Vitamíny: poradíme, jak využít co největší část

Vitamíny ve formě tablet nebo kapslí jsou pomocníkem ve chvíli, kdy se ve vašem těle nachází deficit určité látky.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Vitamíny: poradíme, jak využít co největší část.
Vitamíny: poradíme, jak využít co největší část. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

I když je hlavním kriteriem pro získání vitamínů a minerálů rozmanitá a vyvážená strava, někdy je potřeba využít doplňky stravy a rychle doplnit potřebné látky. Jestliže vám dlouhodobě doplňky stravy nepomáhají, je načase problém vyřešit.

Myslete na vhodnou kombinaci

Dle posledních poznatků odborníků je příhodné konzumovat doplňky stravy v určité kombinaci. Pokud doplňujete vitamíny pravidelně a máte pocit, že jejich účinky se neprojevují, možná byste se měli zaměřit na vhodnou kombinaci.

Pozor si také dejte na nadbytek některých vitamínů. Pokud se ve vašem těle nachází například vitamín E ve zvýšeném množství, můžete mít problém se vstřebáváním vitamínu K. Všechny látky na sebe výrazně působí, a je důležité na tento fakt myslet.

Přikládejte pozornost také svým střevům

Hlavním pomocníkem při vstřebávání vitamínů jsou střeva. Je důležité dbát na jejich správnou funkci a posilovat je, abychom dosáhli pevného zdraví. Pokud se potýkáte s padáním vlasů, lámavými nehty, vyrážkami, slabými zuby nebo i psychickými obtížemi, na vině může být nedostatek potřebných látek.

Tlusté střevo potřebuje ke správné funkci prostředí s vhodnou mikroflórou. Pokud takové kriterium nenaplňují, můžete se potýkat se ztíženou schopností vstřebávání vitamínů, minerálů a dalších látek.

Vitamíny pro zásadní funkce tlustého střeva

Zdejší flóra působí pozitivně na vstřebávání látek a zbytek nechává odejít z těla ven. Nacházejí se zde bakterie zvané probiotika, která je dobrá udržovat v přijatelné hladině.

V opačném případě se hnijící zbytky potravy ve střevech nebezpečně usazují a zhoršují zdraví. Problémy jsou různé, od bolestí břicha, přes vyrážky a infekce.

Proto je vhodné probiotika doplňovat, aby vaše střeva zůstala zdravá a vstřebávání a odvádění látek fungovalo ve váš prospěch. Probiotika lze doplnit z potravin, jako jsou některé fermentované potraviny nebo ve formě tablet, díky čemuž si zlehčíte každodenní příjem.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*