Chia puding není jediná možnost, jak chia konzumovat

Chia semínka jsou již nějakou dobu velkým hitem nejedné kuchyně. Není se čemu divit. Jejich použití je totiž nepřeberné a pomáhají výživově vyzdvihnout nejedno jídlo.

eshop energie života nabízí


CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

GARCINIA 100 g

sníží hmotnost

149 Kč

REISHI FORTE

prodlouží váš věk

799 Kč

CORDYCEPS FORTE

posílí zevnitř

799 Kč


Chia semínka - chia puding není jediná možnost, jak je konzumovat.
Chia semínka - chia puding není jediná možnost, jak je konzumovat.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Chia semínka jsou plody šalvěje hispánské, která roste především v oblastech Jižní Ameriky. V těchto oblastech je také velice známá a hojně používaná.

Chia semínka jsou drobná zrníčka tmavé a světlé barvy, které po namočení vytvoří sliz. Proto se tak často tato semínka využívají k výrobě chia pudingu. Krásně nám totiž jakoukoliv tekutinu zahustí a nemusíme zbytečně používat příměsi se škrobem.

Chia semínka a jejich přednosti v kuchyni

Chia semínko je tedy hydrofilní a podobnou vlastnost má i lněné či bazalkové semínko. Výhodou chia semínka je však to, že ho lze konzumovat, i když nebylo předem namočené. To je ale u lněného semínka spíše nevýhoda.

CHIA semínka 1 kg

Chia semínko není ani potřeba před konzumací namlít. Což například lněné semínko vyžaduje. Jinak by totiž jednoduše prošlo trávením a my bychom z něj v podstatě nic neměli.

Chia semínko je lepší také v tom, že jeho chuť je spíše neutrální. Proto se také hodí, jak do slaných, tak i sladkých jídel. Chia semínka jsou navíc svým složením opravdu bezkonkurenční superpotravinou.

Chia semínka všude, kam si vzpomenete

Další předností chia semínka je i to, že za pár korun máte tolik zrníček, že s nimi v kuchyni můžete udělat opravdu obrovskou parádu.  Svým složením, kdy obsahuje kvalitní rostlinné bílkoviny, řadu nepostradatelných minerálů a má velkou sytící hodnotu, se velice hodí pro období léta. V létě totiž rádi konzumujeme lehce stravitelná jídla, která nás ale i přesto příjemně zasytí a vyživí.

Léto nás vybízí k aktivitě a chia semínko je energeticky opravdu velice bohaté. Dokáže nás nakopnout před jakoukoliv sportovní aktivitou a dobít po jakékoliv fyzické zátěži.

Nezapomeňte si ho tedy přisypat do jakéhokoliv smoothie či čerstvě vylisované šťávy. Nebo si s ním můžete dozdobit nejeden letní koktejl k bazénu. Chia semínko totiž dokáže hydratovat naši pokožku zevnitř, což je pro období léta ideální. Dokáže tak účinně zabraňovat dehydrataci.


fb4aa94d240b382f482c841ef786a731 0 - Chia puding není jediná možnost, jak chia konzumovat

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

239 Kč

df4f722647ff5f9e400f6dee445ef8de 0 - Chia puding není jediná možnost, jak chia konzumovat

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

371144c227b87b68c4800d3735cb966b 0 - Chia puding není jediná možnost, jak chia konzumovat

CHIA semínka 0,5 kg

zrychlí metabolismus

79 Kč

449175095cfebd2b301a37a6d4909b3a 0 - Chia puding není jediná možnost, jak chia konzumovat

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Obědové saláty mohou být sice osvěžující a lehce stravitelné, ale často nás málo zasytí. Obzvláště když neholdujeme masu či jiné živočišné bílkovině. V tom nám chia semínko může taktéž velice dobře pomoci. Stačí si ho přisypat do salátu.  Udělejte to ale až těsně před konzumací, aby chia semínko zbytečně nenasálo moc tekutin a salát si tak mohl zachovat stále svěží vzhled.

Chia semínka jako hubnoucí zázrak

Chia semínka svým složením pomáhají regulovat energetické metabolismy v těle. Proto si také zasloužily přezdívku hubnoucí zázrak.

U hubnutí cílíme na to, aby náš příjem byl adekvátní naší spotřebě a abychom se necítili hladově. Chia semínko díky své vysoké energetické hodnotě  nás může v tomto uspokojit a zároveň nás zásobit kvalitní bílkovinou a vlákninou.

CHIA semínka 1 kg
A tak jakákoliv kvalitní polévka, především zeleninový vývar, lze vylepšit lžící chia semínek. Zeleninové vývary se hodí i místo snídaně. Musí být však vždy čerstvě uvařené.

Kdykoliv jindy nám zeleninový vývar s chia semínky dokáže nastartovat trávení pro další chody. Samotná chia semínka neobsahují lepek, což je výhoda pro jedince, kteří mají citlivé trávení.

Využití chia semínka je opravdu nepřeberné a nemusíte se trápit se složitými recepty. Prostě, když si vzpomenete, tak si jimi posypte téměř jakékoliv jídlo. Třeba ovesnou kaši, těstoviny s rajčatovou omáčkou či dezert ke kávičce. Krásně vám totiž jakékoliv jídlo dozdobí a navíc z něj udělají výživnou bombu.

Chia semínka lze i naklíčit a tím mnohonásobně zvýšit jejich výživovou hodnotu. Ale pokud se vám to nehodí přidat si je do nějakého pokrmu či je naklíčit, tak si je prostě nasypte do úst a zapijte. Hlavní je, že si je každý den dopřejete, a to nejlépe v množství 1-2 polévkové lžíce.

Darina


KONOPNÉ SEMÍNKO 100 g

dodá zdravé tuky

59 Kč

OSTROPESTŘ. OLEJ 500 ml

vyčistí játra

199 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

186 Kč

PSYLLIUM 250g

doplní vlákninu

129 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*