Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?

Antioxidanty se často zmiňují v souvislosti s dobrým zdravím a s prevencí před civilizačními nemocemi. Tyto extrémně silné látky, které se povětšinou nacházejí v čerstvém ovoci a zelenině, omezují či dokonce brání oxidaci dalších molekul v těle. Antioxidanty jsou tak pro naše zdraví velmi důležité, protože pokud je jich v těle málo, volným radikálům nic nebrání v páchání škod, což následně způsobuje širokou škálu chorob a chronických onemocnění.

eshop energie života nabízí


GOTU KOLA FORTE

sladí hemisféry

799 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

CAIGUA 100 g

vyčistí cévy

199 Kč

KRATOM 50 g

nahradí antidepresivum

599 Kč


Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?
Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Lidské tělo přirozeně vytváří jak volné radikály, tak antioxidanty, které působí proti jejich škodlivým účinkům. Ve většině případů však volné radikály daleko převyšují množství přirozeně se vyskytujících antioxidantů.

K udržení rovnováhy je proto nezbytné, abychom tělo neustále zásobovali externími zdroji antioxidantů. Antioxidanty prospívají tělu neutralizací a odstraněním volných radikálů z krevního řečiště.

V přírodě se nachází široká škála antioxidantů. Protože jsou tak různorodé, každá část našeho těla potřebuje jiný typ antioxidantů. Například beta-karoten (a další karotenoidy) je velmi prospěšný pro zdraví očí. Lykopen zase muži potřebují pro udržení zdraví prostaty. Flavonoidy jsou zase obzvláště zásadní pro zdraví srdce. Proanthokyanidiny jsou přínosné pro zdravé močové cesty.

Antioxidanty a přínosy pro zdraví kůže

Když je pokožka vystavena vysokým hladinám ultrafialového světla, následuje foto-oxidační poškození tvorbou různých typů reaktivních druhů kyslíku, které poškozují buněčné lipidy, proteiny a DNA. Považují se za hlavní příčiny spálenin od slunce, předčasného stárnutí kůže, fotodermatóz a rakoviny kůže.

Reaktivní druhy kyslíku mohou zároveň vážně ohrozit imunitní systém, protože mají schopnost nastartovat produkci volných radikálů.

Zvyšování antioxidačního příjmu je proto zcela nezbytné pro optimální zdraví, zejména v dnešním znečištěném světě.

Externí příjem antioxidantů může přispět k dodatečné ochraně těla proti problémům:

• srdce
• očí
• paměti
• imunity
• s kolísavou náladou

Vzhledem k tomu, že tělo prostě nedokáže udržet krok s produkcí antioxidantů, je velmi žádoucí množství těchto vitaminů, minerálů, fytochemikálií a enzymů doplňovat. Zatímco v létě k tomu poslouží čerstvé natrhané ovoce a zelenina z vlastní zahrádky či od farmáře, v zimě můžeme doplňovat antioxidanty ze sušených ovocných šťáv, citlivě ošetřených tak, aby podíl výživných látek včetně komplexních antioxidantů zůstal co nejvíce zachován.

Z našich vlastních dlouholetých zkušeností můžeme vřele doporučit během chladnějšího období roku především prášek z Acai berry, Camu Camu s nejvyšším obsahem přírodního vitaminu C na světě, Macu peruánskou a Goji – kustovnici čínskou. Všechny produkty můžete zakoupit v eshopu Energie života.

georg


CORDYCEPS FORTE

posílí zevnitř

799 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikuje tělo

199 Kč

TŘTINOVÝ CUKR

nahradí bílý cukr

45 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*