Chlorella může pomoci i vašim mazlíčkům

Existuje mnoho způsobů, jakými se snažíme chránit naše mazlíčky (a také nás), před toxiny, chemikáliemi a těžkými kovy, které nás každodenně obklopují. Děláme, co můžeme, ale žijeme v době, kdy je životní prostředí stále více znečišťováno a někdy se stačí venku pouze nadechnout, a naše zdraví je ohroženo. Jak se tedy bránit?

eshop energie života nabízí


ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

149 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Příroda naštěstí nabízí řešení, včetně řady detoxikačních rostlin, jako jsou ostropestřec mariánský, lopuch a chlorella.

Chlorella je rod sladkovodních jednobuněčných zelených řas, které byly spojeny s řadou potencionálních zdravotních výhod: posilují imunitu, jsou prospěšné zažívacímu ústrojí a mají detoxikační účinky. Kromě toho obsahuje chlorella řadu vitaminů, minerálů, aminokyselin a vysoké množství bílkovin.

Clarence Hardin, doktor veterinární medicíny, uvádí, že je rovněž bohatá na nukleové kyseliny – základní stavební kámen našeho organismu – jejichž úbytek v těle je spojován se stárnutím a oslabenou imunitou.

CHLORELLA BIO 200 tablet

Hardin doporučuje chlorellu k dlouhodobému užívání pro zpomalení procesu stárnutí a posílení zdraví u starších psů.

Také pomáhá při léčbě specifických chorob, jako jsou rakovina, kolitida, onemocnění jater či ledvin a kožní onemocnění.

Doktorka Karen Beckerová, holistická veterinářka, doporučuje chlorellu coby zelenou superpotravinu, která působí jako přírodní detoxifikační látka.

Pomáhá zabraňovat hromadění toxinů z pesticidů, herbicidů, vakcín, nezdravých krmiv, chemických přípravků proti škůdcům, jako jsou blechy, klíšťata a vlasovec psí, a také z běžného znečištění životního prostředí.

„Opakované vystavení těmto toxinům, chemikáliím a těžkým kovům zatěžuje orgány vašeho mazlíčka, které se tak rychleji opotřebovávají. Poté se projeví symptomy a chronická onemocnění,“ říká Beckerová.


e8c733bcd50b96b52624aa988d084686 0 - Chlorella může pomoci i vašim mazlíčkům

MACA 100 tob.

vyladí hormony

299 Kč

dbecf02e0cba77967d2b90d6ea982678 0 - Chlorella může pomoci i vašim mazlíčkům

REISHI BIO 100 g

prodlouží váš život

349 Kč

e203dd30b26dfc8f4d8813fa52c810f7 0 - Chlorella může pomoci i vašim mazlíčkům

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

349 Kč

b430200b28fcb65a638abbd5783d921f 0 - Chlorella může pomoci i vašim mazlíčkům

TŘTINOVÝ CUKR 500 g

nahradí bílý cukr

45 Kč


Dávkování

Hardin doporučuje podávat malým psům 1 gram chlorelly v prášku denně, větším psům až 3 gramy denně. Prášek zamíchejte do jídla. „Dávkování lze zdvojnásobit u psů, kteří podstupují léčbu na specifickou chorobu,“ dodává.

Také lze použít jako obklad pro pomoc při léčbě kožních infekcí a poranění. Jako u každého nového doplňku stravy je nutné začít s menšími dávkami a sledovat, zda jej váš mazlíček dobře snáší. Až poté lze dávkování postupně zvyšovat. V případě jakýchkoliv dotazů se obraťte na holistického veterináře.

Na trhu se může objevovat chlorella různé kvality, a bude proto nutné obětovat trochu času při jejím výběru, pokud vyžadujete jen tu nejlepší kvalitu. Doplňky stravy vyráběné nekvalitními postupy totiž mohou obsahovat toxiny a v případě této řasy by tak mohly rušit její detoxifikační účinky. (zdroj: dogsnaturallymagazine.com)

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*