Přírodní zdroje kolagenu přispívají ke zdraví kůže

Proč je pro nás kolagen tak důležitý? Jde o přírodní bílkovinu, která dává pokožce pevnost a pružnost. Lidská kůže však rok za rokem produkuje méně kolagenu. Proto, čím starší jste, tím více vrásek na sobě vidíte. Jak můžeme tento proces zbrzdit? Zaměřte se na svůj jídelníček a přírodní doplňky stravy.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč


Přírodní zdroje kolagenu přispívají ke zdraví kůže.
Přírodní zdroje kolagenu přispívají ke zdraví kůže. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Přírodní zdroje kolagenu příznivě ovlivňují zdraví lidské pokožky. Díky kolagenu je kůže hladká, pevná a pružná. A nejen to. Pokud do svého jídelníčku zařadíte potraviny bohaté na kolagen, anebo začnete pravidelně užívat přírodní doplňky s obsahem kolagenu, poskytnete svému tělu několik dalších zdravotních benefitů. Proč jsou tedy přírodní zdroje kolagenu tak prospěšné?

Přírodní zdroje kolagenu a jejich zdravotní benefity

Kolagen je jedním ze základní stavebních kamenů nejen lidské kůže, ale i kostí, svalů, šlach a vazů. Najdete jej také v krevních cévách, očních rohovkách nebo zubech. Kolagen je zkrátka protein, který jako jakési „lepidlo“ drží všechny věci pohromadě. Přírodní zdroje kolagenu vaše tělo ovlivní následovně:

REKLAMA
hrozno extrakt new - Přírodní zdroje kolagenu přispívají ke zdraví kůže

Zpomalují stárnutí kůže

Přírodní zdroje kolagenu pokožku posilují, hydratují  a dodávají jí pružnost. Kolagen zpomaluje stárnutí kůže tak, že zabraňuje jejímu vysušování a předchází předčasnému vzniku vrásek.

Zmírňují bolest kloubů

Pokud začnete přijímat více kolagenu, předejdete zejména vzniku degenerativních onemocnění kloubů. Jde především o osteoartritidu. Pravidelným užíváním kolagenu navíc můžete celkově snížit bolestivost svých kloubů.

Zabraňují ztrátě kostní hmoty

Kolagen dává kostem strukturu a zajišťuje, aby byly stále silné a pevné. Zvýšená konzumace přírodních zdrojů kolagenu tak pomáhá inhibovat rozklad kostí, který vede k osteoporóze. Předejdete tak riziku řídnutí kostí a jejich možných zlomenin.

Zvýšený příjem kolagenu a jeho další přínosy pro zdraví

  • Pomáhá nabírat svalovou hmotu.
  • Pozitivně ovlivňuje zdraví srdce. Snižuje riziko aterosklerózy neboli zužování tepen.
  • Zvyšuje pevnost nehtů.
  • Zlepšuje kvalitu vlasů. Příznivě ovlivňuje růst vlasů.
  • Zlepšuje zdraví mozku. Pozitivně působí na náladu a snižuje příznaky úzkosti.
  • Zrychluje metabolismus, a tak napomáhá k hubnutí.

Přírodní zdroje kolagenu: Které to jsou především?

Kolagen najdete především v živočišných potravinách, jenže mnoho odborníků se neshodne na tom, zda je takový kolagen, který projde lidským trávicím procesem, vůbec tělem využit.

Proto vám raději doporučíme spíše potraviny, které obsahují látky, podporující tělo ve tvorbě vlastního kolagenu.

V tomto směru je absolutně nepřekonatelné hroznové jádro.

Hroznová jadérka přidaná do přípravků pro péči o pleť posilují elasticitu kůže, jelikož látky obsažené v extraktu z hroznových jader pomáhají tělu ve tvorbě vlastního kolagenu.

Konzumujte i citrusy, česnek a luštěniny

Aby si vaše tělo mohlo vyrobit potřebné množství kolagenu, měli byste mu dodat také dostatečné množství vitaminu C. Konzumujte citrusové plody, tropické ovoce camu camu, rakytník řešetlákový, bobulové ovoce, ale i rajčata a papriky. Vaše tělo bude produkovat více kolagenu i díky česneku, který má vysoký obsah síry. Tento minerál pomáhá kolagen syntetizovat a předchází jako rozkladu.

I když luštěniny, jako jsou fazole, čočka nebo cizrna, nepatří mezi přírodní zdroje kolagenu, jsou pro vás velmi důležité. Luštěniny jsou totiž bohaté na bílkoviny, které obsahují aminokyseliny napomáhající syntéze kolagenu. Většina luštěniny navíc ve stopovém množství obsahuje také měď a zinek, což jsou minerální látky významně napomáhající produkci kolagenu.

Přírodní zdroje kolagenu: Nespoléhejte se pouze na jediný

Jestliže chcete podpořit své tělo v tom, aby vyrábělo dostatečné množství kolagenu, myslete na to, že neexistuje jediný správný zdroj tohoto proteinu. Do svého jídelníčku proto zařaďte nejen potraviny na podporu tvorby kolagenu, ale i přírodní doplňky stravy obsahující kolagen.

Navíc byste se měli vyhnout nadměrné konzumaci potravin s vysokým obsahem rafinovaných cukrů. Tyto látky způsobují zánět a poškozují kolagenová vlákna. Produkci kolagenu v lidské těle snižuje rovněž kouření nebo nadměrné slunění.

REKLAMA

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*