Zpevnění těla za pomoci přírodních prostředků

Pro zpevnění těla si můžeme vypomoci mnoha bylinami, potravinami či dokonce jedním monoatomickým prvkem, který zlepší vstřebávání živin.

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč


Zpevnění těla za pomoci přírodních prostředků.
Zpevnění těla za pomoci přírodních prostředků. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zpevnění těla je snem snad každého, kdo dbá o své tělo. Někdy to však jde ztuha, zejména v případě, když dobře nepracují hormony. Jak to razatněn zlepšit za pomoci přírodních prostředků, které navíc prospívají našemu zdraví?

Maca nakopne hormony

Používání macy podporuje pouze spalování nežádoucího tuku bez narušení svalové hmoty. Polypeptidy, vápník, zinek a hořčík a další živiny, které jsou v kořenu, pomáhají ke zlepšení svalové hmoty a tím je zpevnění těla. Pomáhají také při rychlejším zotavení z poškození svalů, ke kterému obvykle dochází po namáhavém cvičení.

Je nutno zároveň zdůraznit, že maca nezpůsobuje přímo hubnutí. Dodává nám vytrvalost a energii na to, abychom mohli cvičit. To zase podporuje spalování tuků a hubnutí.

Maca dodává sílu a vytrvalost. Obsah sacharidů v kořeni poskytuje glykogen. To zase poskytuje zvýšenou energii a vytrvalost nutnou k pravidelnému, dlouhodobému cvičení. Cvičení podporuje spalování tuku a proto také i hubnutí.

Zpevnění těla podpoří také Kotvičník

Kotvičník je původem africká rostlina, která v sobě obsahuje látky, schopné zvýšit plazmatickou hladinu testosteronu, jednoho z klíčových hormonů pro tvorbu svalů a jejich sílu.

Má se za to, že schopnost kotvičníku stimulovat tvorbu luteinizačního hormonu a tím i testosteronu, je příčinou jeho potenciálu zlepšovat sílu, objem a výkon.

Saponiny nalezené v kotvičníku obsahují stejnou čtyřuhlíkovou cyklickou kostru, jakou můžeme nalézt ve steroidech, které napomáhají růstu svalové hmoty a tím ke zpevnění těla. Steroidy jsou však látky přísně chemické povahy pouze na předpis. Na rozdíl od přírodního kotvičníku zneužívání steroidů může vést k trvalému poškození zdraví.

L-arginin

Díky L-argininu a tím zvýšené tvorbě oxidu dusnatého dochází k lepšímu prokrvení svalů, včetně těch pohlavních. L-arginin příznivě ovlivňuje erekci, zvyšuje počet a pohyblivost spermií.

Díky zvýšené průchodnosti cév dochází i k lepšímu přísunu živin a lepší regeneraci organismu. Pokud tedy sportovci provozující silový trénink mají dostatek L-argininu, tak se to zcela znatelně projeví na zpevnění těla a růstu svalové hmoty. Nejen, že se zrychlí její růst, ale díky nižší spotřebě kyslíku se pomaleji unaví. Navíc se zvýší i prokrvení periferních částí organismu.

Škornice zlepší zpevnění těla i jeho prokrvení

Škornice šípolistá se využívá k léčbě sexuálních poruch a obnovení sexuální vitality i v současném zdravotnictví. V současné době je běžnou součástí velkého množství doplňků stravy ke zlepšení produkce testosteronu.

Nedávné výzkumy naznačují, že icariin je nejúčinnější složkou, která se ve škornici nachází. Studie poskytují důkazy o tom, že icariin kopíruje vlastnosti testosteronu, což vede ke zpevnění těla.

Monoatomické indium zlepší vstřebávání živin

Jeho silnou vlastností je schopnost přeměnit kreatin na ATP, což je základní energetické palivo pro každou svalovou buňku. Zároveň brání jeho degeneraci na ADP čili adenosindifosfát, při jehož produkcí se nastartuje tvorba kyseliny mléčné, která svaly oslabuje.

Stručně řečeno monoatomické indium udržuje náš pohybový aparát maximálně funkční, což má znatelný vliv na naši vnitřní pohodu, protože když nás nic nebolí, není důvod strádat.
Monoatomické indium pomáhá zlepšit absorpci esenciálních stopových prvků – například mědi, manganu, chromu a zinku. A tím jim umožní efektivněji plnit své funkce. Dr. Henry Schroeder, autor knihy „Stopové prvky a člověk“, ve svých raných studiích přišel na to, že suplementace india zvyšuje využití stopových prvků v těle o 142%. Zlepšení vstřebatelnosti se projevuje již výše zmíněnou psychickou pohodou, která je až mírně euforického rázu.

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*