Quinoa posiluje vnitřní teplo a sebevědomí

Mnoho z nás zná ten pocit, kdy se nám třepe hlas, ruce jsou studené a člověk by nejraději zalezl domů, schovat se pod peřinu pryč od pohledů světa. Quinoa dle tradiční čínské medicíny posiluje právě onen element ohně, který je zodpovědný za správnou teplotu končetin a celkově organismu.

REKLAMA

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Ve chvíli kdy má naše tělo správnou teplotu a schopnost důkladně a dobře prohřívat končetiny, tak nemáme takovou tendenci se hrbit a chránit si naše vnitřní teplo, tudíž můžeme chodit rovně a všem okolo najevo dávat, že uvnitř nás hoří oheň.

Rovná chůze posiluje vnitřní sebevědomí, a když si člověk nemusí neustále schovávat či hřát ruce a z žaludku mu krásně sála teplo, tak to jde velice snadno.

Element ohně je dále spojován se sebevědomím, upřímností, laskavým srdcem a vůli. Quinoa má skvělou vlastnost, že po jejím užití doplňuje teplo organismu pomalu, ale dlouhodobě.

Doporučuje se alternativně stravujícím lidem

Quinoa je opravdu univerzální potravinou. Ne jen, že NASA jimi živí své astronauty, kteří operují ve vesmíru a doporučuje její pěstování v koloniích na jiných planetách, ale také je vhodná pro vegetariány, vegany, celiaky i lidi, kteří potřebují bezlepkovou dietu.

Složení a ostatní benefity quinoi

Složení:

 • sacharidy 58,5 %
 • až 16% bílkovin,
 • 5% tuků
 • 5% vlákniny

Zbytek složení tvoří stopové prvky a minerály ve vysokém zastoupení jako například – železo, zinek vápník, měď, draslík, fosfor, hořčík a mangan.

Účinky a benefity:

 • posiluje ledviny
 • snižuje krevní tlak
 • bezlepková
 • vysoký obsah železa jako bojovník proti anémii
 • velký podíl vlákniny jako dobrá prevence proti rakovině střev
 • lehce stravitelná nezatěžuje žaludek
 • prohřev organismu a nízký obsah tuků napomáhá hubnutí
 • díky svým nutričním hodnotám vhodná pro daleké cestování
 • vysoký podílů antioxidantů chrání před volnými radikály
 • vhodná pro celiaky

Rady, recepty a způsoby užívání

Quinoa má neutrální chuť, díky tomu je vhodná téměř do všech jídel. Hodí se jako příloha k dušeným jídlům, omáčkám a grilované zelenině.

Jelikož je to pseudo obilovina, tak jí můžete přidávat do různých ovocných či zeleninových salátů. Lze z ní udělat uvařenou kaši či nákyp avšak ve formě těsta se rozpadá, a proto tuto variantu moc nedoporučujeme.

Při jejím užívání musíme dbát na to, abychom se zbavili saponinů, které vytvářejí hořkou chuť a mohou podráždit žaludek. Většina prodejců mývá již quinou umytou, avšak pokud nám stále hořce chutná či cítíme její hořkou vůni, tak doporučujeme zrna quinoi přes noc nechat namočené, a tak se zbavit hořké chuti.

Recept: Zahřívající quinoa s mákem

Mák je další potravinou, která pomáhá k zahřátí organismu a proto v kombinaci s quinoou vytváří účinnou zbraň proti studeným končetinám.

Seznam surovin

quinoa 1 šálek, mléko 2 šálky, sušené ovoce 1 šálek, vanilkový lusk 1 kus, tvaroh 1 balíček, mák 1/2 šálku (mletý nebo celá semena), rýžový sirup

V případě veganské verze použijeme buď sójové či rýžové mléko a místo tvarohu můžeme použít hrst kokosu.

Postup přípravy

1. Quinou důkladně propláchněte horkou vodou a doměkka uvařte v dvojnásobném množství mléka společně s vanilkovými semínky, případně kokosem. Doporučujeme promíchat kvůli škraloupu. Dále nechte vychladnout.

2. Uvařenou quinou následně přesuneme do mísy či talíře, kde již máme připravený případný tvaroh s ovocem

3. podáváme a vychutnáváme

REKLAMA

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*