela pravdivé – hrst mladého ječmene či pšenice a jiných zelených potravin obsahuje více prospěšných fytonutrientů než ta nejzdravější zelená zelenina!

Mladý ječmen je koncentrovaným zdrojem několika vitaminů a minerálů, dále je pak bohatý na vápník, železo, draslík a chlorofyl. Na rozdíl od většiny rostlin obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin, které si tělo samo nedokáže vyrobit.

V roce 2002 zkoumali tchajwanští vědci účinky extraktu z mladého ječmene – spolu s vitaminem C a E – na oxidaci nízkodenzitního lipoproteinu (LDL) u pacientů s diabetem 2. typu. Oxidace LDL je jedním z prvních, kritických kroků pro rozvoj aterosklerózy, která vede k srdečním chorobám.

Součástí tchajwanské studie bylo 36 pacientů s diabetem 2. typu. Každý pacient obdržel buď výtažek z mladého ječmene, samotný vitamin C a E, nebo obojí, a to po dobu 4 týdnů.

Na konci studie vědci zjistili, že obsah vitaminu E v LDL se po doplňcích stravy značně zvýšil, obzvláště pak u skupiny, která konzumovala ječmen a oba vitaminy.

Ateroskleróza je zodpovědná za srdeční onemocnění a s ním související úmrtí u velké části obyvatel světa. Oxidace LDL je kritickým prvním krokem při rozvoji aterosklerózy. Antioxidanty ve stravě, například vitamin E, snižují riziko výskytu aterosklerózy snížením oxidačního stresu a prevencí oxidace LDL.

Studie ukazuje, že suplementace extraktem z listů mladého ječmene – zejména v kombinaci s vitaminy C a E – pravděpodobně dokáže zabránit oxidaci LDL, čímž pacienty s diabetem typu 2 chrání před cévními onemocněními, včetně onemocnění srdce a mrtvice.

originální text: healthblog.ivlproducts.com

překlad: Lukáš Kucharczyk


MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikuje tělo

199 Kč

RHODIOLA extrakt

balzám na štítnou žlázu

249 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*