Acai berry. 5 důvodů, proč je konzumovat

Acai jsou fialové ovocné bobule rostoucí na palmách původem z Brazílie, kde existují nádherné sady této úžasné potraviny, ke kterým se váže příběh tamních domorodých obyvatel. Jaký je jejich příběh a proč je domorodci konzumují ve velké míře?

eshop energie života nabízí


GOJI 250 g

zrychlí metabolismus

99 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 100 g

dodá zdravé tuky

59 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

probudí vyšší energii

2391 Kč

TŘTINOVÝ CUKR 500 g

nahradí bílý cukr

45 Kč


Acai berry. 5 důvodů, proč je konzumovat.
Acai berry. 5 důvodů, proč je konzumovat.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

K bobulím Acai berry se váže příběh jednoho kmene, který si zažíval těžké časy a trpěl hladem. Kvůli tomuto hladu náčelník kmene nařídil, aby některá novorozeňata byla zabita pádem ze skály. Aby ostatní následovali jeho nařízení, tak obětoval novorozence své dcery. Dcera celé dny trucovala v pláči, když jednoho dne zaslechla ze své chýše hlas malého dítěte. V proudu emocí se rozběhla přes celou vesnici za oním hlasem, který slyšela. Hlas ji zavedl pod palmu, kde nebylo žádné dítě, ale hromada bobulí Acai berry. Otec dcery přispěchal s tím, co se děje a jakmile uviděl onu hromadu jídla, uvědomil si, jak zbytečné a marné jeho nařízení bylo a tak ho zrušil.

Příběh nejspíš nevychází ze skutečnosti, ale poukazuje na fakt, že domorodí lidé konzumující bobule Acai nemají takovou chuť k jídlu a vydrží déle bez potravy. Jaké jsou tedy další důvody k jejich konzumaci?

Originální chuť

K jednomu z nejzajímavějších faktorů bobulí Acai berry patří jejich originální chuť, která neuvěřitelně rozšiřuje naše kulinářské umění. Acai berry mají chuť lesního ovoce naplněného energií slunce s příchuti čokolády. Jsou vhodné jako doplněk k naší snídani či jako zdravá náhražka čokolády mnohem vhodnější do ovocných salátů.

ACAI BERRY 100 tob.

Při lehké stravě pomáhají uzemnit

Díky své sladké chuti a vlastnosti zahánět hlad a chuť k jídlu patří k jednomu z mála, ale opravdu mála druhů ovoce, které nás uzemňuje a tlumí náš trávicí oheň Agni. Acai berry je tedy výborným pomocníkem při vitariánské či jiné lehké dietě, která pomáhá organismus očistit a navyšuje naše vibrace.

Acai berry obnovuje sílu po fyzické zátěži

Acai berry je stále ovoce, které je z převážné většiny tvořeno sacharidy a rychle se tráví. Není snad lepšího způsobu jak obnovit energii ve svalech po jejich zátěži. A k tomu dodat tělu obrovskou podporu ve formě důležitých vitamínů, bílkoviny a jiných látek, které jsou nutné pro svalovou i psychickou regeneraci.

Podporují zdraví

Svým složením se ovoce Acai berry řadí do skupiny superpotravin. Je opravdu velice zajímavým a potěšujícím faktem, že v jeho složení nalezneme až 9% bílkovin a 4% tuku, zbytek jsou již zmiňované sacharidy (41%), vláknina (30%) a ostatní látky (vitamíny A, B, C, vápník, hořčík, měď, zinek, Omega 3, 6, 9 mastné kyseliny).

Acai berry nám dále pomáhá snížit cholesterol, uvolňují ucpané tepny, snižují srážlivost krve, detoxikují organismus, podporují imunitu, snižuji riziko onemocnění srdce, chrání oběhovou soustavu, snižují riziko onemocnění rakoviny a v neposlední řadě zlepšují činnost naši trávící soustavy.

Zpomalují stárnutí

V laboratořích bylo zjištěno, že Acai berry má vysoký obsah antioxidantů dosahující až 103 tisíc jednotek ORAC! (odkaz).


e203dd30b26dfc8f4d8813fa52c810f7 0 - Acai berry. 5 důvodů, proč je konzumovat

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

349 Kč

5841025d1e2b1f4eb98dd1fb894d92df 0 - Acai berry. 5 důvodů, proč je konzumovat

MONOATOM PLATINA

probudí vyšší energii

1851 Kč

18d9186982eb4789b1e623d60552b63d 0 - Acai berry. 5 důvodů, proč je konzumovat

KOTVIČNÍK plody 250 g

nakopne vaše hormony

699 Kč

66af4733025d6ab3d9a5858a0ab52b0f 0 - Acai berry. 5 důvodů, proč je konzumovat

CORDYCEPS 100 kapslí

posílí zevnitř

499 Kč


O antioxidantech je známo, že pomáhají vyplavovat z organismu volné radikály, které jinak poškozují naše buňky, zvyšují nutnost jejich replikace a snižují telemetrický řetězec DNA, který je hlavním ukazatelem biologické mladosti či stáří našeho organismu. Ochranou našich buněk a telemetrické šroubovice prodlužujeme náš maximální věk řádově o roky až desítky let.

Není se tedy proč divit, když některé domorodé kmeny Brazílie považují Acai berry jako potravinu bohů.

Závěr

Závěrem lze tedy říct, že Acai berry si právem vydobylo a zasloužilo přední pozice mezi superpotravinami. Jediným negativním faktorem je jejich cena, která pramení z nutnosti bobule a extrakty z ní dovážet přes oceány, jelikož v Evropě se jejich produkci zatím nikdo nevěnuje. Bobule Acai jsou relativní novinkou na trhu a růst takové palmy, než začne řádně plodit, trvá až 12 let, proto si budeme muset ještě chvíli počkat na jejich evropský dovoz.

Extrakt 5:1 z Acai berry je možno zakoupit v eshopu Energie života.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*