Kustovnice prospívá našim ledvinám a játrům

Goji neboli česky kustovnici považuje tradiční čínská medicína za jednu ze základních potravin, které přispívají k optimálnímu fungování lidského těla, které je pak plné síly. Mnohé studie potvrdily, že pravidelné pojídání goji přispívá k pohodové a klidné náladě. Pomáhá k lepšímu sportovnímu výkonu, což se zákonitě projeví i na naší postavě. Zároveň výzkumníci dodávají, že se po ní zlepšuje kvalita spánku.

eshop energie života nabízí


REISHI FORTE

prodlouží váš věk

799 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

HROZNOVÉ JÁDRO 20 g

zkrásní pokožku

299 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

nakopne vaše hormony

393 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Samotný plod je plný výživných látek. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, tedy ty, které si tělo nedokáže vyrobit samo. Kustovnice vyčnívá nad ostatními druhy ovoce i co se týče vysoké koncentrace proteinů, vitaminu C, vlákniny a minerálů. Třeba železa má 15x více než špenát. Stejně tak je kustovnice bohatá na vápník, zinek, selen a další stopové prvky.

GOJI KUSTOVNICE ČÍNSKÁ 1 kg A kvalita

Je s podivem, že tak malý plod má ve svém arzenálu protizánětlivé, antibakteriální a protiplísňové látky. Obsahuje rovněž mnoho antioxidantů a polysacharidů, které povzbuzují růst imunity.

Ze zdravotních účinků tradiční čínská medicína vyzdvihuje zejména pozitivní vliv goji na funkci ledvin a jater. Dále podle ní snižuje bolesti zad, zmírňuje závratě a zlepšuje zrak.

Pojídání goji bohužel není pro každého. Ze svého zdravého jídelníčku by jej měli vyřadit lidé, kteří berou léky na ředění krve a na diabetes.

Pokud jste na pochybách, zeptejte se svého lékaře.

Kvalita kustovnice, dovážené do českých zemí, ovšem značně kolísá. Můžeme najít sice levnou goji, okolo 25 korun za 100 gramů, ale zato v úděsné kvalitě. Hodně zdeformovanou, přesušenou, gumovou, což vypadá na sušení při vysokých teplotách. A navíc nepříliš chutnou. Taková goji nám mnoho příznivých efektů pro naše tělo nepřinese.

Kvalitní goji poznáte na první pohled – má jasně červenou barvu, tvar jako malá rozinka. Pokud chceme ovšem investovat více kvality do svého zdraví, vsaďme raději na ni. Ta má totiž výživných nutrientů daleko více. Připravme se ovšem, že za takovou dáte o něco více.

amber

Kvalitní sušené plody kustovnice čínské můžete zakoupit v eshopu Energie života.


KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

249 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikuje tělo

199 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

nakopne hormony

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*