Zelené potraviny, které je třeba zařadit do jídelníčku

Chlorella, mladý ječmen či spirulina. Zelené potraviny, které dokáží tělo chránit před viry, toxiny a chránit běžné procesy v těle. Při jejich konzumaci pečujete o lymfatický systém, orgány a ochranné procesy v těle, které vás udrží dlouhodobě odolné, silné a zdravé.

REKLAMA

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč


Zelené potraviny, které je třeba zařadit do jídelníčku.
Zelené potraviny, které je třeba zařadit do jídelníčku. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Zelené potraviny jsou synonymem pro jarní detoxikaci a očištění organismu. Jejich kouzlo spočívá ve vysoké míře obsažených vitamínů a minerálů, ale také schopnosti pročišťovat tělo a snižovat kyselost. Pokud je do svého jídelníčku zařadíte pravidelně, a to ve formě doplňků stravy, můžete se po čase těšit z přívalu energie, dobré nálady a správného trávení.

Chlorella

V běžném evropském prostředí není možné na tuto výživnou řasu narazit v přírodě. Pochází z Asie, kde se objevuje ve sladkých vodách a dnes je známá pro svou vynikající schopnost pročistit tělo. V Británii zkoumali vliv této rostliny na zdraví sportovců a výsledky byly překvapující. Fakulta tělovýchovy a sportu univerzity v Kentu totiž odhalila výrazná zdravotní pozitiva.

Chlorella totiž obsahuje základní škálu vitamínů A, B1, C a K. Funguje jako přirozený antioxidant, který z těla pomáhá odvádět toxiny a opět tělu vrátit ztracenou rovnováhu. Mimo to je účinná tak v mnoha dalších oblastech.

  • snižuje kyselost žaludku
  • posiluje imunitní systém
  • pečuje o trávící trakt
  • blahodárně působí na kardiovaskulární systém
  • podporuje funkci orgánů

Spirulina

Mezi zelené potraviny patří také spirulina. Jedná se o sinici, která stejně jako Chlorella pochází z prostředí Asie. Významná je hlavně proto, že obsahuje množství minerálů, jako je železo. Tento minerál je důležitý pro červené krvinky, které okysličují tělo a zajišťují tak jeho zdraví.

Spirulina je také významným antioxidantem. V dnešním světě plném průmyslově zpracovaných potravin je vhodné dbát na občasnou detoxikaci, kterou může tato sinice ve formě tablet nabídnout. Vhodná je také jako prevence při pravidelném užívání.

Mladý ječmen

Tato zelená potravina se od běžného ječmene příliš neliší. Jedná se totiž o identickou rostlinu, která je však sklízena v rané fázi a obsahuje tak mnohem více prospěšných látek. Je plná vitamínů a minerálů, které zásobují tělo a pročišťují ho od škodlivých látek. Díky pravidelnému užívání tak lze předejít civilizačním chorobám, jako je cukrovka nebo například rakovina.

K dostání je ve formě prášku, který stačí rozpustit ve vodě a každý den tak být blíže zdravějšímu organismu.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*