Semínka a jejich 5 nejzdravějších druhů pro život

Stejně jako ořechy, i semínka jsou důležitou součástí našeho jídelníčku. Mají vysoký obsah vlákniny, vitaminu E a mononenasycených tuků, které pomáhají udržovat naše srdce a tělo zdravé. Semínka jsou rovněž skvělým zdrojem bílkovin, minerálů, zinku a dalších živin podporujících zdraví. Četné studie prokázaly, že různé druhy semínek a ořechů mohou ve skutečnosti zamezit přibírání na váze, vzniku srdečních onemocnění a akumulaci LDL cholesterolu.

eshop energie života nabízí


AŠVAGANDA 100 tob.

uklidní a povzbudí

399 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

doplní nutné živiny

139 Kč

CAIGUA 100 g

vyčistí cévy

199 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč


Semínka a jejich 5 nejzdravějších druhů pro život.
Semínka a jejich 5 nejzdravějších druhů pro život.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Pokud se chystáte do svého jídelníčku semínka zařadit, tak doporučujeme konzumovat pouze ta organická a nezpracovaná. Osobně se vyhýbám tepelně upraveným či praženým variantám a raději volím jejich syrovou variantu. Zde je seznam pěti nejzdravějších druhů semínek, které byste měli přidat do svého jídelníčku (bez ohledu na pořadí).

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g loupaná

Konopné semínko jako zdroj bílkovin

Opravdovou superpotravinou jsou konopná semínka, a to díky úctyhodnému seznamu nutričních vlastností. Obsahují perfektní poměr (3:1) omega-6 a omega-3 mastných kyselin a jsou rovněž skvělým zdrojem kyseliny gama-linolenové.

Konopné semínko obsahuje 10 esenciálních aminokyselin a je z více než 30 % složeno z čisté bílkoviny. To z něj dělá skvělý každodenní zdroj bílkovin. Ze 40 % je tvořeno vlákninou, což je největší hodnota ze všech druhů semínek na světě!

CHIA premium 1 kg

Obsahují fytosteroly, které pomáhají v boji proti nemocem. Studie prokázaly, že podporují srdce a mohou poskytnout nutriční podporu proti mnoha nepříjemným nemocem.

Sezam chrání játra před poškozením

Tradiční společnosti chválily výhody sezamu celá tisíciletí. A to především díky vysokému obsahu vápníku, hořčíku, zinku, vlákniny, železa, B1, fosforu. Sezamová semínka mají navíc jedinečnou chemickou stavbu.

Obsahují lignany, které jsou významné svou schopností bojovat proti cholesterolu, a studie navíc prokázaly, že můžou snížit krevní tlak a také chránit játra před poškozením. Tato semínka můžou také pomoci zabránit mnoha zdravotním problémům a zmírnit příznaky PMS.

Dýňové semínko zlepšuje imunitu

Některé vědecké studie ukázaly, že složky obsažené v dýňovém semínku mohou zastavit spouštění rakovinného chování v buňkách prostaty u mužů.(2) Dále je toto semínko bohaté na antioxidanty známé jako karotenoidy a zvláštní derivát rostlin, který zvyšuje aktivitu imunitního systému a schopnost bojovat s nemocemi.

Sezamové semínko má vysoký obsah omega-3 mastných kyselin a zinku, dvou důležitých látek, které mohou hrát roli v podpoře zdraví kosterního systému. Díky vysokému obsahu fytosterolů pomáhá udržovat stabilní hladinu cholesterolu a zlepšuje imunitní odpověď.

Chia semínka skvěle zasytí

Tyto plody šalvěje hispánské jsou velmi malé, ale přesto velmi účinné. Jsou plné vlákniny, bílkovin, zdravého tuku, různých antioxidantů a dokonce i vápníku.

Studie ukázaly, že chia semínko stabilizuje hladinu cukru v krvi, podporují zdraví srdce a pomáhají při hubnutí. Obzvláště jsou chia zdrojem velmi kvalitních tuků vzhledem k tomu, že jsou z neuvěřitelných 34 % tvořena omega-3 mastnými kyselinami.

Slunečnicová semínka podporují srdce

Slunečnice má semínka, které jsou perfektním zdrojem fotochemikálií. Jsou vhodné pro všechny, kdo se snaží zhubnout, protože obsahují vlákninu a podporují zdravé zažívání. Dále jsou tato semínka velmi bohatá na kyselinu listovou, což je důležitá živina pro ženy.

Jsou plné dobrých tuků, antioxidačního vitaminu E1, selenu a mědi – všech důležitých prvků pro podporu zdraví srdce a pomoc při opravě nežádoucího buněčného poškození.

zdrojový článek: www.globalhealingcenter.com

zdroje: www.ncbi.nlm.nih.gov/17122327, www.ncbi.nlm.nih.gov/24292743, www.ncbi.nlm.nih.gov/18418423

1. Annie Bell Muzaurieta. Top 10 Vitamin E Foods, for Radiant Skin. The Daily Green.

2. Katherine M. Phillips , David M. Ruggio , Mehdi Ashraf-Khorassani. Phytosterol Composition of Nuts and Seeds Commonly Consumed in the United States. J. Agric. Food Chem. 2005 listopad 8. 53 (24), pp 9436–9445 DOI: 10.1021/jf051505h.

Překlad: Siw


KAVA KAVA 70%

navodí hluboký klid

349 Kč

HERCAMPURI

vyčistí játra

349 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

sladí hemisféry

199 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

doplní nutné živiny

139 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*