Kokosový olej jako ochranný štít pro tělo

Olej získaný z voňavých kokosových ořechů rostoucích na překrásných palmách v zemi věčného slunce si vydobyl přízeň snad všech zájemců o zdravý životní styl. Kokosový olej nám totiž pomáhá chránit zdraví i jinými způsoby než jen jeho konzumací. Zjistěte, jaké jsou ony další způsoby a posilněte tak své zdraví.

eshop energie života nabízí


KOTVIČNÍK plody 100 tob.

nakopne vaše hormony

393 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

probudí vyšší energii

2391 Kč


Kokosový olej jako ochranný štít pro tělo.
Kokosový olej jako ochranný štít pro tělo.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kokosový olej se lisuje z plodů kokosových palem, vyskytujících se u nádherných oáz, velkých řek, moří a oceánů. Historicky poskytoval potravu a od hladomoru zachránil již mnoho a mnoho životů.

Jeho sladkou chuť doprovází pro život potřebné tuky o vysoké kalorické hodnotě. A stejně tak lahodné kokosové mléko, které během těžkých veder dokázalo příjemně osvěžit a nabudit.

Do Evropy se kokos začal dovážet od poloviny 19. století a téměř okamžitě si získal přízeň všech Evropanů, kteří dokázali ocenit jeho vynikající chuť i vůni. Jeho následná vysušená forma zajistila jeho dlouhodobou uchovatelnost a využití.

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

Avšak s příchodem jeho vylisované šťávy známé jako kokosový olej přišel šílený boom, který přetrvává do dnešních dob. Kokosový olej lze totiž využít opravdu velmi zajímavými způsoby a těžit tak z jeho zdraví přinášejících benefitů a složení.

Složení, účinky a různé způsoby využití

Kokosový olej, za studena lisovaný neobsahuje žádné transmastné kyseliny. Přibližně 50% mastných kyselin panenského kokosového oleje tvoří kyselina laurová, 20% kyselina myristová, 8% kyselina kaprylová a zbytek tvoří kyselina kaprinová, palmitová a omega-9 mastné kyseliny i omega-6 mastné kyseliny.

Účinky

  • protizánětlivé účinky (za studena lisovaný)
  • podpora imunitního systému
  • obrana proti zubnímu kazu
  • omlazuje organismus (obsahuje antioxidanty)
  • doplňuje energii celému tělu
  • zvyšuje vstřebatelnost vápníku i hořčíku

Kokosový olej na masáže a léčbu kůže

Asi nejznámější alternativní využití kokosového oleje nalezneme v masérském oboru. Když se během masáží užívá kokosový olej, tak do naší kůže proniká řada prospěšných látek a získáváme okolo sebe skvělý antibakteriální štít.

Kokosový olej lze také využít jako perfektního pomocníka při boji se suchou kůží, vyrážkami, ekzémem či zvýšenou citlivostí. V tomhle směru je kokosový olej skvělou naturální náhražkou jinak zbytečně drahých chemických krémů. Jeho efekt na pleť, kterou omlazuje, ocení všechny dámy.


b3126c8afe25a1ca6fde676c096f580e 0 - Kokosový olej jako ochranný štít pro tělo

GUARANA 100 g

nabije energií

139 Kč

e8ddbdb7c7d44f4b661ae5f50b1baf26 0 - Kokosový olej jako ochranný štít pro tělo

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

e8c733bcd50b96b52624aa988d084686 0 - Kokosový olej jako ochranný štít pro tělo

MACA 100 tob.

vyladí hormony

299 Kč

82d757b46864ef55d101b82c1b351d25 0 - Kokosový olej jako ochranný štít pro tělo

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

189 Kč


Božské vlasy

Běžně se užívá v Asii na posílení vlasových vláken a jejich výživu. Olej z kokosu působí na vlasy velice příznivě a pomáhá proti jejich lámání a vysušování, všem tak dokáže zajistit opravdu nádherné vlasy i jejich opravdu snadné vyčesávaní.

Nejen zářivý úsměv

Lze jej také použít na čištění zubů a perfektní detoxikaci úst. Kokosový olej totiž obsahuje velké množství nasycených mastných kyselin a antioxidantů, které narušují a rozpouštějí membránu všech bakterií. Lidé, užívající kokosový olej na čistění zubů a výplachy úst, mají řádově bělejší zuby a jejich kazivost se snižuje. Tímto způsobem také lze podpořit náš imunitní systém, kdy mu pomocí pravidelného výplachu odebereme kus práce a ochráníme naše ústa.

Nebeská potravina se skvělým složením

Jako potravina má kokosový olej značné množství vitamínu A, C a E (pokud je za studena lisovaný). Jeho lahodná chuť i sladká vůně je doprovázena vysokým obsahem mastných kyselin, které dozajista pomohou kojícím matkám s tvorbou mléka.

Díky vysoké tepelné stabilitě lze kokosový olej užívat na přípravu pokrmů včetně smažení. Je výborným doplňkem jakéhokoliv salátu, během jehož konzumace pomáhá s absorpcí vitamínů rozpustných v tucích.

Tukové vazby v kokosovém oleji na sebe perfektně vážou tyto vitamíny a dále se ihned rozkládají na glukózu, což pomůže všem, kteří hledají způsoby jak zhubnout.

Kokosový olej totiž pomáhá doplnit tělu potřebné kalorie z poměrně malého zkonzumovaného množství, ale doporučuje se při této dietě vyhnout konzumací zbytečných sacharidů navíc.

Na závěr

Olej je naprosto skvělým přírodním pomocníkem, který díky svému širokému využití dokáže přinést řadu klíčových benefitů pro náš organismus. Doporučujeme ho využít všemi dostupnými způsoby a nechat tak přírodu chránit náš organismus.

Kokosový olej za studena lisovaný koupíte zde

Jakub


BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

probudí vyšší energii

2391 Kč

HROZNOVÉ JÁDRO 20 g

zkrásní pokožku

299 Kč

GUARANA 100 kapslí

dodá energii

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*