Maca je pomocníkem při snižování váhy

Maka je vytrvalá rostlina, která dokáže odolat nepříznivým klimatickým podmínkám, jako je mráz a silný vítr v peruánském pohoří And ve velkých nadmořských výškách. Žádná jiná jedlá rostlina neroste v tak vysoké nadmořské výšce – asi 4 500 m n.m.

eshop energie života nabízí


LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč

REISHI 100 kapslí

prodlouží váš věk

449 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

​Kořeny rostliny Peruánci používají jako zeleninu podobnou ředkvi. Je bohatým zdrojem živin. Chemikálie nacházející se v kořenu, jako jsou alkaloidy, terpeny a steroly, umožňují léčit různé nemoci.

Farmakologické kladné účinky kořene jsou využívány při léčbě hormonálních onemocnění, problémům s neplodností a ke celkovému zlepšení zdraví. Slouží také jako přírodní lék na obezitu.

Obezita či nadváha je hlavní příčinou zdravotních problémů, jako je cukrovka, mrtvice či infarkt. Účinnou prevencí proti těmto smrtelným onemocněním je hubnutí. Toho je možné dosáhnout pravidelným cvičením, regulací stravy či dietními prášky.

Dietní prášky však často mají nežádoucí vedlejší účinky a pro mnohé tak nejsou tím ideálním způsobem.

Pravidelné cvičení a správná strava umožňuje hubnout zdravě.

Jen málo lidí kvůli kondici dokáže cvičit dost dlouho na to, aby mělo cvičení žádoucí účinek na tělesnou váhu. Pro takové lidi je maca vynikajícím lékem.

Jak umožňuje maca zhubnout?

Maca nezpůsobuje přímo hubnutí. Dodává nám vytrvalost a energii na to, abychom mohli cvičit. To zase podporuje spalování tuků a hubnutí.

Výhody použití macy při hubnutí


08f643b50bb11feb7d4b35c936150f46 0 - Maca je pomocníkem při snižování váhy

GARCINIA 100 kapslí

sníží hmotnost

299 Kč

c4b753abc28a075599047865f24ff080 0 - Maca je pomocníkem při snižování váhy

GREPOVÉ JÁDRO 20 g

vybudí imunitu

299 Kč

a04da6762396de1daa6bad9db181959d 0 - Maca je pomocníkem při snižování váhy

MODRÝ LEKNÍN

prohloubí meditaci

349 Kč

5841025d1e2b1f4eb98dd1fb894d92df 0 - Maca je pomocníkem při snižování váhy

MONOATOM PLATINA

probudí vyšší energii

1851 Kč


  • Zajišťuje základní živiny: Obsahuje všechny základní živiny, sacharidy, nenasycené mastné kyseliny, proteiny, aminokyseliny, vitamíny a minerály. Je vynikajícím zdrojem vitamínů B12, B6 a B2, vitamínu C a minerálních látek jako draslík, jód, železo, zinek, vápník a mangan. Tyto živiny pomáhají vyvážit nutriční nedostatky, které vznikají u lidí na dietě.
  • Zvyšuje rychlost metabolismu: Vitamíny B12, B2 a B6, které podporují syntézu různých enzymů nezbytných pro metabolické reakce umožňující zvýšení rychlosti metabolismu. To zase napomáhá hubnutí.
  • Dodává sílu a vytrvalost: Obsah sacharidů v kořeni poskytuje glykogen. To zase poskytuje zvýšenou energii a vytrvalost nutnou k pravidelnému, dlouhodobému cvičení. Cvičení podporuje spalování tuku a proto také i hubnutí.
  • Motivuje k pravidelnému cvičení: Pravidelné používání macy podporuje fungování mozku a centrální nervové soustavy. To zase zlepšuje duševní jasnost a rozvíjí tak pozitivní pohled na cvičení.
  • Udržuje hladinu cukru v krvi pod kontrolou: Zvyšováním úrovně tolerance glukózy buněk v těle udržuje hladinu cukru v krvi pod kontrolou. To zase zabraňuje ukládání nežádoucího tuku a tudíž obezitě.
  • Zlepšuje fungování štítné žlázy: Tím, že zlepší fungování štítné žlázy, ovlivňuje metabolické procesy těle. To zase podporuje spalování tuků a tedy ztrátu hmotnosti.
  • Zlepšuje svalovou hmotu: Používání macy podporuje pouze spalování nežádoucího tuku bez narušení svalové hmoty. Polypeptidy, vápník, zinek a hořčík a další živiny, které jsou v kořenu, pomáhají zlepšovat svalovou hmotu. Pomáhají také při rychlejším zotavení z poškození svalů, ke kterému obvykle dochází po namáhavém cvičení.
  • Udržujte hladinu cholesterolu pod kontrolou: Vysoká hladina cholesterolu je jednou z příčin obezity. Steroly nacházející se v kořeni pomáhají udržet hladinu špatného cholesterolu pod kontrolou, což je základním předpokladem pro hubnutí.
  • Omezuje stres: Někteří lidé jí příliš mnoho, když jsou ve stresu. Je to vlastně způsob, jakým se vyrovnávají se stresem. Pokud tento stav přetrvává delší dobu, pak určitě budou trpět obezitou. Maca pomáhá efektivně zvládat stres. Stravovací návyky tak zůstanou pod kontrolou, čímž se snižuje riziko obezity.

Hubnutí s macou

MACA kapsle 100 tob.

Kořen rostliny maca je možné užívat syrový. Je však těžké ho dostat k sehnání v supermarketu čerstvý. Nejlepší alternativou je tedy použití doplňků stravy z macy, které jsou k dispozici ve formě kapslí, prášku či tinktury. Maca prášek je možné dát do koktejlů, džusů, salátů, kaše a nebo ho také přidat do pečících směsí.

Dávkování

Je velmi důležité dodržovat přísné limity dávkování, aby nedocházelo k nežádoucím účinků. Pokud používáte macu poprvé, začněte s malou dávkou o jedné zarovnané kávové lžičce, a postupně ji zvyšujte v závislosti na reakci organismu a vašich požadavcích. Limit by však měl být maximálně 3 vrchovaté kávové lžičky, v případě extraktu stačí pak 3 x denně zarovnaná mocca lžička. Pokud používáte nějaké léky nebo jiné bylinné doplňky, informujte se u svého lékaře o možných vzájemných účincích. Pokud zpozorujete vedlejší účinky, jako je zvýšené nadýmání nebo jiné poruchy trávicího traktu, buď macu přestaňte užívat nebo snižte dávkování. Totéž platí pro těhotné a kojící ženy – o užívání by se měly poradit se svým lékařem na základě jím individuálně posouzeného zdravotního stavu. (zdroj: thesuperfoods.net)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*