Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?

Antioxidanty se často zmiňují v souvislosti s dobrým zdravím a s prevencí před civilizačními nemocemi. Tyto extrémně silné látky, které se povětšinou nacházejí v čerstvém ovoci a zelenině, omezují či dokonce brání oxidaci dalších molekul v těle. Antioxidanty jsou tak pro naše zdraví velmi důležité, protože pokud je jich v těle málo, volným radikálům nic nebrání v páchání škod, což následně způsobuje širokou škálu chorob a chronických onemocnění.

eshop energie života nabízí


SCHIZANDRA 100 cps

posílí imunitu

349 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

239 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

nakopne vaše hormony

699 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

186 Kč


Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?
Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Lidské tělo přirozeně vytváří jak volné radikály, tak antioxidanty, které působí proti jejich škodlivým účinkům. Ve většině případů však volné radikály daleko převyšují množství přirozeně se vyskytujících antioxidantů.

K udržení rovnováhy je proto nezbytné, abychom tělo neustále zásobovali externími zdroji antioxidantů. Antioxidanty prospívají tělu neutralizací a odstraněním volných radikálů z krevního řečiště.

V přírodě se nachází široká škála antioxidantů. Protože jsou tak různorodé, každá část našeho těla potřebuje jiný typ antioxidantů. Například beta-karoten (a další karotenoidy) je velmi prospěšný pro zdraví očí. Lykopen zase muži potřebují pro udržení zdraví prostaty. Flavonoidy jsou zase obzvláště zásadní pro zdraví srdce. Proanthokyanidiny jsou přínosné pro zdravé močové cesty.

ACAI BERRY 100 tob.

Antioxidanty a přínosy pro zdraví kůže

Když je pokožka vystavena vysokým hladinám ultrafialového světla, následuje foto-oxidační poškození tvorbou různých typů reaktivních druhů kyslíku, které poškozují buněčné lipidy, proteiny a DNA. Považují se za hlavní příčiny spálenin od slunce, předčasného stárnutí kůže, fotodermatóz a rakoviny kůže.

Reaktivní druhy kyslíku mohou zároveň vážně ohrozit imunitní systém, protože mají schopnost nastartovat produkci volných radikálů.

Zvyšování antioxidačního příjmu je proto zcela nezbytné pro optimální zdraví, zejména v dnešním znečištěném světě.

Externí příjem antioxidantů může přispět k dodatečné ochraně těla proti problémům:

• srdce
• očí
• paměti
• imunity
• s kolísavou náladou


1eee1681c43018f81cc26cfdd9df2306 0 - Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?

ŠKORNICE 10:1 20g

nahradí viagru

399 Kč

eac7439b82dd04c10f9079c6d04524dc 0 - Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

399 Kč

08f643b50bb11feb7d4b35c936150f46 0 - Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?

GARCINIA 100 kapslí

sníží hmotnost

299 Kč

ffcebc7ae56c7cb95aed93b0512a177c 0 - Antioxidanty: Proč jsou důležité pro zdraví?

KAVA KAVA 70%

navodí hluboký klid

349 Kč


Vzhledem k tomu, že tělo prostě nedokáže udržet krok s produkcí antioxidantů, je velmi žádoucí množství těchto vitaminů, minerálů, fytochemikálií a enzymů doplňovat. Zatímco v létě k tomu poslouží čerstvé natrhané ovoce a zelenina z vlastní zahrádky či od farmáře, v zimě můžeme doplňovat antioxidanty ze sušených ovocných šťáv, citlivě ošetřených tak, aby podíl výživných látek včetně komplexních antioxidantů zůstal co nejvíce zachován.

Z našich vlastních dlouholetých zkušeností můžeme vřele doporučit během chladnějšího období roku především prášek z Acai berry, Camu Camu s nejvyšším obsahem přírodního vitaminu C na světě, Macu peruánskou a Goji – kustovnici čínskou. Všechny produkty můžete zakoupit v eshopu Energie života.

georg


L-ARGININ 100 kapslí

zpevní svaly

399 Kč

ŠKORNICE FORTE

nahradí viagru

799 Kč

CHIA semínka 1 kg

zrychlí metabolismus

99 Kč

AŠVAGANDA 50 g

uklídní a povzbudí

129 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*