Kokosový olej na tělo? Ano, na vlhkou kůži

Kokosový olej má díky svému složení velkou škálu využití. Nejde totiž jen o potravinu, ale i o kosmetický prostředek, který lze použít na mnoho způsobů. Aby však kokosový olej byl pro tělo přínosem, tak je důležité vědět, jak jej správně aplikovat.

eshop energie života nabízí


AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

ZLATÉ KAPKY 50 ml

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

TŘTINOVÝ CUKR 500 g

nahradí bílý cukr

45 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč


Kokosový olej na tělo? Ano, na vlhkou kůži.
Kokosový olej na tělo? Ano, na vlhkou kůži. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kokosový olej v sobě skrývá mnoho vlastností, které mohou mít pozitivní přínos pro celé lidské tělo. Tyto vlastnosti má především díky tomu, že se lisuje za studena z dužiny, která se sušila na slunci. A zesílí se pokud se navíc bude jednat o kokosový olej v bio kvalitě. Lze ho tak užívat vnitřně, ale i na pokožku těla, pleť obličeje, rty či vlasy. Je však důležité vědět, co musíme při používání kokosového oleje dodržet.

Jedním z těchto pravidel pro získání maximálního užitku z kokosového oleje je používat ho ve správném množství. I když se totiž kokosový olej pyšní vysokou vstřebatelností do pokožky, tak je potřeba to s ním nepřehánět. A to nejen z důvodu, že by bylo tělo po něm příliš mastné a tím by hrozilo, že si znehodnotíme oděv.

Použití zbytečně velkého množství kokosového oleje může hlavně způsobit, že si pokožku nezvláčníte, ale spíše vysušíte. Při aplikaci kokosového a vůbec jakéhokoliv oleje na pokožku je vhodné použít opravdu minimální množství. To je poté potřeba intenzivně vmasírovat do pokožky, chvíli počkat a pak případně tento proces provést znovu. A samozřejmě jakýkoliv přebytek je vhodné otřít do savého papírového ubrousku či kapesníčku.

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

Kokosový olej je vhodné dobře kombinovat

Kokosový olej má skvělou vlastnost, že dokáže velice dobře a hluboko pokožku hydratovat. Proto je jeho kosmetický přínos značný a pomáhá i některé neduhy léčit. Kokosový olej umí zlepšit kvalitu pokožky, chrání ji a posiluje. Jeho příznivý vliv na pokožku se však zesílí, když se vhodně zkombinuje s dalšími složkami jako jsou například:

  • rostlinné oleje
  • rostlinná másla
  • éterické oleje
  • himalájská sůl
  • sušená třtinová šťáva, kávová sedlina, med, aj.

V kombinaci s jinými rostlinnými oleji a rostlinnými másly si tak můžeme připravit pleťový i tělový krém na míru. Takto vytvořený krém se liší od těch běžně kupovaných především svou kvalitou, hustotou i vstřebatelností. Proto se člověk musí naučit jej správně používat.

Kokosový olej se skvěle hodí do tuhých krémů, které se rozpouští jen při kontaktu s pokožkou a vytvoří tak na těle tenkou vrstvu. V kombinaci s vhodnými éterickými oleji si můžeme připravit i masážní olej, antibakteriální a dezinfekční olejíček, olejíček či krém na celulitidu, krém na vrásky a mnoho dalších.

Kokosový olej lze použít i na čištění pleti, a to tak, že se smíchá s ricinovým olejem. Tato kombinace rozpouští a vytahuje  z pleti nečistoty. A v kombinaci se sušenou třtinovou šťávou či kávovou sedlinou ho lze použít jako peeling či pleťovou masku.

Kokosový olej používejte nejlépe na vlhkou pokožku

Nejlépe je samostatný kokosový olej aplikovat na pokožku, která je vlhká. Opět se tak zvýší úroveň hydratace. Trochu kokosového oleje lze přidat i do vany během koupele, například právě s himalájskou solí. Obojí totiž pomáhá tělo detoxikovat a hydratovat.

Je potřeba ale zprvu začínat s hrstí himalájské soli a postupně množství zvyšovat až na 1 kg. Je důležité, aby teplota vody byla, co nejvíce v rovnováze s tělesnou teplotou a být v této koupeli cca 20-30 minut. Díky himalájské soli se voda bude velice pomalu ochlazovat, a tím bude teplota po celou dobu koupele téměř konstantní.

Ve spojení s vlhkostí se kokosový olej skvěle hodí i pro péči o vlasovou pokožku a vlasy. A to díky svým posilujícím, antibakteriálním a antimykotickým účinkům. Může tak pomoci vlasům, které mají tendenci se hodně lámat, jsou suché, roztřepené či jinak poškozené. A je efektivní i na lupy. Používejte ho však na vlhké vlasy a vlhkou vlasovou pokožku jako zábal před tím než je budete mýt.

Darina


GUARANA 100 kapslí

dodá energii

299 Kč

OSTROPESTŘ. OLEJ 500 ml

vyčistí játra

199 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

MANDLE NATURAL 250 g

doplní nutné živiny

129 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*