Dvanáct superpotravin proti stárnutí kůže

Jak stárneme, naše kůže přirozeně ztrácí pružnost a je křehčí. Snížená produkce vlastních maziv ji vysušuje a kůže pak vypadá sušší a skvrnitá. S přibývajícím věkem si tak na kůži všímáme určitých změn, ale to je zcela normální. Čas nezastavíme, ale ještě jsou zde úžasné potraviny, které mohou pomoci zpomalit proces stárnutí a zvrátit účinky času na kůži.

eshop energie života nabízí


KOTVIČNÍK 50% 20g

nakopne hormony

199 Kč

GREPOVÉ JÁDRO 20 g

vybudí imunitu

299 Kč

ESPRESSO 250 g

100% arabica

199 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč


Dvanáct superpotravin proti stárnutí kůže.
Dvanáct superpotravin proti stárnutí kůže.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

​Když si těchto změn všimnete poprvé, budete překvapeni. Možná si pomyslíte, že je to něčím, co jste snědli, ale přitom dobře víte, že jste na svém jídelníčku nic nezměnili. Nakonec si uvědomíte, že stárnutí kůže dřív nebo později muselo přijít. Ano, možná si pomyslíte: „Ještě nejsem tak starý,“ ale mělo by vás spíš zajímat něco jiného. Je načase podrobit zkoumání svůj jídelníček a zavést v něm jisté změny. Jak už bylo řečeno, existují jisté potraviny, které mohou zlepšit zdraví vaší pokožky a zvrátit projevy jejího stárnutí.

Acai proti stárnutí kůže

Brazilci již léta užívají Acai k léčbě kožních chorob. Zejména pak olej z Acai, ale i samotný prášek z bobulí, sušený mrazem. Při dlouhodobějším užívání Acai dokáže dát pleti zářivější a mladistvější vzhled.

Mandle

Mandle obsahují vysoké množství vitamínu E a pro zdraví vaší kůže jsou opravdu úžasné. Můžeme také zmínit, že jsou nabité omega 3 mastnými kyselinami, které podporují a zlepšují funkci mozku, srdce a kloubů. Snězte jich hrst denně, nebo je přidejte do salátu či snídaně z ovesných vloček.

ACAI BERRY 100 tob.

Kapie

Kápie (červené, zelené, oranžové, žluté) jsou pro zdraví vaší kůže také velmi užitečné. Obsahují vysoké množství vitamínu C, který je pro suchou kůži velmi důležitý a prospěšný. Můžeme také zmínit, že kapie pomáhají s produkcí kolagenu.

Kokosový olej proti stárnutí kůže

Pokud máte velmi suchou kůži, je kokosový olej vskutku úžasný a velmi užitečný. Velmi dobře pomáhá také proti vráskám a sjednocuje odstín vaší kůže. Zcela jistě byste měli začít používat kokosový olej v kuchyni nebo jej přidávat do svých smoothies.

Špenát

Špenát je nabitý zdravými živinami: vitamín E, vitamín C, betakaroten a tak dále. Špenát je velmi užitečný a účinný při zpomalování stárnutí kůže. Tato úžasná a super zdravá zelenina také pomáhá chránit kůži před UV zářením. Proto byste měli jíst alespoň hrnek špenátu denně. Můžete jej přidat do svých oblíbených salátů, smoothies nebo polévek.

Hořká čokoláda

Věděli jste, že hořká čokoláda velmi prospívá vaší pleti? Opravdu, pomáhá ji udržovat hydratovanou, chrání ji před poškozením sluncem a nezpůsobuje akné. Tmavá čokoláda má nejméně 85 % kakaa a není sladká.

Chia semínka proti stárnutí kůže

Tato úchvatná semínka lze využít mnoha způsoby: můžete je přidat do svých oblíbených smoothies, do jídel z ovesných vloček nebo do jogurtu. Chia semínka jsou plná omega 3 mastných kyselin, proteinů a vlákniny. Navíc velmi dobře pomáhají mírnit zánět. Zkuste tento recept na puding s chia semínky: Do dvou šálků mléka vsypte plnou hrst chia semínek, půl lžičky vanilky, 2 lžičky sušeného ovoce (datle, hrozinky, fíky, atp.) a rozmixujte. Dobrou chuť.


619554246215f3a4cde80781e360ef67 0 - Dvanáct superpotravin proti stárnutí kůže

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zkrásní vaši pokožku

199 Kč

bed3ce6e0e98a0c5737fccb181587ce7 0 - Dvanáct superpotravin proti stárnutí kůže

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč

6c1e1128ae04932e010c2ef2c0e7f46a 0 - Dvanáct superpotravin proti stárnutí kůže

MONOATOMICKÉ ZLATO

rozšíří vaše vědomí

1851 Kč

fb4aa94d240b382f482c841ef786a731 0 - Dvanáct superpotravin proti stárnutí kůže

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

239 Kč


Koriandr

Koriandr je napěchovaný mnoha zdravými živinami jako je betakaroten, vitamín C a foláty, které jsou pro zdraví vaší kůže skvělé. Můžete jej přidat do svých oblíbených polévek a salátů. Tato úžasná a super zdravá bylinka zároveň snižuje krevní tlak a je prospěšná také pro kardiovaskulární systém.

Hroznové víno

Slupka hroznového vína obsahuje velké množství resveratolu, který potlačuje zánět a výrazně zpomaluje proces stárnutí. Můžete jej přidat do svých oblíbených smoothies nebo si ho dát jako přesnídávku. Uchovávejte ho v lednici jako osvěžující svačinku pro horké letní dny.

Aroniové plody

Věděli jste, že aroniové plody jsou ještě lepší než borůvky?

Aroniové plody jsou nesmírně účinné a silné antioxidanty a skýtají mnoho zdravotních přínosů: zmírňují zánět, minimalizují akné a vrásky a zlepšují krevní oběh.

Bobulky jsou velmi kyselé a můžete je použít do muffinů, smoothies, nebo z nich udělat marmeládu.

Borůvky

Měli byste vědět, že borůvky jsou skvělé pro imunitní systém a zdravou kůži. Redukují výskyt skvrn a akné a pomáhají s jejich léčbou. Navíc obsahují velké množství vlákniny.

Poznámka: Přestože borůvky nezpůsobují žádné vážné vedlejší účinky, raději se poraďte s odborníkem, než je zařadíte do jídelníčku.

  • jsou dobrým zdrojem vitaminu K (který působí protisrážlivě). Takže pro ty z vás, kteří již konzumují doporučené množství tohoto vitamínu, může jeho náhlý nárůst představovat riziko
  • borůvky snižují hladinu krevního cukru u diabetiků, ti by proto měli při jejich konzumaci sledovat, zda se u nich neprojevují známky hypoglykémie
  • A toto je opravdu důležité – těhotné a kojící ženy by měly borůvky konzumovat v omezeném množství, protože rizika konzumace jejich většího množství dosud nejsou známá

Tyto superpotraviny byste měli konzumovat denně, protože výrazně zlepšují zdraví vaší kůže a umí zvrátit projevy jejího stárnutí. Doufáme, že vám tento článek bude užitečný a nezapomeňte ho sdílet s vašimi přáteli a rodinou.


KOTVIČNÍK plody 250 g

nakopne vaše hormony

699 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

doplní nutné živiny

139 Kč

ESPRESSO 250 g

100% arabica

199 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*