Vojtěška zabírá nejen na cholesterol a imunitu

Vojtěška též přezdívaná jako lucerka je bobovitá rostlina, která se již po několik staletí užívá tradičním čínském i indickém léčitelství. Jaké jsou její účinky a jak ji užívat?

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Vojtěška zabírá nejen na cholesterol a imunitu.
Vojtěška zabírá nejen na cholesterol a imunitu.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vojtěška jako přírodní posilovač trávení

Vojtěška posiluje trávení. O trávení hovoří ayurvéda jako o základu veškerého našeho zdraví. Všimli jste si někdy, proč starší lidé jedí mnohem méně, než běžný dospělý jedinec?

Je to způsobeno oslabeným trávením, které již není schopno strávit dostatečně velké množství potravy. Tělo pak následně chřadne a lidé mají méně energie i živin.

Trávení je vlastně schopnost našeho těla přetvořit přijatou potravu na výživu, pro všechny ostatní tkáně. Jako první se v našem organismu tvoří krev, která následně dopravuje všechny živiny do zbytku organismu. Jednoduše řečeno špatné trávení = špatné zdraví.

Jelikož vojtěška pomáhá regulovat střevní mikroflóru, tak pomáhá s navýšením absorpce živin. Kromě toho také obsahuje množství minerálů, vitamínu i všechny esenciální aminokyseliny. Díky tomu nás dokáže mimo zlepšení trávení také zásobit živinami.

Účinky vojtěšky:

  • zlepšuje trávení i střevní mikroflóru
  • pomáhá proti žaludečním střevům
  • lze ji využít na ateroskelrózu, arteriosklerózu, kornatění tepen i jejich zvápenatění
  • zlepšuje krevní oběh
  • snižuje hladinu špatného LDL cholesterolu v krvi
  • navyšuje schopnost organismu vstřebat bílkoviny
  • účinný bojovník proti infekcím
  • posiluje imunitní systém

Světlo ve tmě, aneb když vojtěška svítí

Většina fosforu z vojtěšky je obsažená v semenech, která tak v noci dokáží zářit (odtud přezdívka lucerka). Z duchovního hlediska lze zde spekulovat, zda nám vojtěška také pomáhá proti depresi, stagnaci a jiným psychicky svírajícím stavům – temnotě.

U vojtěšky byl ve vědeckých studiích prokázán i pozitivní účinek na imunitní systém, jehož funkce je silně spjata s naším psychickým stavem. Deprese naši imunitu oslabuje a naopak silný imunitní systém nás dokáže podržet při těžkých situacích a depresi oddálit.

Fosfor je pro náš organismus důležitý, jelikož se jedná o základní stavební kámen molekuly ATP, která v našem organismu přenáší energii do tkání a při jejím nedostatku jsme fyzicky slabí.

Způsob užívání a dávkování

Obecně se šíří doporučení, že je vojtěšku vhodné užívat 2 – 3 měsíce v kuse a posléze na měsíc vysadit. V mnoha případech záleží spíše na užívaném množství a způsobu užívání. Ve formě prášku doporučujeme vojtěšku užívat 3x denně po dobu 3 týdnů.

Závěrem

Jestliže potřebujete aktivovat své trávení po užívání antibiotik, chcete posílit svůj imunitní systém nebo zlepšit celkově trávení, tak vojtěšku můžeme vřele doporučit. Se svými výživovými hodnotami, chutí i pozitivními účinky jí lze obohatit každý salát.

Za energii života vám pevné zdraví přeje Jakub

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*